2007 model tümosan 82-80

Ynt: 2007 model tümosan 82-80

Normal beygir gücü 85 eğer turboluysa dahada artar.Konfor bakımından bana göre iyi ama klasik modelleri diğer modelleri kadar konforlu olmayabilir.Çekiş gücü olarak harika bir
traktör kolay kolay arıza yapmaz ağırlıkları beygir gücüne göre gayet iyidir hidroliklerde iyidir yani hor kullanmassan tam sana göre bir traktör abi.
Bence çekiş bakımından dünya genelinde 1. *098*- o kadar diyorum ama yinede sen bilirsin temiz bir 82 80 bulursan kaçırma derim.

mertmessi18010 link=topic=37157.msg317904#msg317904 date=1293129024' Alıntı:
Normal beygir gücü 85 eğer turboluysa dahada artar.Konfor bakımından bana göre iyi ama klasik modelleri diğer modelleri kadar konforlu olmayabilir.Çekiş gücü olarak harika bir
traktör kolay kolay arıza yapmaz ağırlıkları beygir gücüne göre gayet iyidir hidroliklerde iyidir yani hor kullanmassan tam sana göre bir traktör abi.
Bence çekiş bakımından dünya genelinde 1. *098*- o kadar diyorum ama yinede sen bilirsin temiz bir 82 80 bulursan kaçırma derim.

hidroliklerini kötü söylüyolar be kardeşim. kullanan abi var. ağır yükte çok aşırı ses ve titreşim yaptırıyomuş.

82-80 dt ler hakkında çeşitli rivayetler var. :D Bizim ustamız hidrolikleri yaramaz diyor. Kullananlara soruyoruz adamlar memnunum diyor. Anlamış değilim. Ama tutupta motora 1 ton yük kaldıracağın yokya:D Her türlü götürür. Ayrıca 150 dekar yer için bu traktör normaldir. 55-60 bg tek çeker traktörle uğraş uğraş dur

önceki traktörümüz 2007 model 82 80 di 82 bg motora göre traktör ağırlığı fazla geldiği için ağır işte motorun bayılmasına ve vites düşmeye neden oluyor dolayısı ile yakıtı fazlalaşıyor deposu 80 litre alır sabah 9 da 10 çalışmaya başlarsan ağır bir işte akşam 6 da tarlada ilave yakıt koymak gerekiyo yoksa tarlada kalırsın.4x4 ü ilginç çalışır bazen traktör 4x4 te çalışırken zorlandığında tekerlerin 3ü durur sadece birini çalışır görebilirsin :) fiyatı itibari ile fakir traktörü gibi görünebilir ama kesinlikle değil yedek parçasıda yerli üretim olmasına rağmen bir massey fergusona göre çok pahalıydı.Daha küçük başkaca yerli bir traktör alman senin için daha avantajlı olur diye düşünüyorum.