Çamlıca Tohumculuk-Danışmanlık. Son 2 yılda Derlediğim resimler.

Öncelikle herkese merhaba.İsmim Hakan. Çamlıca Tohumculuk- Danışmanlıkta 5 yıldır çalışmaktayım.Sizlere başlıktada belirttiğim gibi son 2 yılda derlediğim tamamı bana ait olan resimleri paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz iyi seyirler :)

1-Sürüme başlanır
1tarlalarsrlr.jpg

3- Sürülen yerin üstüne Bizim potingen diye tabir ettiğimiz kimilerinin Çanpana dediği aletten çekiyoruz
3srlyerearkadabulununpo.jpg

4srlyerearkadabulununpo.jpg

4- Potingenin ardından merdaneli aysan ile tarlayı düzlüyoruz ve ekim için tava gelmesini bekliyoruz. He aksaklıklarda olmuyor değil hani :)
5ardndanbudevtarlayaays.jpg

6aysanvebatlr.jpg

5-Tarla tava geldikten sonra bunu genelde kanola ekimlerinden önce yapıyoruz aysan üstüne merdane. Ve yine batışlardayız :)
7aysanstnemerdane.jpg

8aysanustumerdane.jpg

6- Tüm işlemler biter ve ekime geçeriz.
9ekimegeilir.jpg

10explorerekimde.jpg

11kobotaekimde.jpg

12casekombineekimde.jpg

7-Bismillah çekip ektiğimiz buğdaylar ve Kanolalar bereketiyle çıktılar
13bugdaykar.jpg

14bugday.jpg

17kanolak.jpg

8-İlaç işi başlar ve sameler Tarlada
21tanker.jpg

15sameilata.jpg

19ila.jpg

18ilatabatma.jpg

9-İlaç işi biter ve gübreye başlanır
22gbreyebalanr.jpg

23firma.jpg

24sudangbreye.jpg

256060gbrede.jpg

10-Tüm işlemler biter! Bismillah Hasat zamanı!
27bereketliolsun.jpg

28klk.jpg

29lxboaltmda.jpg

30m306mazotta.jpg

31samedolumda.jpg

32m306temizlikte.jpg

33bugdaybitertohumolur.jpg

11-Buğday Bitti! Sırada Kanolalar var
34lexion540kanolayabala.jpg

36kanolaboaltlr.jpg

Herşey Biter Yerini Mutluluk alır :)
47651420.jpg

Not:Resimlerde Geçen Traktör ve biçerdöverler
2x Newholland T6060
1 Case ih puma 180
2x Same explorer 100
1 Kobota M9000
1 Ford 7740
1 Laverda M306
1 Laverda ( Bunun modelini tam hatırlayamıyorum.Özür dilerim)
1 Class Lexion 540

Ynt: Çamlıca Tohumculuk-Danışmanlık. Son 2 yılda Derlediğim resimler.

hakan aramıza h.g. güzel paylaşım..
çamlıca tohumluk kaç dönüm arazi işliyor ve hangi traktörler , biçer var acaba biraz açıklarmısın...

Hoşbulduk.Sitenizi takip ediyordum zaten.Bu gece öyle havalarda soguk aylak kaldım eski cdleri karıştırıken fotoğraflara rastladım.Dedim kendi kendime paylaşıma sunayım ( yalnız hiç bir bilgim yok resim yükleme hakkında belirtmek isterim. araştırarak bunları yapabildim) :)
Çamlıca Tohumculuk Konudada söylediğim gibi Lüleburgaz Büyükkarıştıranda Sertifikalı tohum satışı yapmaktadır.
17bin dekar arazi işliyoruz ve Traktörlerimizde şunlar:
2 Tane N.H. T6060
1 Tane Case puma 180
2 Tane Same explorer 100
1 Tane Kubota M9000
1 Tanede Başak :)

Güzel paylaşım Hakan. Aramıza hoş geldin. Fotoğraflarını Facebook üzerinden de takip ediyorum. Güzel kareler yakalıyorsun. Paylaşımlarının devamını merakla bekliyoruz. Bu fotoğraflarda da biraz problem olmuş gözükmüyorlardı. Ama baya uğraşarak hepsini düzenledim. Arkadaşlarımız bu fotoğraflardan marum kalmasın dedim...:D Çamlıca Tohumculuğun ekibi gayet sağlam. Böyle ilginç ve enterasan fotoğraflarını ilerleyen günlerde görmek isteriz. Birde bişey sorcam. Bu Puma 180 kombine ekim için kiralanıyor mu? Bir tane bu traktörden bizim köyede gelmişti. Merak ettim.

Normalde Biz pumayı ekim için degil arkada görunen kanatlı kobrayı ve 5 li patlatma için kullanırız. O sıralar işler rast gitmemişti potingen çekememiştik yerlere.O yüzden Kombine yapıp ektik.He soruna geleyim. İşlerimiz inanırmısın o kadar yogunki traktörler sadece mazot alırken stop ediliyor.Yani sizin köye gelmiş olması imkansız ki zaten Biz traktörlerimizi kiralamayız. :)

Trakyalı nede olsa:D eline sağlık. Çamlıca tohumculuk gayet profesyonel gözüküyor. Sitemizde çalıştığın işletmenin reklamını çekmiş olduğun güzel karelerle çok güzel şekilde yaparsın. Aramıza hoşgeldin. Paylaşımların bununla sınırlı kalmasın. Dediğim gibi daha bir çok paylaşım yap. Hem biz bilgilenelim hemde sizin işletmeniz karlı çıksın. Ayrıca kubota me 9000 serisi nasıl. memnun musun?

Tekrar herkese teşekkürler hoşbulduk. Kubotadan çok memnunuz. hafif işlerde onu kullanıyoruz ilaç gübre vb. İşimizi fazlasıyla rahat bir şekılde görüyor.Japon güzel makine yapmıs.Full mekanik olması ayrı bi avantaj.Arıza olaylarında maliyet açısındanda çiftçi arkadaşlara kolaylık sağlıyacagına eminim.

Hakan aramıza hoşgeldin tekrar :)
17bin dekar arazi işlediğini yazmıssın hepsi buğdy ve kaola mı ekiyosunuz?
birde tarlaların drenajı konusunda sıkıntı var sanırm,taban suyu yüksek olmalı,fotoğrafın bitanesi çeltik tarlasına benziyodu,çeltik yerlerine de buğday ekiyosunuz sanırım?
özellikle pulverizatör harikaymış amazone mu?

DoYRaNLı link=topic=37066.msg314924#msg314924 date=1292272514' Alıntı:
Hakan aramıza hoşgeldin tekrar :)
17bin dekar arazi işlediğini yazmıssın hepsi buğdy ve kaola mı ekiyosunuz?
birde tarlaların drenajı konusunda sıkıntı var sanırm,taban suyu yüksek olmalı,fotoğrafın bitanesi çeltik tarlasına benziyodu,çeltik yerlerine de buğday ekiyosunuz sanırım?
özellikle pulverizatör harikaymış amazone mu?

Tekrardan hoşbuldum :)
17bin dekar araziyi eşit olarak her yıl kanola ve buğday ekiyoruz evet.
Çeltik tarlasına benzeyen Fotoğraf ise eski bir güme kalıntısı yağmur ver kar suları birleşince orası taşıyor,ve bizde tarlaya ulaşmak için ordan geçmek zorunda kalıyoruz.Çeltik ekimi yapmıyoruz yani bizim buralarda çeltik ekimi yapan görmedim.Çeltiği bildiğiniz gibi daha çok Edirne taraflarında ekiyorlar.
Pulverizatöre gelince markası amazone değil parlayan :) Amozone ' a niyetlendik ama baya tuzlu geldi :) Parlayandan çok memnunuz ne kadar amazone ' un yerini tutmasada sağlam makine.Sadece traktörden kaynaklanan pompa patlatma sorunuyla karşılaştık o kadar(5 pompa) :) Başka sıkıntı yaşamadık.
Birde şöyle birşey dile getirmek istiyorum.Bize 5 pompa parası ödettiren traktörün markası same.Fabrikasyon hatası nedeniyle bize o sıkıntıları yaşattı. Sorun ise şu:bildiginiz gibi 1000 ve 540 seçenekleri var kuyrukmilinde.Fabrikada bunun kablolarını ters baglıyolar ve bizde 540 ta sandıgımız traktörle ilaca giriyoruz.
Samenin çıkarttıgı sorun bunlarlada sınırlı degil. Başlıca çogu same explorer serisinde cıkan power sorunu bizdede çıktı.
Diyeceğim konu nerden nereye geldi :) Same alıcaklar niyeti olanlar iyice bi araştırsınlar ona göre hareket etsinler :)

hakan1 link=topic=37066.msg314934#msg314934 date=1292275625' Alıntı:
Tekrardan hoşbuldum :)
17bin dekar araziyi eşit olarak her yıl kanola ve buğday ekiyoruz evet.
Çeltik tarlasına benzeyen Fotoğraf ise eski bir güme kalıntısı yağmur ver kar suları birleşince orası taşıyor,ve bizde tarlaya ulaşmak için ordan geçmek zorunda kalıyoruz.Çeltik ekimi yapmıyoruz yani bizim buralarda çeltik ekimi yapan görmedim.Çeltiği bildiğiniz gibi daha çok Edirne taraflarında ekiyorlar.
Pulverizatöre gelince markası amazone değil parlayan :) Amozone ' a niyetlendik ama baya tuzlu geldi :) Parlayandan çok memnunuz ne kadar amazone ' un yerini tutmasada sağlam makine.Sadece traktörden kaynaklanan pompa patlatma sorunuyla karşılaştık o kadar(5 pompa) :) Başka sıkıntı yaşamadık.
Birde şöyle birşey dile getirmek istiyorum.Bize 5 pompa parası ödettiren traktörün markası same.Fabrikasyon hatası nedeniyle bize o sıkıntıları yaşattı. Sorun ise şu:bildiginiz gibi 1000 ve 540 seçenekleri var kuyrukmilinde.Fabrikada bunun kablolarını ters baglıyolar ve bizde 540 ta sandıgımız traktörle ilaca giriyoruz.
Samenin çıkarttıgı sorun bunlarlada sınırlı degil. Başlıca çogu same explorer serisinde cıkan power sorunu bizdede çıktı.
Diyeceğim konu nerden nereye geldi :) Same alıcaklar niyeti olanlar iyice bi araştırsınlar ona göre hareket etsinler :)
Hakan açıklma için teşekkürler,Bende de 2004 same var explorer II 90 debriyaj baskı balata haricinde bi sorun çıkarmadı, vede çok zor şartlarda çalıştı,,,
Ama usta biraz olaya hakim olsaymış bu sorun tekrarlamzdı,Tekrar traktör alırsam Same düşünmem sahsen :)