MF 240S

DEĞERLİ ARKADAŞLAR, YENİ ÇIKAN VE YURTDIŞINDAN GELDİĞİ SÖYLENEN MF 240S LER Kİ BUNLARIN HİNT MALI OLDUĞU SÖYLENİYOR, KULLANAN VEYA HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLAN ARKADAŞLAR TECRÜBELERİNİ PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM

Ynt: MF 240S

Evet hint malı.Tafe üretiyor massey ismi vuruluyor ve sadece ülkemiz gariban çiftçisine satılıyor.
Tamamen Hint malı.Tafe traktörleri ile aynı.Motor markası simpson.
Almaya niyetin varsa alma derim.Çok üzer seni işçilik ve parça kalitesi sıfır.Broşürünü aç incele masseyin sitesinden al sana linki:
http://www.masseyferguson.com/EMEA/TR/products/tractors/lowhp/1660.aspx

Ha denmesin marka kötülüyor denmesin.Benim kapımdaki traktörlerden biride 92 model 240S

arkadaşım sen çok doğru söylemişsin bizim buralardada garibanlara satıyorlar bu hint malllarını avrupa amerikan parçaları kullanıyola deyi kandırıyorlar simpson motoru sisu deyi millete yutturuyola godesinde made in çin yazan yerlerinide satan bayiler gara boyaynan kapatmışlar oraları 240 lafım yok ama tafe olanlar hariç önce emeğe saygı duysu nlar her yerlerinden iki ayda yağ gaçırıyo dikkat edin paranızı sokağa atmayın.çinin neyi sağlığa faydalıki traktörü çifçimize faydalı olsun. şyt-*-sa

Bizim köyde cok alan oldu bundan. 3 4 aylikken yag, antifiriz bilmem ne akmaya basladi her yerinden. eskilerine göre daha iyi cekiyo diyolar ama fazla kulllanilmaz. 3 4 yila rektefeye girer hepsi galiba...

Arkadaşlar ben aldım güzel hoşuma gitti yağ atma sorunu falan görmedim gayet çekişli kullanışlı bazı kusurları var ama tafe ile karşılastıralacak bi traktör değil bi açın tafeye bakın bide massey e
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-mf-240s-bayatoglu-kastamonu-bayi-45624151/mega-foto/?photo=2
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-2007-model-tafe-traktor-45255055/detay

maraba argadaşlar bu tafe (massey in hint 240 ları) leri alaşdağa gedip avrupa massey ferguson 2615 liklerini alın emek vermiş adamlar milletimizin ekdüğü biçdüğü paramı ediyo da böyle serelim tafe taklitlerine vatandaşlarımızı aydınlatalım gardaş ona göre alsınlar yorumlar olacak ki eyi kötü belli olsun gerçekdende 3-5 seniye galmaz bunlar gağışar REKDEFE olur krank bile keser kibilir kullandığı maden gemilerden çıkma 2. el eritme şyt-*-sademirlermidir nedir kalite zayıf şyt-*-sa

arkadaşlar tafenin nasıl bir firma olduğunu bilen varmı?herkes bu tafe diye kötülüyor.önce herkes tafe firmasını iyice araştırıp öyle yorum yapsın.ben size biraz anlatayım;1-tafe 1961 yılında massey ferguson tarafından hindistanda kurulan bir firma.2-dünyanın en büyük ikinci traktör fabrikası.3-yılda 100,000 adete yakın traktör üretiyor.4-bu fabrikada 50 yıldır massey ferguson traktörlerde üretiliyor ve dünyanın her yerinde amerikada da dahil bu traktörler yıllardır kullanılıyor,5-türkiyede önceden tafe nin lisansıyla üretim yapan firma iyi üretim yapamadığından tafenin adı kötü olmuş.6-ve şunu bilesinizki en sağlam ve en dayanıklı traktörler tafenin ürettiği massey fergusonlardır,7-fazla değil 2 yıl sonra herkes tafenin üretmiş olduğu masseylerden alacak,8-izlemeye devam edin

ömer faruk link=topic=36795.msg376167#msg376167 date=1302363778' Alıntı:
arkadaşlar tafenin nasıl bir firma olduğunu bilen varmı?herkes bu tafe diye kötülüyor.önce herkes tafe firmasını iyice araştırıp öyle yorum yapsın.ben size biraz anlatayım;1-tafe 1961 yılında massey ferguson tarafından hindistanda kurulan bir firma.2-dünyanın en büyük ikinci traktör fabrikası.3-yılda 100,000 adete yakın traktör üretiyor.4-bu fabrikada 50 yıldır massey ferguson traktörlerde üretiliyor ve dünyanın her yerinde amerikada da dahil bu traktörler yıllardır kullanılıyor,5-türkiyede önceden tafe nin lisansıyla üretim yapan firma iyi üretim yapamadığından tafenin adı kötü olmuş.6-ve şunu bilesinizki en sağlam ve en dayanıklı traktörler tafenin ürettiği massey fergusonlardır,7-fazla değil 2 yıl sonra herkes tafenin üretmiş olduğu masseylerden alacak,8-izlemeye devam edin

9 uzel kalite olarak on basar
10 dökümü bile pütür pütür 61 model mf lerin dökümü daha kaliteli duruyor
11 toplama gibi kalite sıfır estetik sıfır teknoloji sıfır 240 268 lerin sesi sinir bozucu
12 mf 3600 e kadar o modellerle türkiye de tarih olur gider bir zamanlar mf vardı deriz
13 hayatımda mf den başka traktöre ısınamadım bu mf leri görünce nh ler bile gözüme başka gözükmeye başladı

kom*-*arkadaşlar bu forumlara hikaye anlatmayın bu traktörleri kullananlar yorum yapsın 10 tane kullananın 9 u kötü her yeri gağşadı yağ fışkırıyor daha benim komşumda var aynı sokaktaki adamın motur yapmasına benzemiş heç bi mühendislik yok düzen yok neymiş eyi çekiyomuş yav bırakın bu masalları biraz insaflı olun. milletimiz zaten gariban geçiniyo ektiği biçtiği beslediği ne ediyoki elin tafesinin kopyasına bu paraları versin hemde OLUK OLUK yazık vatandaşı kandırmayın bu Massey Ferguson 240 alacaklar çok EYİ düşünsün (tefe çakmalarını diyom) şyt-*-sa Hindistanın tarağı olsa kendi saçına sürer zaten şyt-*-sa