garanti orta kol

arakadaşlar benim 4x4 5725 super plus 2010 motorum var elazığdaki servisle çalışıyoruz ama bugüne kadar iyi davranıyorlardı aramızda sorun yok tu 1 hafta önce birtane 0 4x4 2011 model 5075 almıştık martta gelecekti ama benim kendi motorum olan 285 95 model çok temiz motorumu ya kendileri satacaktı yada ben satacaktım servisin dükkanın onüne koyduk ama ben dün intgernet üzeri motura servise dedim fiyattan yüksek satınca havalara çıktılar 2 milyar benden hava parası istediler bende vermedim sizden traktör alanda kabat başka yermi yok dedim bana servis değil karşımda tefeci varmış gibi davrandılar bana garantiden verecekleri orta koluda vermediler gitbildinyhere diye bağırdılar acaba müşteri mnemuniyeti bumu acaba bu servis hakkında ben ne yapmalıyım fikirlerinizi bekliyom

Ynt: garanti orta kol

Noktasız virgülsüz yazınca cümleler işte böyle birbirine giriyor.... Ve birçok üye genelde bu hatayı yapıyor.

Lütfen yazım kurallarına uyalım ve cümle sonlarına nokta koyalım. alk-*s

SERVİSE BAKIMA GÖTMÜSTÜM BIRAK BUNU SANA JONDERE VERELİM BU TRAKTÖRÜDE KALSIN SATALIM BENDE İŞLER BİTTİ KALSIN DEDİM NE BİLEYİM BU ŞEKİL OLACAK ALLAHTAN GİNE ADAMLARIN KAÇ PARALIK OLDUKLARINI ÖĞRENDİK SERVİS 0 TAKTÖR SATABİLİRMİ BAYİLİK YADA PLAZA OLMAYINCA

yahya link=topic=37197.msg315731#msg315731 date=1292528676' Alıntı:
SERVİSE BAKIMA GÖTMÜSTÜM BIRAK BUNU SANA JONDERE VERELİM BU TRAKTÖRÜDE KALSIN SATALIM BENDE İŞLER BİTTİ KALSIN DEDİM NE BİLEYİM BU ŞEKİL OLACAK ALLAHTAN GİNE ADAMLARIN KAÇ PARALIK OLDUKLARINI ÖĞRENDİK SERVİS 0 TAKTÖR SATABİLİRMİ BAYİLİK YADA PLAZA OLMAYINCA
bana öyle bişey yapıcaklar allah yarattı demem sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa

usta jhon deere disbiritörünü ara alacagın traktörden de vaz gectigini söyle servisin durumu söyle şikayet et.. yada en etkilisi mail at guzelce bu şikayetlerini yaz bi metin olarak.. gönder oraya düşen mailleri müdüründen görevlisine herkes görüyor mecburen sana dönüş yapmak zorundalar ve gerekn cezayı da verirler... uyarıyıda yaparlar.. tehdit et elindeki jd yi satıp bidaha jd kullanmayacagım dersin .. sana traktör mü yok.. artı sıfır traktör üzerinde olan parcayı sana vermek zorundalar tuketici haklarına şikayet edebilirsin.. eksik parca verdiler diye .... standart donanımı ile vermek zorundalar.. tuketici hakları gerekeni yapar..

https://secured.deere.com/tr_TR/httpscontent/contact_form.html

ustteki linke tıkla.. sonra usta şikayetinici acık bi şekilde ifade et.. ve kullandıgın jd yi ve alacagın jd yi belirt.. ve jd markasına olan bakış acının degiştiğini v.s söyle.. acıkcası o servis ordayken bende jd almam ozaman.. kim ki onlar böle muameler yapıyorlar..
hatta ben de atarım mail ... böle bi servis varken bende jd kullanmam.. malatya bayisine de şikayet et...

MERHABA ARKADAŞLAR SİMDI BU ARKADASIN TRAKTORU 285 DEGİL. 265 ' LIK TRAKTORUNU KAZA YAPINCA SONRADAN TAMIR YOLUYLA 285 YAPMISTIR KAPORTASI CAMURLUKLARI ARA SANZUMANI DEGISMISTIR. YANI BU MOTOR KAZA SONUCU MOTOR KISMI 285 YAPILMISTIR.BU TRAKTORUN PIYASASI NORMAL 285 TRAKTORDEN ASAGI.BIZ BU TRAKTORU TAKAS YOLUYLA 20,000 TL YE ALDIK.ALDIGI 4*4 5075 SUAN LISTE FIYATI 55,900 BIZ ISE 50,500 TL YE SAYDIK.TRAKTORUN VEKALETINI VERDI HAYIRLI OLSUN DEDI. GERI KALAN PARAYI MARTTA 10,000 GERI KALAN BAKIYEYIDE AGUSTOSTA ODEMEK SARTIYLA ANLASTIK.KENDI BIR AY SONRA GELDI VE BEN TRAKTORE MUSTERI BULDUM 25,000 TL YE SATACAM NE DIYORSUNUZ DEDI.BIZDE 22,000 TL YI BIZE VER KACA SATARSAN SAT DEDIK.DAHA SONRA GELDI VE BEN SIZE 20,000 DEN FAZLA VERMEM DEDI.AYRICA 5725 TRAKTORUN ORTA KOLUN KULANIM HATASINDAN KAYNAKLANAN EYİLME VE CATLAKLAR OLDUGU GARINTIDEN DEGISMEMI ISTEDI BENDE RESIMLERINI CEKTIM BOLGE MUDURUNE SORDUM BUNUN GARANTİYE GİMEDİYİNİ SÖYLEDİ BENDE DEDİMKİ YAHYA GEL ORTAKOL ORJİNALİ 100 TL YARISINI SEN YARISINI BİZ KARSILAYALIM.BU ARKADAS SATTIGITRAKTORUN KAZALI DARBELI OLDUGUNU VE 265 DEN DONDE 285 OLDUGUNU SATTIGI ADAMA SOYLEMEMISTIR VE NE OLDIGUNU BILMEDIGI ADAMLARA SADECE 2,000 TL KAPORA ILE TRAKTORU TESLIM ETTI. YANI VADELI BIR SATIS ILE TRAKTORU O FIYATA SATTI.SIMDI SIZ DEGERLI TRAKTOR USTALARI SIZE SORARIM BIR ORTAKOLU NASIL EGER VE KIRARSINIZ BI BIR DIS SIYIRMASI DEGIL BILDIGINIZ KATLANMA SONUCU CATLAMISTIR.BU YAZIKLARIMIZ ISPATLI VE BELGELIDIR NOT:BENIM TEK HATAM BU ADAMA GUVENMEK OLDU 3 KURUS ICIN KENDINI REZIL ETTI.

yahya link=topic=37197.msg315731#msg315731 date=1292528676' Alıntı:
traktörün vekaletini vermişsin ve hala dolandırıldım diyorsun vekaletini verdiğin bir traktörde senin
hükmün kalmamıştır sen o traktörü o servisin önünden alman bile mucize.

fiko_23 link=topic=37197.msg315782#msg315782 date=1292570616' Alıntı:
MERHABA ARKADAŞLAR SİMDI BU ARKADASIN TRAKTORU 285 DEGİL. 265 ' LIK TRAKTORUNU KAZA YAPINCA SONRADAN TAMIR YOLUYLA 285 YAPMISTIR KAPORTASI CAMURLUKLARI ARA SANZUMANI DEGISMISTIR. YANI BU MOTOR KAZA SONUCU MOTOR KISMI 285 YAPILMISTIR.BU TRAKTORUN PIYASASI NORMAL 285 TRAKTORDEN ASAGI.BIZ BU TRAKTORU TAKAS YOLUYLA 20,000 TL YE ALDIK.ALDIGI 4*4 5075 SUAN LISTE FIYATI 55,900 BIZ ISE 50,500 TL YE SAYDIK.TRAKTORUN VEKALETINI VERDI HAYIRLI OLSUN DEDI. GERI KALAN PARAYI MARTTA 10,000 GERI KALAN BAKIYEYIDE AGUSTOSTA ODEMEK SARTIYLA ANLASTIK.KENDI BIR AY SONRA GELDI VE BEN TRAKTORE MUSTERI BULDUM 25,000 TL YE SATACAM NE DIYORSUNUZ DEDI.BIZDE 22,000 TL YI BIZE VER KACA SATARSAN SAT DEDIK.DAHA SONRA GELDI VE BEN SIZE 20,000 DEN FAZLA VERMEM DEDI.AYRICA 5725 TRAKTORUN ORTA KOLUN KULANIM HATASINDAN KAYNAKLANAN EYİLME VE CATLAKLAR OLDUGU GARINTIDEN DEGISMEMI ISTEDI BENDE RESIMLERINI CEKTIM BOLGE MUDURUNE SORDUM BUNUN GARANTİYE GİMEDİYİNİ SÖYLEDİ BENDE DEDİMKİ YAHYA GEL ORTAKOL ORJİNALİ 100 TL YARISINI SEN YARISINI BİZ KARSILAYALIM.BU ARKADAS SATTIGITRAKTORUN KAZALI DARBELI OLDUGUNU VE 265 DEN DONDE 285 OLDUGUNU SATTIGI ADAMA SOYLEMEMISTIR VE NE OLDIGUNU BILMEDIGI ADAMLARA SADECE 2,000 TL KAPORA ILE TRAKTORU TESLIM ETTI. YANI VADELI BIR SATIS ILE TRAKTORU O FIYATA SATTI.SIMDI SIZ DEGERLI TRAKTOR USTALARI SIZE SORARIM BIR ORTAKOLU NASIL EGER VE KIRARSINIZ BI BIR DIS SIYIRMASI DEGIL BILDIGINIZ KATLANMA SONUCU CATLAMISTIR.BU YAZIKLARIMIZ ISPATLI VE BELGELIDIR NOT:BENIM TEK HATAM BU ADAMA GUVENMEK OLDU 3 KURUS ICIN KENDINI REZIL ETTI.
bahsi geçen servis sizsiniz sanırım...ortalık karışabilir...

arkadaşlar ben ağın ilçesinde 2500 3000 dönüm arası kuru arpa tarımı yapıyorum moderen şartlarda her türlü yeni çıkan makine kapımda mevcut orada 1 ay yazmış olay 5 gün içinde oldu adama ben güvenip motorumu ve ve alıcı çıkarsa satış için vekelet verdim adam benim iyi niyetimi suistimal etti 2 milyara satılacak adam değilim motoru anlaşma uşulu aldık 2 ci jondeerem bbeni herkeş tanır parasız algötür derler daha dün tanıştığımız biriyle bu pozisyon düşmek beni ismi küçültüyor eğer servisse servislini yapsın değer verlim ama galeri ise dükkan açsın çifçilerin 5 kuruşa nasıl tefeciler gibi kanırız planları yapsın bayiler bunu yapmıyor ama servis nasıl zengin olurum hesabına çıkmış 56 milyar dediği traktörü kendisine 48 milyara gelsin alayım bu serevisin kapısından gecerken 2 dakika düşünün bir çifçi arkadaş ben yandım siz yanmayın

valla şuan kafam karıştı benimde .. eger traktörünü takasta kullandıysan iş bitmiştir.. sen boşuna gidip traktörüde satmışssın yahya bey, yok eger servis sana biz bunu kaça satarsak satalım okadar para düşecez fiyattan demişsse sen haklısın.. ama vekaletini vermişsen o traktör senden cıkmıştır artık.. bence yahya bey sen pazarlıkta yanılmışssın bidefa..

265i 285 e cevirmek öle kolay degil ruhsatını nasıl değiştirdiniz.. alan adam zaten ruhsatında görür bunu.. sattıgınız adamın haberi yoksa ozaman üç kagıtcılık olur..
gel gelelim servise eger serviste takasa gelen traktöre degerinden az para vermişse oda yahya beyi kandır mış olur.. takas ta genellikle traktöre degerinden fazla para verirler bu durum tezat.. yani servis bu traktörü 20bin e satacam diye hesabını yapmış olmalı ve müşterinin traktörünü alıp size aynı degerde peşin para vermesi daha cok işinize gelmeli..
servis bana göre pazarlıgını sağlam yapmamış ! durum burdan kaynaklanıyor..

şimdi orta kol mevzusu cok karısık.. servis orta kolu kullanıcı hatasından kaynaklanıyorsa ver geri eski orta kolunu.. yenisinin ucretini talep et.. yok orta kol gercekten hatalıysa yada uretimden dolayı kırıldıysa garanti bunu karsılamışssa yeni orta kolu bedava vermek zorundasın.. zaten kayııtlarda mevcuttur şuan servisin orta kolun akibeti..

ilkyorumlarımda tam olarak konuyu anlayamamıstım iki tarafıda dinlemek lazım..

şunu görüyorum birbirinizi kırmada medenice alışverişinizden vazgece bilirsiniz !
biriniz para veriyorsunuz biriniz ticaret yapıyorsunuz.. ikinizinde farklı secenekleri var bu işi uzatmanın anlamı yok.. yahya beye traktör cok servise müşteri çok..