4200 saat onu eskitememiş.

Ynt: 4200 saat onu eskitememiş.

Yıllar çok güzel eskitmiş bence. İki tane arka lastik kaç para? Motor ve diğer aktarma organlarının yorgunluğuda caba. İki gün önce Avrasya tarım fuarını (İst) ziyaret ettim. Ahh ah. Fiatlar mükemmel. Traktörler ceylan gibi. Ben şuna inanırım: ' iyisi yenisi ' . Maliyet 30000 lirayı geçince ' sıfır ' ı düşünmek en ekonomik yol sanki. Ziraat bankasının 5 yıl vadeli kredilerini duyunca elalemin eskisini gözüm görmez oldu. 47000 sayıp ' aldır ayaz ' 10 yıllık kabinsizde zatürre olup 10000 lira dr parası mı vermek, yoksa 10000 lira daha verip cam balkon gibi kabinli bir sıfır traktörde krallar gibi marşa basmak mı? Karar sizin..80-66 iyi traktör İDİ. Devri geçti, Türk çifçisini aptal zanneden gerçek aptaldır.

Göktürk- link=topic=37127.msg316756#msg316756 date=1292831644' Alıntı:
Yıllar çok güzel eskitmiş bence. İki tane arka lastik kaç para? Motor ve diğer aktarma organlarının yorgunluğuda caba. İki gün önce Avrasya tarım fuarını (İst) ziyaret ettim. Ahh ah. Fiatlar mükemmel. Traktörler ceylan gibi. Ben şuna inanırım: ' iyisi yenisi ' . Maliyet 30000 lirayı geçince ' sıfır ' ı düşünmek en ekonomik yol sanki. Ziraat bankasının 5 yıl vadeli kredilerini duyunca elalemin eskisini gözüm görmez oldu. 47000 sayıp ' aldır ayaz ' 10 yıllık kabinsizde zatürre olup 10000 lira dr parası mı vermek, yoksa 10000 lira daha verip cam balkon gibi kabinli bir sıfır traktörde krallar gibi marşa basmak mı? Karar sizin..80-66 iyi traktör İDİ. Devri geçti, Türk çifçisini aptal zanneden gerçek aptaldır.
yeni almanı tavsiye ederim.eski motor çalışmışsa eskidir.çalışmamışsa korozyon yapmıştır.adam koca 80-66 ile sabahları fırına ekmek almaya mı gitti.yoksa pazara koyun mu taşıdı.çoğu yalandır.boyadır.baksana bu motor 4500 saate gelmiş hiç mi jantlarında bir çizik bile olmamış. yeninin lastik kokusu,boya kokusu bütün sistelerinin ilk defa senin tarafından kullanılıyor olması çok güzel değilmi sence.değmezmi 10-15 fazla verip sıfır almaya.

Bir çiftçi mali durumuna göre gerekirse ilk traktör olarak 25 yaşında bir 480 fiatta alabilir.Mümkündür. Mesela evin oğlu tek başına ziraat yapmak ister sermayesi azdır, sıfır alamaz vb. Ama yeni traktör fiatlarının son 5-6 yıldır rekabet nedeniyle nerdeyse yerinde saymasını ve yeni teknoloji, konfor ve kredi imkanlarını değerlendirince yüksek fiatlı 2.ellere el sürmemeli derim ben.İYİSİ YENİSİ ! Yerli traktörlerin fiatları kendi internet sitelerinde var.