2010 SonBaharından Same & M.F.6460 Dyna6,,,,,,,,

Ynt: 2010 SonBaharından Same & M.F.6460 Dyna6,,,,,,,,

güzel paylaşım erdinç....biraz kıskandım benim traktörün çekimini yapmadın lazer çekrken:)
mfyi kullanan kim hiç yük vermiy0r traktöre,aslan same b0yundan büyk işler yapıy0r

Paylaşım için tşk kaç günde biter bu trla tek motor veya çift motor ile biz hala ilkel ilkel çalışalım tesfiye kürekleri ile adamlar çığır aşmış

samsunbafra link=topic=37148.msg315298#msg315298 date=1292421155' Alıntı:
güzel paylaşım erdinç....biraz kıskandım benim traktörün çekimini yapmadın lazer çekrken:)
mfyi kullanan kim hiç yük vermiy0r traktöre,aslan same b0yundan büyk işler yapıy0r
abi senin traktörü izlerken nasıl çekiyo die fırsatım olmamıştır yoksa bi art niyetim olmaz biliyosun :)

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar,
Bu tarla yaklaşık 50 dekar,ve kot farkı 2 metre civarındaydı,onun için tarlayı beşe bölüp öyle yaptık,yani her parsel 10 dekar oldu.buraya nasip olursa çeltik ekicem mayıs ayında,lazerden sonra fiğ ektim,çekilen toprağa biraz azot yüklesin die vede çeltik ekmeden önce yeşil gübre olarak sürüm yapıp fiği alta getiricem,
Tarlanın eğim durumuna göre yüksekten toprağı alıp alçak tarafa çekiyoruz,tarlanın boyu dikdörtgen tarzında olduğundan eğin kısa kenar doğrultusan olduğundan tasıma içi kolay oluyo bırakıp hemen dönüyosun,zaten ilk tesviyede çok zahmetli oluyo ondan sonrası kolay,burası yaklaşık olarak 10 günde bitti,5000 tl civarı yakıt harcadık.