ODUN TAŞIMA VAZİFESİ VE ARES 557 ATX İLE PALAZOĞLU GÖREV BAŞINDA 2010...!!!

ODUN TAŞIMA VAZİFESİ VE ARES 557 ATX İLE PALAZOĞLU GÖREV BAŞINDA 2010...!!!

03/12/2010

Arkadaşlar bildiğiniz üzere kış yaklaşıyor. Biz daha önce köy ormanından kendimize düşen pay kadar odun almıştık. Fakat odunlar bu yıl biraz az geldi. Kışta yaklaştığı için biraz odun takviyesi yapalım dedik. Dün Ares ve Palazoğlu ikilisiyle gidip bir araba odun sardık. Bende sizler için biraz fotoğraf çektim....;)

alipasalierkan............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: ODUN TAŞIMA VAZİFESİ VE ARES 557 ATX İLE PALAZOĞLU GÖREV BAŞINDA 2010...!!!

paylaşım için tşkrler bizede verdiler madda kestik bugün 2 romork hazırladık bekliyor köyde yarın ormancı gelip nakliye vericek. merkeze getirmek için.

Ynt: ODUN TAŞIMA VAZİFESİ VE ARES 557 ATX İLE PALAZOĞLU GÖREV BAŞINDA 2010...!!!

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

sayman link=topic=36868.msg312019#msg312019 date=1291494733' Alıntı:
güzel paylaşım. sizin orasıda bizim gibi orman köyü herhalde :)

bartu link=topic=36868.msg312118#msg312118 date=1291500823' Alıntı:
güzel paylaşım olmuş Erkan eline sağlık. sizde ormanda mı vardı?

Bizim köy orman köyü değil. Fakat zamanında Silivri ' nin ormanlık bölgeleri köyler arasında paylaştırılmış. Herkes gidip kendine ayrılan bölgeden odununu kesiyordu. Son birkaç senedir bu sistem değişti. Artık tekleme usulü ağaçlar kesiliyor. O yüzden biraz daha kısıtlı odun oluyor. Siter hesabı olarak veriliyor. Odunlar siter olarak dizili sen gidip alıyorsun. Bu yılda biraz daha az odun çıktı. Seneye belkide alamayacağız. Çünkü teklenecek ağaç kalmadı gibi. Bizde bu sene odun az olunca seneyede lâzım olacak diye 20-25 km uzaktaki orman köyünden gidip bir araba aldık. Bizim ormanımızda zaten o köyde oluyor. Eylül ayında odunlarımızı almıştık. Fotoğraf çekmiştim. Fakat telefonda atmayı unuttum. Onlarıda paylaşacağım.

tokmakcı link=topic=36868.msg312126#msg312126 date=1291501400' Alıntı:
palazoğlu bu işler için çok uygun abi görünüşe göre ))) güzel paylaşmmm

Evet palazoğlu böyle işlere çok uygun. Kamyon gibi dünyanın odununu alıyor. O köye gittine zaten görenler şaşırdı. Bu araba kamyon gibi diyorlar odunlar yetmez bunu doldurmaya dediler. Nitekimde yetmedi. Biraz daha kestiler. Zaten fotoğraflarıda odunları keserlerken çektim. 8700 Kg odun koyduk. Ama daha yer vardı. 9 Tona tamamlayabilirdik. Kenarları çevirip üstüne iyice sarılsa brandayla 9 tonuda geçecek sanırsam.

eline sağlık takviye takviyedir belli olmaz kışın nasıl geçeceği. claas kaç saatte. yorulmak nedir bilmiıii bea:D

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

Ağır abi link=topic=36868.msg312241#msg312241 date=1291563908' Alıntı:
Paylaşım için tşk claas herzamanki gibi tertemiz ;)

Vallah CLAAS ' a gözüm gibi bakıyorum. Bu köye gittik. Görenler soruyor yeni mi aldınız diyorlar. Bende 3 sene oldu alalı deyince bir kere şaşırıyorlar....:D

doganbey1 link=topic=36868.msg312335#msg312335 date=1291579332' Alıntı:
eline sağlık takviye takviyedir belli olmaz kışın nasıl geçeceği. claas kaç saatte. yorulmak nedir bilmiıii bea:D

1273 Saatte şuan. Takımlar artık ona göre olunca baya yoğun çalışıyor. Ama yanına yardımcı bir kardeş düşünmüyor değiliz...:D

kolay gelsin yine konuşturmuşsun makinanı yaw erkan kardeş bu class traktörler hakkında birşey soracağım burad yapılcanlar bayiliğini aldılar biz müşteri olduk birine 4 piston 85 hp torklu full tam adını hatırlamıyorum şimdi ama fiyatınada 51000 euro dediler biraz pazarlık payıda var traktör sanki 100 hp lik gibi kalıplı nasıl memnunmusunuz class tan memnunsanız hangi serisini öneririsiniz (90 hp nini altındaki modellerden)

hacimmet link=topic=36868.msg312383#msg312383 date=1291584095' Alıntı:
kolay gelsin yine konuşturmuşsun makinanı yaw erkan kardeş bu class traktörler hakkında birşey soracağım burad yapılcanlar bayiliğini aldılar biz müşteri olduk birine 4 piston 85 hp torklu full tam adını hatırlamıyorum şimdi ama fiyatınada 51000 euro dediler biraz pazarlık payıda var traktör sanki 100 hp lik gibi kalıplı nasıl memnunmusunuz class tan memnunsanız hangi serisini öneririsiniz (90 hp nini altındaki modellerden)

Yorum için teşekkürler. Müşterisi olduğunuz traktör CLAAS AXOS 320 CX ' tir. 87 Hp gücünde 20 ileri 20 geri hidrostatik şanzımana sahiptir. Elektronik TCE9 hidrolik kontrolleri vardır. Ayrıca şanzımanında 2 kademe Hi-Lo geçiş ve elden debriyaj vardır. Liste fiyatıda dediğiniz fiyat oluyor. Pazarlıkla dahada düşeceklerdir. Hakan Yapılcan ve Bülent Atasoy ile yüz yüze olmasada internetten sık sık görüşmüşlüğüm vardır. Benide tanıdığınızı söylerseniz traktörler hakkında daha da fazla yardımcı olacaklardır. CLAAS ' ların kalıpları dediğiniz gibi büyüktür. CLAAS genelde bir seri için standart kalıp oluşturur. Sadece beygir gücü ve donanım farkları olur. Mesela bizim traktörü bilmeyenlerde gördüğünde 130 HP filan diye tahmin ediyor. Axos ' larıda genelde hangi modeli olursa olsun 100 HP diye bilmeyenler tahmin eder. Fakat kalıbının büyük olmasının pek bir dezavantajı yok. Traktörler zaten kalıbını rahatlıkla kaldırabilecek bir düzeyde. Biz traktörümüzden gayet memnunuz. Hatta yanına bir kardeşde imkanlar el verirse düşünüyoruz. Bütün işleri artık onunla yapar olduk. Kullanım rahatlıkları çok güzel. Konforlu ve sessizler. Ayrıca bakım aralıkları fazla ve daha hiç bir arıza problemi ile karşılaşmadık. Gerçekten sağlam traktörler. Çevremizdeki birçok kullananda gayet memnun. Özellikle Trakya ' nın bazı bölgelerinde çok meraklıları var diyebilirim. İnternetten üzerinden sürekli CLAAS traktörleri hakkında sıfır veya ikinci el olsun sorular ve satın almak isteyenler tarafından bilgi talebi alıyorum. Sizin bakmış olduğunuz CLAAS Axos 320 CX modeli sizin için ideal olacaktır. Eski seri olan Celtis ' tede 436 RA modeli tam bir efasane olmuştur. Herkes o traktörün farklı olduğunu söylüyor. Torku ve çekiş gücü çok fazla. Yeni seride de Axos 320 CX onun yerini aldı. Bence o traktörden memnun olursunuz.

alipasalierkan link=topic=36868.msg312390#msg312390 date=1291586115' Alıntı:
Yorum için teşekkürler. Müşterisi olduğunuz traktör CLAAS AXOS 320 CX ' tir. 87 Hp gücünde 20 ileri 20 geri hidrostatik şanzımana sahiptir. Elektronik TCE9 hidrolik kontrolleri vardır. Ayrıca şanzımanında 2 kademe Hi-Lo geçiş ve elden debriyaj vardır. Liste fiyatıda dediğiniz fiyat oluyor. Pazarlıkla dahada düşeceklerdir. Hakan Yapılcan ve Bülent Atasoy ile yüz yüze olmasada internetten sık sık görüşmüşlüğüm vardır. Benide tanıdığınızı söylerseniz traktörler hakkında daha da fazla yardımcı olacaklardır. CLAAS ' ların kalıpları dediğiniz gibi büyüktür. CLAAS genelde bir seri için standart kalıp oluşturur. Sadece beygir gücü ve donanım farkları olur. Mesela bizim traktörü bilmeyenlerde gördüğünde 130 HP filan diye tahmin ediyor. Axos ' larıda genelde hangi modeli olursa olsun 100 HP diye bilmeyenler tahmin eder. Fakat kalıbının büyük olmasının pek bir dezavantajı yok. Traktörler zaten kalıbını rahatlıkla kaldırabilecek bir düzeyde. Biz traktörümüzden gayet memnunuz. Hatta yanına bir kardeşde imkanlar el verirse düşünüyoruz. Bütün işleri artık onunla yapar olduk. Kullanım rahatlıkları çok güzel. Konforlu ve sessizler. Ayrıca bakım aralıkları fazla ve daha hiç bir arıza problemi ile karşılaşmadık. Gerçekten sağlam traktörler. Çevremizdeki birçok kullananda gayet memnun. Özellikle Trakya ' nın bazı bölgelerinde çok meraklıları var diyebilirim. İnternetten üzerinden sürekli CLAAS traktörleri hakkında sıfır veya ikinci el olsun sorular ve satın almak isteyenler tarafından bilgi talebi alıyorum. Sizin bakmış olduğunuz CLAAS Axos 320 CX modeli sizin için ideal olacaktır. Eski seri olan Celtis ' tede 436 RA modeli tam bir efasane olmuştur. Herkes o traktörün farklı olduğunu söylüyor. Torku ve çekiş gücü çok fazla. Yeni seride de Axos 320 CX onun yerini aldı. Bence o traktörden memnun olursunuz.
Bilgileriniz için teşekkür ederim baktığımız model sizin dediğiniz CLAAS AXOS 320 CX modeli yapılcanlar bizi yakından tanırlar yıllardır onlarla alış veriş yapıyoruz yani selamla alırız tarktörü(Mürsel KESİKBAŞ derseniz tanırlar bizi),benim hoşuma gidiyor class traktörler fiyatı yüksek bence bölgemizde class yaygın değil nh satıyor en çok en azından pazar payı için daha düşük olsa class kazanır bence birde tabiki heryerde olduğu gibi bir köye yeni bir traktör gelince aynı tarktörden alan çok olur

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

nh link=topic=36868.msg313767#msg313767 date=1291996916' Alıntı:
abi sahi bu römorklarla kum yada böyle odun sardıkmı kç ton alır ve nasıl bi motor lazım taşıması için ;)
tşkler..

Vallah kum ne kadar alır bilemiyorum. Ama kapasitesinden fazla gelecek kumu yüklememek en iyisi. Biz buna bu şekilde 8700 Kg odun koyduk. Ama güzel doldurduna 9 Tondan fazla alacak diye tahmin ediyorum. Bu kadar odunu taşımak için 100 beygir ve üzeri mümkünse otomatik şanzıman bir traktör olması gerekir diye düşünüyorum. Çünkü bizim bu odunları almaya gittiğimiz köyün yollarında 2 tane çok dik bayır ve akabinde bayır inişi var. Normal bir traktörün vites değiştirmesi için çok zor bayırlar. Eğer vitese zamanında takamazsan ve kaçırırsan çok tehlikeli olabilir. O yüzden otomatik şanzıman çok rahat oluyor. Motor bitmeden vitesi rahatlıkla değiştirebiliyorsun. Takviye düşmeside otomatik olduğu için sıkıntı yaşamıyorsun. Ama normal bir traktörde takviyeyi o bayırda değiştirmek çok büyük bir marifet ister. Oda her baba yiğidin harcı değil...:D

ayna? link=topic=36868.msg313795#msg313795 date=1292003240' Alıntı:
usta bu makina kaç hp ve fiyatını söylersen memnnun olurum memnunmusunuz

105 Hp gücünde. Şuan yenisi üretilmiyor. Yeni Arion seri artık üretime çıktı. Onun fiyatıda 60.000 Euro civarında. Biz traktörden gayet memnunuz.