T5060'a devam

Ynt: T5060'a devam

arkadaşlar fotoğrafları hep mecbur yakından çekmek zorunda kaldım motor guruluktaydı ,ondan bazı resimler kötü çıkmış yada anlaşılmaz halde olabiliyor.Herkesden özüür dilerim.

Güzel resimler ibrahim. Yalnız vites topuzları birbirinden farklı gibi duruyor. Yakışmamışlar sankim. El gazınında eski hali bence daha zarifti. Bu biraz çirkin durmuş. Birde kabinde en çok beğenmediğim şey hidrolik indirip-kaldırma ledlerinin paneli vidalı yapmışlar. Motorun yönetim konsolunda ondan başka bir tane vidalı bölüm yok. O biraz sonradan takılma gibi durmuş. Konsepti bozmuş.

Erkan el Gazı bence böyle çok daha iyi eskisi daha mekanik gibiydi, Vites topuzunuda büyük vitesdeki düğmeler artınca el debriyajı düğmesi, takviye düğmesi filen mecbur olarak yuvarlamışlar joystik gibi yapmışlar kullananın elini daha rahat kavrıyo bence oda iyi ama dediğin hidrolik in arkasındaki indirip-kaldırma ledlerinin vidalı olması biraz bozmuş ben ona bi kapak filen bişey hazırlamaya çalışırım ama içinden o kadarda çok göze batmıyo sert malzemeden yapmamışlar.Ben hava filtresiyle intercoooler ın üstündeki sinekliğe gözünüz çarpar diyodum daha yorum yapan olmadı ben açıklıyım bari balyada bazen yabani uçuşan tüylü otlar geliyo hava filtresini filen pisletiyo bu tülde azda olsa tutar belki diye denemeye koyduk :) oksa-* ;) Bide arka çamurluğun üstündeki hidrolik kaldırıp indirme düğmesinide çok sevdim grin-*-s

[glow=red,2,300]Abi süper ilk olarak böyle resimler çekerek bizimle paylaştığın için sana sonsuz teşekkür ederim...İçindeki paspas çok hoşuma gitti benim TL A ya koydum ama biraz kısa ama senin ki uzunmuş..Böylesi daha iyi ikide bir temizlemek zorunda kalmazsın paspası alır yıkar koyarsın..Bu seride en çok hoşuma giden yerleri düğmeli hidrolik kolları, Derinlik ayar yeri ve el ile kontrol edilen bilen debriyaj sistemi...Tek kelime ile süper...En kötü yerleri ise üst ışıkların yuvarlak olması ve iç döşemenin çok açık renkte olması...Ama olsun onlar traktörün konforuna ve çekişine katkı sağlamıyor nede olsa....Uzun bir aradan sonra bizimle beraber olduğun için çok çok teşekkür ederiz...İnşallah TL A serisi ile T5000 serisi arasında yakıt farkı olur...[/glow]