CASE SERILERI nin international ile bir bagi varmi?

SLM arkadaslar.benim bi sorum olacakti,ben daha öncede yazmistim yeni bir traktör alicaz,suan bizde international var.gecen biryerde bu case lerden gordum,uzerine case international yazanida var,case IH YAZANIDA VAR:eger bu traktör gercekten international ise ben bunu almak istiyorum.bunlar hakkinda bilgiler vere bilirmisiniz?cunku biz 78 den beri bunu kullaniyoruz tik demedi,ufak tefek harizalari tabiki ayri.tesekkurler.

Ynt: CASE SERILERI nin international ile bir bagi varmi?

qarizmatiqa link=topic=36941.msg454011#msg454011 date=1318438223' Alıntı:
newholland case inernational ford fiat steyr hepsi yıllar önce vardı peki neden ford fiat ve international devam etmedi de diğerleri nh case filan büyüdü ?

nh fordundevamı zaten ford ismi nh oldu yabancı sitenin tarihcexini okursan görürsün

maygun10 link=topic=36941.msg312947#msg312947 date=1291804848' Alıntı:
Ayrıntıya girmeden.John deer,Claass traktörleri dışında bütün markalar CNH çatısı altında denebilir.CNH Grubu ciroları çok büyüdü.
Massey Ferguson-Fendt-Valtra-Challenger (AGCO) bence en iyi grup

NH yeni bir marka değil ki eski biçerler bak 70- 80 ' li yıllardan beri nh var, bence fordun ismi nh oldu gibi bir yaklaşım doğru değil çünkü yeni tdd serileri olsun t5000 serisi olsun nh ' ye baktıkca ben fiat görüyorum. gerçi eskiden fordu fiatı nh case inter hepsini topalsan bir nh yada case kadar trakötr satamazlar ama bu politikayı anlayamadım fordu satın alıp eki biçer markaı nh ismini verdi case gibi üfürükten bir firmayıda işin içine kattı aynı fabrikalarda birde kırmızı renkte üstünde case yazan traktör çıkmayabaşladı steyr ' i aldı. newhollandın ismi steyr de olabilrdi :S ne yaptılar anlamadım ama dünyada 1 numara oldular

İlk baslarda New hollan satin aldigi markalarin hic bir ozelligini degistirmeden İsmin onune new hollan eklemesi yapti sonra tek logo ya gecti 2 . Asamada isimler. Ve modeller numaralari degisti uretim karakteri degismedi markalari sinifa odakladi italyada uretilen fiat daha kucuk tl - tla - 4000 -5000 serileri fiat karakterinde İngilterede uretilen daha buyuk ts - ts a. - 6000 ..... Ford karakteri degismeden uretim yapildi
New hollan markalari pazar siniflarina gore. Ayirip kendi yapisini tamamladi. Case ih grubu katildi. markayi kullanmak ve marka cesitliligi yapmak adina cnh grubu olarak isim degisti
Uretim maliyetini dusurmek adinada ortak model uretimine yoneldi

'Onceden sadece bi bicer markasiydi '
Marka yaratmak icin yapildi new hollan urun yelpazesini olustururken sifirdan gitmek yerine İhtiyac duydugu alandan marka satin aldi hem markayi hem tecrubeyisini kullandi
Sinifina odaklanmis uretim.
Bir markanin tum siniflari gorerek uretim yapmasi farkli bir gruba odaklanarak farkli
Kaldiki bu strateji tuttu CNH nin finansal buyuklugu ortada

qarizmatiqa link=topic=36941.msg454029#msg454029 date=1318439100' Alıntı:
NH yeni bir marka değil ki eski biçerler bak 70- 80 ' li yıllardan beri nh var, bence fordun ismi nh oldu gibi bir yaklaşım doğru değil çünkü yeni tdd serileri olsun t5000 serisi olsun nh ' ye baktıkca ben fiat görüyorum. gerçi eskiden fordu fiatı nh case inter hepsini topalsan bir nh yada case kadar trakötr satamazlar ama bu politikayı anlayamadım fordu satın alıp eki biçer markaı nh ismini verdi case gibi üfürükten bir firmayıda işin içine kattı aynı fabrikalarda birde kırmızı renkte üstünde case yazan traktör çıkmayabaşladı steyr ' i aldı. newhollandın ismi steyr de olabilrdi :S ne yaptılar anlamadım ama dünyada 1 numara oldular
dünyada 1 numara derken biraz düşün istersen neye göre bir numara slk-*-s

new hollandla birleşmeden önce belki benziyodur international a ama şimdi çoğu serisi new hollandın aynısı sayılır case ineri new holland fordu ve fiatı kuruttu ikisi birde steyr i kuruttu traktör aleminin en zorbaları ;D

Önceden Fiat, Ford, Steyr(Bünyesinde Kobelco), Case, İnternational Harvester(Yani İH), Farmall İsimlerinde Firmalar Vardı...

Farmall Case Ve McCormıck Olarak 2 Ye Ayrıldı...
Daha Sonra Case Bünyesine İH ' ı Ve Daha Sonra Steyr ' I Aldı...
Fiat Ford ' u Satın Alarak Birleşti Yeni İsim New Holland Oldu...

Daha Sonra New Holland Ve Case İH(Bünyesinde STEYR ve Kobelco) Birleşerek CNH(A FİAT GROUP COMPANY) ' i Oluşturdular...
CNH Bir FİAT Tabanlı Şirkettir...

Şu Anda Da T5000-T5 Ve Daha Küçük Seriler İTALYA ' da Eski FİAT Fabrikasında, T6000-T6 Ve Daha Büyük Seriler İNGİLTERE ' de Eski FORD Fabrikasında Üretilmekte...

omerfarukkoc link=topic=36941.msg642581#msg642581 date=1351460015' Alıntı:
Önceden Fiat, Ford, Steyr(Bünyesinde Kobelco), Case, İnternational Harvester(Yani İH), Farmall İsimlerinde Firmalar Vardı...

Farmall Case Ve McCormıck Olarak 2 Ye Ayrıldı...
Daha Sonra Case Bünyesine İH ' ı Ve Daha Sonra Steyr ' I Aldı...
Fiat Ford ' u Satın Alarak Birleşti Yeni İsim New Holland Oldu...

Daha Sonra New Holland Ve Case İH(Bünyesinde STEYR ve Kobelco) Birleşerek CNH(A FİAT GROUP COMPANY) ' i Oluşturdular...
CNH Bir FİAT Tabanlı Şirkettir...

Şu Anda Da T5000-T5 Ve Daha Küçük Seriler İTALYA ' da Eski FİAT Fabrikasında, T6000-T6 Ve Daha Büyük Seriler İNGİLTERE ' de Eski FORD Fabrikasında Üretilmekte...
caselerin çoğuda fiat ve ford etkisi taşıyor demi?