Japon ziraat mühendisleri köyümüzde incelemelerde bulundu Çorum Bahşılı Köyü

Ynt: Japon ziraat mühendisleri köyümüzde incelemelerde bulundu Çorum Bahşılı Köyü

yaza gelecekler irtibatlaşalımda gelelim bu ayın sonunda Endonezyadan bi heyet gelecek de tarlalar karla kaplandı bakalım nasıl bi çalışma yapacaz

Ynt: Japon ziraat mühendisleri köyümüzde incelemelerde bulundu Çorum Bahşılı Köyü

eysen link=topic=37025.msg314160#msg314160 date=1292094743' Alıntı:
Aman dikkat bunlar tarihi eser hastası.Sakın asıl niyet araştırma olmasın
iki hafta evimde misafir ettim evde o kadar el emeği gibi ürünleri hayranlıkla baktılar hediyeyi bile zorla kabul ettiler emin ol öyle değiller tarihi eser kaçıranlar avrupalılar

köylü link=topic=37025.msg314173#msg314173 date=1292095484' Alıntı:
SEN BANADA GÖNDER
[/quote bakalım gönderemessekde geliriz nasipse ebem kendine bostan ekmiş karışık sırasız kavun karpuz felan şaşırdılar teknikmi diye bende dedim evet bizim sitil böyle ...

alipasalierkan link=topic=37025.msg314178#msg314178 date=1292095734' Alıntı:
Güzel paylaşım. Japon mühendislerin köye incelemeye gelme süreci nasıl oldu? Ne tür bir araştırma yaptılar?
Sivas ta çalışırken tanışmıştık sonra dostluğumuzu ilerlettik davet ettim düğünüme geldiler düğüden önce vakit vardı köye gittik bi iki gün incelemelerde bulunduk bi mevkiinin toprağı çok hoşuna gitti beraber geliştireceğimiz projelerimiz netleşiyor onların teknoloji ve bilgisi bizim köyün kozmopolitik konumu hepsini birleştriince birşeyler çıkacak bakalım tayin yakın bir yere çıkarsa bu süreç hızlanacak... her türlü zirai bilgiyi alıyorum en son kubota yı sormuştum oda bir numara burda o diyor ama 20 hektar olmalıki almalısın diyor bakalım nasip... durum bu bu ay sonundada Endonezyadan bir heyet gelecek nasipse....

Ne güzel taa japonyadan ahbaplarınız var İNŞALLAH güzel bir proje olur ve bizde form aracılığıyla bu işi takip ederiz (arkadaşlar padişahımız Abdulhamit hz. yolundan giden çorumlu bir torunu {osmanlıda joponyayla yakınlığı sağlayan onlara gemiyle bir heyet gönderen padişah})

Bir sorum var, bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü? Bu adamlar bizim ülkemizde ne yapmaya gelmişler? Acaba genetik materyal toplama işi var mı?

hacimmet link=topic=37025.msg314260#msg314260 date=1292131297' Alıntı:
Ne güzel taa japonyadan ahbaplarınız var İNŞALLAH güzel bir proje olur ve bizde form aracılığıyla bu işi takip ederiz (arkadaşlar padişahımız Abdulhamit hz. yolundan giden çorumlu bir torunu {osmanlıda joponyayla yakınlığı sağlayan onlara gemiyle bir heyet gönderen padişah})
BİR KAHVENİN 40 YIL HATIRI OLUR OSMANLI DEVLETİ KİMLERE YARDIM ETMEMİŞ ÇOK DEĞERLİ İNSANLAR HER TÜRLÜ BİLGİ DESTEKLERİNİ EKSİK ETMİYOLAR ALLAH RAZI OLSUN

diomedes link=topic=37025.msg314264#msg314264 date=1292142491' Alıntı:
Bir sorum var, bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü? Bu adamlar bizim ülkemizde ne yapmaya gelmişler? Acaba genetik materyal toplama işi var mı?
BAYRAM VAR HOCAM BENİM DÜĞÜNE GELMİŞLERDİ TARLALLARDA DA İNCELEMELER YAPTIK DURUM BU JAPONLARDA ART NİYET YOK AVRUPALILARDA VAR BUNLAR BİZİM EN BÜYÜK DOSTLARIMIZ TÜRKİYE ' Yİ İLK TANIYAN DEVLETLERDEN ATATÜRK ' E PRENS TARFINDAN SAMURAY KILICI BİLE HEDİYE ETTİLER VAJTİ ZAMANINDA