Pulluğa dikkat ( Lemken )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

http://www.youtube.com/watch?v=AyU8GX66Cug

Videoda pulluğa dikkat ediniz .. yukardaki kulaklar o ağır toprağa rağmen ayna gibi ... yani ciddi ciddi ayna gibi alttaki toprak yansıyor ve izlenebiliyor ... İşte bu malzemenin işleme kalitesini gösteriyor ... Yani sanki bir yatak işlergibi , bir mil işler gibi işlenmiş ... muhtemelen ekipmanın tamamı sıfır mekanik kusur ile üretilmiştir .. dökümünden , işlemesine kadar .... Birde herg ederken bizim pulluklara dikkat edelim ... fark ortada .... Bunun çekişte traktöre bence yararı büyük ... Lemken , kverneland , amazon gibi tüm büyük firmaların ekipmanları bu şekilde ... hepsi ömürlük .. bizde beş yıldan sonra pulluğun her bir tarafı yamuluyor ....

Bizim firmalar pullukları aynı renge boyayıp birazda tipini benzetince iş halloldu sanıyorlar .

Ynt: Pulluğa dikkat ( Lemken )

farmer_deniz link=topic=37090.msg314766#msg314766 date=1292253697' Alıntı:
ahahah abi deme mi bekliyosun çok beklersin agam arada bir yaş fark var sanal dövüş mü yapcaz...Büyüsen sanal dövüş yapmazdın..

Arkadaşım bu konuda Ersin arkadaşımızın sana ettiği sitem Okay Abi ' ye yani konuyu açan kişiye karşı tavrından dolayıdır. Dikkat ettiysen karşındaki kişi 30 yaşında birisi lütfen yorumlarımızı yaparken azcık kişilere karşı gerçek hayatta o yaşta birine nasıl davranıyorsak öyle yapalım. Burası sanal bir ortam olabilir. Ama insanlar aynı saygıyı burada da bekliyor. Ersin arkadaşımız ilede aranda bir yaş olabilir. O zaten Okay Abi ' ye yaptığın yoruma karşılık bir ileti yazmış. Ona karşıda saygılı olmalısın. Aranızdaki yaş farkı az olabilir. Ama bu saygısız bir yorum yapmanı gerektirmiyor.

Konuya gelmişken Okay abi güzel bir paylaşım yapmışsın. Gerçekten avrupa ekipmanlar çok farklı. Bende avrupa ekipmanların vidyolarını izlerken hayranlıkla izliyorum. Gerçekten çok kaliteliler. Keşke bizim ülkemizde de bu kalitelerde üretim yapılsa. Yapan firmalar tabiki vardır. Ama keşke hepsi bu kaliteyi yakalayabilseler. Bu vidyoyu da sanırım Kubota ararken buldun. Kubota ' yada son zamanlarda çok merak var...:D

farmer_deniz link=topic=37090.msg314766#msg314766 date=1292253697' Alıntı:
ahahah abi deme mi bekliyosun çok beklersin agam arada bir yaş fark var sanal dövüş mü yapcaz...Büyüsen sanal dövüş yapmazdın..
ben senden abi demeni beklemiyorum...amacım kavga etmekte değil..sadece laflarına dikkat etmen için uyardım..

İllaki birilerinin limon sıkmasımı lazım konulara..
farmer-deniz..lütfen yaş hanenizdeki rakamı 38 yada 48 yapın da bizde size saygıda kusur etmiyelim..
Hem Okkangal 10 yaşındayken pötinger midir ne halttır ülkemizde kaç kişide varmış..? Doğrusu merak ettim.

DoYRaNLı link=topic=37090.msg314867#msg314867 date=1292267864' Alıntı:
Pulluğun en son sürüm yaptığı çizi tertemiz,toprak dökülmemiş bizimkilerde neden böle olmuyo acaba?

biz pulluğu çok indiriyoruz.toprak aynanın üzerinden arkaya dökülüyor.

farmer_deniz link=topic=37090.msg314753#msg314753 date=1292253178' Alıntı:
agam sen çocukken izliyoduk biz bunları şunu yaz izle pöttinger...;)

Değerli arkadaşım ... ilgin için teşekkür ediyorum ... dediğin gibi pöttinger ekipmanları izledim hayran kaldım ... keşke on yaşındayken izleseydim tabiki ama geç oldu güç olmadı ...
Ben iki üç yıldır bu sitede konu açarken ya kendi yaptığım işlerle yada ilgimi çeken , insanlarla blgi paylaşabileceğim konular açmaya dikkat ettim ... yorum yazarkende genelde koun ile ilgili , konuda polemik yaratmamaya dikkat ettim ... bu nedenlede sitedeki çok değerli hemde bir çoğunu gerçek arkadaşlarım saydığım üyelerden aynı şekilde karşılık aldım ... bir çok defada insanlarla tartıştığımda oldu ama hiç bir zaman senin yaptığın gibi lafa ortasından girip , kimseye ukalalık yapmadım ... profilimden beni inceleyebilirsin ... ayriyeten bu sitede bir yönetici vede insiyatif sahibi bir üye olarak herkeside bu yönde uyarmaya çalıştım ...

konuyu ben açtığım için söylemiyorum , site kuralları gereğince söylüyorum , eğer konu hakkında bir fikrin yada söyleyece bir şeyin yoksa lütfen sabote etme ... engin tecrübelerinden bizimde faydalanmamızı istiyorsan bir konu açarak hepimizi pöttinger hakkında bilgilendir .... gerçekten çok seviniriz ....

alipasalierkan link=topic=37090.msg314784#msg314784 date=1292256117' Alıntı:
Arkadaşım bu konuda Ersin arkadaşımızın sana ettiği sitem Okay Abi ' ye yani konuyu açan kişiye karşı tavrından dolayıdır. Dikkat ettiysen karşındaki kişi 30 yaşında birisi lütfen yorumlarımızı yaparken azcık kişilere karşı gerçek hayatta o yaşta birine nasıl davranıyorsak öyle yapalım. Burası sanal bir ortam olabilir. Ama insanlar aynı saygıyı burada da bekliyor. Ersin arkadaşımız ilede aranda bir yaş olabilir. O zaten Okay Abi ' ye yaptığın yoruma karşılık bir ileti yazmış. Ona karşıda saygılı olmalısın. Aranızdaki yaş farkı az olabilir. Ama bu saygısız bir yorum yapmanı gerektirmiyor.

Konuya gelmişken Okay abi güzel bir paylaşım yapmışsın. Gerçekten avrupa ekipmanlar çok farklı. Bende avrupa ekipmanların vidyolarını izlerken hayranlıkla izliyorum. Gerçekten çok kaliteliler. Keşke bizim ülkemizde de bu kalitelerde üretim yapılsa. Yapan firmalar tabiki vardır. Ama keşke hepsi bu kaliteyi yakalayabilseler. Bu vidyoyu da sanırım Kubota ararken buldun. Kubota ' yada son zamanlarda çok merak var...:D

erkan ilgin için çok teşekkür ederim ... aynen dediğin gibi bunu kubota ararken buldum ... ülkemizdeki firmalar bence hem genel ülkenin durumu hemde sadece sat-kaç taktiğini benimsemelerinden dolayı bu şekilde .... bazı markalar ihracat durumları falan iyi olsad ortalama bir avrupa ekipman kalitesinde ekipman üretemedik ... tüm dünyada çokiyi ve büyük kombine ekipmanlar varken biz garip köstebek denilen çapa makinesi ile uğraşıyoruz .. garip işler bunlar ...

Okay abi zamanla öğrenirler:D Konuya gelince sende de bi Kubota merakı aldı başını gidiyor sarı kıza yardımcı mı alacaksın.? Adamlar işçiliklerini çok özenli yapıyor. Bizimkiler gibi köşe başlarında veyahut malzeme çalarak değilde tam mesai yaparak, günde 50 tane yapacağına 20 tane yapıp ama ömürlük yapıp satıyorlar. Tekrar eline sağlık

doganbey1 link=topic=37090.msg314921#msg314921 date=1292272098' Alıntı:
Okay abi zamanla öğrenirler:D Konuya gelince sende de bi Kubota merakı aldı başını gidiyor sarı kıza yardımcı mı alacaksın.? Adamlar işçiliklerini çok özenli yapıyor. Bizimkiler gibi köşe başlarında veyahut malzeme çalarak değilde tam mesai yaparak, günde 50 tane yapacağına 20 tane yapıp ama ömürlük yapıp satıyorlar. Tekrar eline sağlık

bende ünlünün pulluğu var ... renk profilolarak lemken taklidi gibi .... benziyor ... türkiye şartlarındada gerçekten iyi pulluk hakkını yemeyelim ... mesela bıçakların takıldığı yatağın arka tarafından toprakta çalışınca yiyor pulluk ... üç sene içinde bıçak yatağı gider .... yeni seri tam otomatik ünlülerdede aynı şikayet var ... bildiğim kadarıyla servisine hatta fabrika yetkililerine kadar iletildi bu ... kalite bu gibi detaylarla sağlanıyor bence ....

Haklısın abi. Bence bi malzemenin bizler için kaliteli olabilmesi için;
1- Malzemeden çalınmayacak
2- Ustalık işçilik güzel olacak
3- Bayileri halkla iç içe olacak
4- Fabrika yetkilileri ürünlerinin şikayetlerini dinleyecek ve ar-ge lere önem verecek
5- Satış sonrası memnuniyet çok önemli bu olmalı

doganbey1 link=topic=37090.msg314926#msg314926 date=1292273049' Alıntı:
Haklısın abi. Bence bi malzemenin bizler için kaliteli olabilmesi için;
1- Malzemeden çalınmayacak
2- Ustalık işçilik güzel olacak
3- Bayileri halkla iç içe olacak
4- Fabrika yetkilileri ürünlerinin şikayetlerini dinleyecek ve ar-ge lere önem verecek
5- Satış sonrası memnuniyet çok önemli bu olmalı
kesinlikle katılıyorum müşteri memnuniyeti olmalı.

pulluğun aynaları toprağı tam ters çeviriyor aynaları ona göre ayarlı bizim pullukların aynaları nerdeyse düz aslında çiftin hızlısı daha iyidir toprağı alt üst edecek ;)

Engin deneyimli arkadaş heralde traktör oyuncaklarıyla oynarken kendini bir anda burada buldu şaşırdı. :)

Videoya diyecek yok,hakkaten kalite harika.Traktörlerin ithal modellerini iyi kötü görüyoruz ama ekipman konusunda daha çok gelişime ihtiyaç var bence...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...