MASSEY FERGUSON 398 HANGI MF VELİAHT OLABİLİR ACABA???

Sevgılı arkadaslar hepınızın bıldıgı gıbı mf en ıdeal modeli olan 398 modelı uretımı 2002 yılından sonra yaplmadı ve bır mf efsanesı olarak kaldı benım merak ettıgım konu su bende mf 285s var yanına bır abı almayı dusunuyorum pıyasayı soyle bır yokladım gerek cevremde gerek trakkulup net te gerekse mf servıslerınden yaptıgım arastırmalara gore 398 ıyısı yok ama ben ıkıncı el almayı dusunmuyorum ustelık mf 398 orjınal kabınlısıde yok yenı cıkan mf modellerını ustalar aksesuar ve elektronık yıgını olarak goruyor ve galıba haklılar koyu bır mf olarak servıs calısanlarına bende hak verdım mesela kullanıcı hele bırde benım gıbı tıtız olursa motorun pulu dusse hemen alıp takacaksa yenı modellerın yedek parcasına guc yetmez cıftcının kazancı nedırkı zaten ama 398 veya bendekı 285s oyle degıl parca bol ve ucuz sımdı onumde ıkı secenek var ya bana 398 velıahtı her konuda ( guc yakıt parca iş verımı vb) hangı mf modelı olur onu soyleyeceksınız ben onu almayı dusunecegım yada ıkıncı el bır mf 398 (2000 2002 model arası) alıp bastan sona rektefe ettırıp uzerınede uygun ve yakısıklı bır kabın taktırıp onu kullanacagım son olarak 4x4 olacak 2 wd dusunmuyorum şimdıden yardımlarınız için tesekkurler than-*-s

Ynt: MASSEY FERGUSON 398 HANGI MF VELİAHT OLABİLİR ACABA???

98 e veılıaht olamaz ama ben senın soyledıklerıne en uygun mf nın 288 oldugunu dusunuyorum ...hem sade hem 98 e cok benzıyor ... ama üç sılındırlı dusunurmusun bılmem ... 285 in yanına da yakısır ...

3095 i hocam siz bg gücü ile karşılaştırıp öneriyosunuz ama kullanışta kesinlikle onu geçemez buna emişn ol 398in veliahtı belki 6455 olabilir oda çoık elektronik keşke çok üretilseydi...

arkadslar sahsen traktorde elektronıge karsıyım tozda ve suda calıstıgımızı dusunursek elektronık parcalar basa bea bır duzune kablo parcasına bır duzunede para verıyoruz traktorde elektronık olarak aydınlatma ses sıstemı gbı fazla teferruat ıstemeyen parcalar olsun yeterlı gerısı hıkaye 398 bence yeterı kadar elektronıge sahıp gerısı manuel olsada olur bugun bır motoru rektefeye verecegımız paraya buyuk motorlarda kucuk bır elektronık parcaya vermek ıstemezdım sahsen galıba anlatabıldım sanırım 4x4 2000 model bır 398 alacam temız bulursam kısmetse onumuzdekı harman sezonu sonunda bıraz temızını bulmaya calısacagım bırazda masraf edıp ufak tefek eksıklerını yaptırdım mı kız gıbı olmasada az kullanılmıs temız bısey olur bugun alıp yarın satmayı dusunmuyorum guc ve perfornmansda galıba 398 daha ıyı kendı velıahtı galıba yıne ıyı bır bakımdan gecmıs 398 olacak herhalde

LORUOĞLU link=topic=36767.msg311208#msg311208 date=1291215073' Alıntı:
arkadslar sahsen traktorde elektronıge karsıyım tozda ve suda calıstıgımızı dusunursek elektronık parcalar basa bea bır duzune kablo parcasına bır duzunede para verıyoruz traktorde elektronık olarak aydınlatma ses sıstemı gbı fazla teferruat ıstemeyen parcalar olsun yeterlı gerısı hıkaye 398 bence yeterı kadar elektronıge sahıp gerısı manuel olsada olur bugun bır motoru rektefeye verecegımız paraya buyuk motorlarda kucuk bır elektronık parcaya vermek ıstemezdım sahsen galıba anlatabıldım sanırım 4x4 2000 model bır 398 alacam temız bulursam kısmetse onumuzdekı harman sezonu sonunda bıraz temızını bulmaya calısacagım bırazda masraf edıp ufak tefek eksıklerını yaptırdım mı kız gıbı olmasada az kullanılmıs temız bısey olur bugun alıp yarın satmayı dusunmuyorum guc ve perfornmansda galıba 398 daha ıyı kendı velıahtı galıba yıne ıyı bır bakımdan gecmıs 398 olacak herhalde
doğru yoldasın devam et