Bilecik te SIRTLAN vakası:))

Ynt: Bilecik te SIRTLAN vakası:))

Ben tedbiri aldım arkadaşlar gece çıkarken bıçağı koyuyorum belime:))) sakata gelmeyelim... Hayri dikkat etsin valla. Benim bi kaç düşüncem var.
1) Bunlar sırtlansa eğer dağda yiyecek bir şey kalmadı ve köylere yakın yerlerde pusu kurup köpekleri üzerlerine çekip grupça dalıyorlar.
2) Bunlar kurt da olabilir. Bir sürü renk çeşidi var. Arka bacakları kısa diyorlar. Eğer bi Alman kurdu gidipte dağ kurduyla veya başka yırtıcı bi hayvanla çiftleştiyse bunlardan doğan ve üremeye devam eden hayvanlar olabilir.
3) Eskiden de anadolu sırtlanı diye bi ırk varmış....
4) Bana kalsa bunların hakkından Hayrinin(firari) kopaylar gibi köpekler gelemez. Bunlara sürüde görev yapmış genç KANGAL veya AKBAŞ veya Bunların karışımı köpekler haklarından gelebilir.

Gerçekten sakat bi durum ben sizlere teşekkür ederim

bu söylentiyi bende duydum gerçekmiş bunla kangalda baş edemez çeneleri çok güçlü kalıp olarak halleder ama bir yerini tutarsa halleder
selöz merkeze 5 km abbaslık biraz uzakta ama yakında şehirin yakınlarında evler var toki vs 500 evler gbi orlara gelirler
en i çözm köpeği bağlıcan pusuya yatcan ağaca romağa vs beklicen onlar gelince yapıştırcan...

valla kangallara dikenli tasmayı takıp, sürü halinde salarsan eğer sırtlanı falan tanımaz. kangalında çene yapısı çok güçlüdür. eğer tokiye kadar gelirseler sen ona de ki kent ormanı, kent ormanı na gelirseler sen ona deki merkezede inerler:D artık millet silahla dolaşacak:D

Bu haberi bende 2 gün önce okumuştum Anadolu sırtlan varmış ama nesilleri tükenme durumunda olduğu sayıları az mış. Bilecikli arkadaşlar dikkatli olsun.Bir zamanlar Polatlı nın köyünüde kuduz bir kurt (canavar) basmış evlerin avlusuna kadar gelip insanları yaralamış köylüye baya korku vermiş,sırtlan daha tehlikeli olabilir dikkatli olmakta fayda var.

hayrii.selöz köyü ile bnm köy arasında sadece 1 km var :D yan yana diyebilirz.:D bnm kopaylara biraz zor dokunur bunlar eğer tek olursa sırtlan bnm kopaylar kafa tasını bile bırakmaz :D şaka biyana.bunları devlet salmış işin açıkcası bu.bileciğin çeşitli yerlerine salmışlar.eğer bnm karşıma çıkarsa avda fln affetmem düşünmem bile 13 bin lira ceza kesicekmiş he.hem insanları hayvanlara saldırsın die sal bunları sonrada ceza kes,para tuzağına bak sen.vala acımam sıkarım kafaya kafaya.sen dikkat et hayri ben boş gezmem mrk etme :D geceliğin abbaslık yoluna fln yayan gidem deme :D

doganbey1 link=topic=36964.msg313593#msg313593 date=1291935014' Alıntı:
:D abbaslık yolu nere lan hayri. nerden bilion devletin saldığını:D 18 köpeği götürmüşler seninkileri mi götüremeyecekler hayriii:D
tabi bunu herkes biliyor yoksa kim getircek bileciğe sırtlanı.bnm köpekleri yerse bende onları düdüklerim.

doganbey1 link=topic=36964.msg313600#msg313600 date=1291935335' Alıntı:
Hayrii bunlar hakkında başka bildiğin var mı le? Sizin köyede dadanmasınlar. Bunların önü nasıl alınır:D
aga bunları yapıcak tek şey var.ilkten bölgeyi belirliyceksin.birtane uyuz köpek götürüp inim inim inleticen geldilermi basıcan 9 luyu anca böle baş olur.

eğer bunun önü alınmazsa köyler için tehlike olur. ki köyleri bırak kışın dağa kar yağınca yiyecek bulamadılar mı merkezede inerler. ki o bi facia olur Allah korusun.