deutz fahr agrolux 70 3lü 12 inch pullukta

Ynt: deutz fahr agrolux 70 3lü 12 inch pullukta

traktörün çift hızı saat te 7-7,5 km/saat olmalıdır.çift sürme vitesi de maksimum torktaki devirde (erkunt;1400 devir/dk,nh;1500 devir/dk) 7,5 km/saat i yakaladağı vitestir.eğer bu viteste çekmiyorsa pulluk büyüktür.yada duruma göre pulluk büyütülmelidir.çok yavaş sürümlerde pulluk bağzen toprağı tam alt üst edememektedir.deutzun üstünlüğü maksimum torku tek devir değil bir aralıktır.(1400-1700 devir aralığı).bu da vites seçeneğini arttırmaktadır.

TT 55 link=topic=37213.msg317408#msg317408 date=1293003205' Alıntı:
traktörün çift hızı saat te 7-7,5 km/saat olmalıdır.çift sürme vitesi de maksimum torktaki devirde (erkunt;1400 devir/dk,nh;1500 devir/dk) 7,5 km/saat i yakaladağı vitestir.eğer bu viteste çekmiyorsa pulluk büyüktür.yada duruma göre pulluk büyütülmelidir.çok yavaş sürümlerde pulluk bağzen toprağı tam alt üst edememektedir.deutzun üstünlüğü maksimum torku tek devir değil bir aralıktır.(1400-1700 devir aralığı).bu da vites seçeneğini arttırmaktadır.
ALİ abi erkuntun yakıt testinde, oradaki görevli herhalde ziraat mühendisiydi, sürüm hızı hakkında 4 ile 6 kilometre arasında olması gerekli demişti. 7.5 biraz fazla değilmi. özellikle taşlı arazilerde ve 4 çekerlerde bu hız olumsuz sonuçlara yol açmazmı?.

5-6 km zaten normal yürüme hızı.4 km ile çift süren traktör 90 cm yer götüren bir 3 lü pullukla saat te 3,6 dekar yer sürer.dönüşlerde kaybedilen vakit te dikkate alındığında bu saat te 3 dekara kadar düşer.diğer çiftçi arkadaşlarda bilir saat te 3 dekar bir traktör için çok az ve şoför can sıkıcı olur.bunun en ideali bence saatte 5-10 dekar arası.

aşağıgaki traktörün hızı yürüme hızından az fazla.bence en idaali bu
http://www.izlesene.com/video/massey-ferguson-266g-4x4-pulluk-sovv/1949337

bu dedigin hızdan biraz dusun olarak erkunt dedigim pullugu goturur benim ilk denemem de video çekip attım 7 saatteken motor 4 lu vardı ardında ve yurume hızından hızlıdı motor h1 de 15 16 gaz arasıdı tarla vitesinde ise h3 le surup yaparken 15 gazda yurume hızından biraz yavaş oluyo ve açılmış bi erkunt 5 li 12 yi rahat çeker bizim burda o hızla sert tarlada ise 4 lu 12 yi rahat çeker o viteste

TT 55 link=topic=37213.msg317574#msg317574 date=1293035880' Alıntı:
evet artislik yapacam diye cırt.
abi özellikle senin eklediğin videodaki az dah aklıyomuş zaten bunlar akıl karı işler değil ölüm aslında ne kadar kolay ... vatandaşın ayağında bağcıklı bi ayakkabı olsa görecek Allah göstermesin

cazgin0020 link=topic=37213.msg317403#msg317403 date=1293001805' Alıntı:
siz motoru çektirmesini bilmiyorsunuzdur vanted uyeli arkadaşımız 4 14 takıyo hiç çekemiyo die şikayetini duymadım tmm mı ve 5 li 12 yi bizim burda rahat çeker cunku bi 70 56 ya bile 4 lu 12 takıyolar sizin toprak sertse yinede 4 luyu goturur 3 lude bogulacaksa çift çeker ayı gibi motor kullananda sorun vardır ha birde omrun motor üzerinde geçmiş onu bilmem ama benim kullandıgım motor çekiyo snnki çekmiyosa servisine git goster olurmu birde site açmılmış bişeyler gormeye geldik her yaşı buyuk dogru soyluyo galiba sizde ve inanmayan arkadaşlarım getirsin takarım ve burda tarlaya sokarım h3 veya l3 gibide rahat çeker 15 gazda bile

yarın 250 milyar para basarım 4 tane 80 lik erkunt çekerim kapıya amaç kimsenin malını kötülemek değil ben mecburmuyum video çekip burda paylaşmaya bu sitenin amacı bu zaten paylaşım sitesi ben kendi traktörümü kötülüyorum td75 d aldım memnun değilim diyorum ben acizmiyim 10,000 lira para verip 12 numara 4lü puluk almaya yada sen malmısın 4lü12 numara pulluğu çizel çekmeyince sürmüyor diye anlamaya sen benle neyin iddaasını yapıyorsun anlamadım çektirirmiş 12 numara 4lü pulluk arkada ne yapacaksın hamut takıp kendinmi yürüyeceksin motorun önünde yada laftan anlamaktan acizmiisin

xdragonx link=topic=37213.msg317672#msg317672 date=1293054567' Alıntı:
yarın 250 milyar para basarım 4 tane 80 lik erkunt çekerim kapıya amaç kimsenin malını kötülemek değil ben mecburmuyum video çekip burda paylaşmaya bu sitenin amacı bu zaten paylaşım sitesi ben kendi traktörümü kötülüyorum td75 d aldım memnun değilim diyorum ben acizmiyim 10,000 lira para verip 12 numara 4lü puluk almaya yada sen malmısın 4lü12 numara pulluğu çizel çekmeyince sürmüyor diye anlamaya sen benle neyin iddaasını yapıyorsun anlamadım çektirirmiş 12 numara 4lü pulluk arkada ne yapacaksın hamut takıp kendinmi yürüyeceksin motorun önünde yada laftan anlamaktan acizmiisin
kardeşim ben bayi falan değilim tmm mı sitede benim kendi çekimim video da mevcut 7 saatteken 4 lu ile 1 de bogulma die bişey yapmadan surdu ve aynı pullukla 400 saatte geldiginde diger motorda denedik l2 ile de çekebildi 4 lu yu goturen 5 liyide h1 de çeker yada h3 te deneme amaclı 4 14 bulduk 1. viteste bogulmadan çekti siz nasıl yapıyosunuz ben anlamıyorum pimli pulluk vardı ama kucuktu 4 lu 8 li sert yere geçirdim hızlandım h1 de pimleri çatır çatır kırdı çizel taktım sert bahçe yerine geçirdim çizelin ayagınının vida gibi bişey tutuyo onu kırdı pullukla tarlada giderken zora geldi biraz orta kolun pulluga takılı olan taraftaki donen in yarısını kırdı td 75s ile yarıştırdık çiftte ondan daha seri gitti bu motor yetmedikten sonra 3 luyu çekemedikten sonra ne işe yarar ben 4luden aşşa koşmam 3 lu koşacak olsam 55 56 alırdım dogrusu ama topragınız sert diyosun surumde pulluktan çıkanlar kepeç olarak çıkmıyo yakında tarlaları surerken video çekicem o zaman atayım bak

cazgin0020 link=topic=37213.msg317696#msg317696 date=1293087355' Alıntı:
kardeşim ben bayi falan değilim tmm mı sitede benim kendi çekimim video da mevcut 7 saatteken 4 lu ile 1 de bogulma die bişey yapmadan surdu ve aynı pullukla 400 saatte geldiginde diger motorda denedik l2 ile de çekebildi 4 lu yu goturen 5 liyide h1 de çeker yada h3 te deneme amaclı 4 14 bulduk 1. viteste bogulmadan çekti siz nasıl yapıyosunuz ben anlamıyorum pimli pulluk vardı ama kucuktu 4 lu 8 li sert yere geçirdim hızlandım h1 de pimleri çatır çatır kırdı çizel taktım sert bahçe yerine geçirdim çizelin ayagınının vida gibi bişey tutuyo onu kırdı pullukla tarlada giderken zora geldi biraz orta kolun pulluga takılı olan taraftaki donen in yarısını kırdı td 75s ile yarıştırdık çiftte ondan daha seri gitti bu motor yetmedikten sonra 3 luyu çekemedikten sonra ne işe yarar ben 4luden aşşa koşmam 3 lu koşacak olsam 55 56 alırdım dogrusu ama topragınız sert diyosun surumde pulluktan çıkanlar kepeç olarak çıkmıyo yakında tarlaları surerken video çekicem o zaman atayım bak

cahille cenk edenin mabedine kılıç kaçar seni kaale almıyorum benim açımdan senin yaptığın hiçbir yorumun değeri yoktur