ÇİFCEKER TRAKTÖR KULANAN ARKDAŞLAR Bİ BAKSINN

TÜMOSAN 55-50 DTK İÇİN GELMİŞERDİ BAKIMA YOLDA ÇİFTÇEKERDE KULANMAYIN DEDİ ÖNLER HADİ KALK GİDELİM DER ARKALAR DU NEREYE GİYO DERDİYE ESPİRİ YAPTI YODA KULANIÇA ÖN TEKERLEKLER YENİYOMUŞ BİDE TEK FİREN YAPMAYIN ALTINDAKİ ŞAFTI KIRASIZ DEDİ yorum sizin

Ynt: ÇİFCEKER TRAKTÖR KULANAN ARKDAŞLAR Bİ BAKSINN

1998 den bu yana L 95 kullanıyorum çift çekeri ile hiç bi sorunumuz olmadı yeri geldi tek frenede bastım sadece 6 7 yılda keçesi eskiyor yağ atıyor hepsi bu 12 senedir sağ ve sol tekerin bir defa keçesi değişti kışın çamurda kullanmak şartı ile
sert yolda asfaltta kullanmıyoruz çift çekeri
TM 120 de de sorun olmadı şimdiye kadar

yoldayken çiftçekere takılmaz zaten ama 4 tekerlekli romörk ile bayır yer çıkacaksan takarsın..çiftçekerde tek frene çok nadiren basıyorum ben ama basmamak en iyisi

td65 de çifçekerdeyken tek fren olmuyo ama tek çekerdeyken rahat dönüyo.benim anlamadığım şaftı kırıyosa neden yapıyolar süs diye koymasınlar bide ben sık kullanıyorum ...

bizde 70 66 dt var iki tane arkadaşlar asfaltta önler bağlanmıyo kasıyo hızda ve ses yapar yalnız buzda karda bağlıyoz ondada fazla basmıyon zaten ayrıca tek fren yapılmaz doğrudur new holland servisi bizede söyledi zaten önler bağlıyken normaldede turlar azdır turu kısıtlıyo tek frende yapılmaz fıatın şaft kırdığını görmedim hiç ama john deere gördüm boşa atıp frene asılınca çeker şaftını burgu yapıp kırmış

4x4 bağlı iken tek frende ön lastikleri ne tarafa döneceksen o tarafa kilitliyor same ve deutz mukemmel açıyla mükemmel manevra ile ben td75 ile 4x4 bağlı dönemiyorum bile asfaltta bile ses yapıyor ama same ve deutzda tık yok sistemleri mükemmel bence

4x4 sadece arazi için ve yokus asağı frenleme yapması için kullanılır onun haricinde düz yolda sadece şanzıman yıpratmaktan baska bi işe yaramaz çünkü arka ön teker baskı yapar lastik çapı gereği ve difransiyel ve şanzıman zorlar.

Arkadaslar normal sartlarda ve mantıken her ıkı defransıyelınde aynı devırde donmesı gerekmıyormu yanı % 50 % 50 arada tekerlek cap farkı var ama bu fark bıre bır defransıyel dıslılerıyle alınabılmelıkı ha duz yolda gıderken defransıyel yemıs ha tarlada ıkısıde aynı kapıya cıkar ama devırlerı ıyı ayarlandıgı zaman zaten traktor 4x4 cok dengelı asılır sahsen ben 4x4 traktoru kullanırken sureklı olarak 4x4 kullanmak ısterım yol veya tarla farketmez sadece bıraz az hız yapar ama saft kırmak veya defransıyelı yemek gıbı sorunlar olmamalı olması mantıksızlık bence

erkunt nimet var duz yolda kullanmayın diyolar tekerleri yer falan diyolar ama çift çekerde tek fren yapma falan demediler ben yapıyorum daha rahat donuyo çift çekerde tek frende falan sadece dedikleri levyeli değil durdurmadan vitesleri geçirmeye zorlamaya çalışmayın şanzumanı dagıtırsınız dediler başka bişey demediler taş gibi motordur kullan çiftte fazla gaz vermeden sur dediler :D

zaten şaft kırılmadı ama yapmın diyolar tümosanda kalite yok diyen arkadaş 5 li dip kazanı seri 1 le cekiyor tümosan 55-50 nin cektigi NH TT55 AYINI DİP KAZANI ÇEKİYODA AYNI DERİNLİK DEYİL SERİ GİTMİYO TT55 2 TAKVİYEYLE GİYO TÜMO DERİN VE SERİİ 1 LERGİYOOOOOOOOOOOO

newholland8000 link=topic=36962.msg313381#msg313381 date=1291910897' Alıntı:
Yolda 4x4 de iken 16 km yi gecmeyiniz dior servis.16 km yi geçince tekerlekler aynı anda donmuyor sanırım denge bozuluyor.Salft kırma olayınıda ilk defa duyuyorum bils-*-
önleri çalıştıran milde tadyotörün hizasına yakın mil eki olarak kullanılan şaftı amcamın 60 66 dt 4 sefer böldü şaft dediği o