hazine yerleri kira bedeli..

Ynt: hazine yerleri kira bedeli..

k ben geleyim iralayabiliyormusunki de bedelini soruyorsun milli emlagın tek bildigi kelime ecri misil yani git işgal et ben geleyim ölçeyim işgaliye parası alayım ben altı senedir ugraşmaktayım daha kiralayabilmiş degilim sen açık bir kapı bulduysan banada izah edebilirmisin

bzim burada baş vurunca kiralayabiliyorsun .. lakin başvuruyu sen yapıyorsun milli emlek senin istediğin parselleri belirleyip ihaleye çıkıyor ... kimin alacağı belli değil ... çokgarip bir sistem ... bizim köyde o şekilde 1000 dekara yakın kiralandı , dekarı 14 liraya beş seneliğine kiralandı...

OkayKANGAL link=topic=37242.msg316210#msg316210 date=1292666363' Alıntı:
bzim burada baş vurunca kiralayabiliyorsun .. lakin başvuruyu sen yapıyorsun milli emlek senin istediğin parselleri belirleyip ihaleye çıkıyor ... kimin alacağı belli değil ... çokgarip bir sistem ... bizim köyde o şekilde 1000 dekara yakın kiralandı , dekarı 14 liraya beş seneliğine kiralandı...
çi ben yukarıda belittigim gibi altı senedir ugraşıyorum daha bir arpa boyu yol alamadım siz hangi il ve ilçrdensiniz ben çeltik filan ekmeyecegim yarı açık hayvancılık düşünüyorum

OkayKANGAL link=topic=37242.msg316210#msg316210 date=1292666363' Alıntı:
Gel, Mustafa Amca beraber gidelim.. Sivas Kangal-Mühürkulak Köyüne.. Lakin açık besi nasıl olur bilemem :( danaları dondurmayalım sonra.. Kışlar soğuk, karlı ve çetin, yazlar serin geçiyormuş..

valla her horoz kendi küllüğünde derler ya ben hayatımdan da oglanlardanda memnunum olursa kendi koyümde olmazsa olmazneme lazım şurda üç günlük ömrüm kaldı ihtiyar halimde sogukta karda kışla işim olmaz siz gençlere allah selamet versinyazın orada yayilt kışın koye indir gel neki iki tır tutarsın iki günde koydesın

mstafa link=topic=37242.msg316387#msg316387 date=1292695996' Alıntı:
valla her horoz kendi küllüğünde derler ya ben hayatımdan da oglanlardanda memnunum olursa kendi koyümde olmazsa olmazneme lazım şurda üç günlük ömrüm kaldı ihtiyar halimde sogukta karda kışla işim olmaz siz gençlere allah selamet versinyazın orada yayilt kışın koye indir gel neki iki tır tutarsın iki günde koydesın

:) öyle deme mustafa amca .. sen gel misafirimiz ol ... ağırlayalım seni ...

bizim burdada hazine yerini eken icri misilini öder eken kişi cıkmak isterse başkası gider mal müdürlügünden parsel numarasına parayı yatırı eker her sene icri misili ödersin bizim kasabanın bazı mevkileride ise devlet zor la sana verir bende 15 dekar falan hazine arazisi var ben ekmek istemiyorum dilekce veriyorum kabul etmiyorlar başka istek yok yok cünkü devlet gelir kapsını kapatmak istemiyor birde bizim meralarımız cok büyük kasabanın 5 tane mera alanı var konya ovasını en büyük sınırı olan kasabadır belediye başkanı hayvancılık yapılacak diye mera alanını bozdu hazineye cevirmek istedi böylece kasaba halkına 20 yıllıgına kiraya verecekti merayı bozamadılar geri aldı devlet vermedi başkanada soruşturma actılar

dolcevita link=topic=37242.msg316459#msg316459 date=1292717581' Alıntı:
bizim burdada hazine yerini eken icri misilini öder eken kişi cıkmak isterse başkası gider mal müdürlügünden parsel numarasına parayı yatırı eker her sene icri misili ödersin bizim kasabanın bazı mevkileride ise devlet zor la sana verir bende 15 dekar falan hazine arazisi var ben ekmek istemiyorum dilekce veriyorum kabul etmiyorlar başka istek yok yok cünkü devlet gelir kapsını kapatmak istemiyor birde bizim meralarımız cok büyük kasabanın 5 tane mera alanı var konya ovasını en büyük sınırı olan kasabadır belediye başkanı hayvancılık yapılacak diye mera alanını bozdu hazineye cevirmek istedi böylece kasaba halkına 20 yıllıgına kiraya verecekti merayı bozamadılar geri aldı devlet vermedi başkanada soruşturma actılar
sana zahmet olmazise sizin milli emlak servisinin telefonunu yazabilirmisin

mustafa bey hazine arazilerini kiralamak gerçekten çok zor özel ağaçlandırma için 49 yıllığına kadar veriyorlar yalnız hayvancılık yapmak için ahır mandıra benzeri şeyler için vermiyorlar ama hububat ekmek için ercimisil ödeyerek ala biliyorsun oda her sene ödüyorsun bulunduğun yerin milli emlak komisyonu her yıl fiyat belirliyor dönüm hesabı yatırıyorsunuz ben yaklaşık 200 dönüm kadar hazine arazizi ekiyorum tarlayı beğenmezzen ertesi sene terk dilekçesi veriyorsun arazi senden alınıyor.