KUBOTA STANDI - AVRASYA TARIM FUARI (İSTANBUL) 2010....!!!

KUBOTA STANDI - AVRASYA TARIM FUARI (İSTANBUL) 2010....!!!

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi / Beylikdüzü / İstanbul

18/12/2010

Arkadaşlar bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Avrasya Tarım Fuarı 2010 düzenlendi. Bende cumartesi günü fuarı ziyaret ettim. Fuar aşırı derecede kalabalıktı. Firmaların standlarıda ufak ve ürünleri bakımından çok sıkışık düzenlenmişti. Ürün kalabalığı ve ziyaretçi kalabalığıda birleşince fotoğraf çekmekte çok sıkıntı yaşadım. Bazı standlarda bu yüzden çok fotoğraf çekemedim. Çektiğim fotoğrafların bir çoğuda ışıklardan, flaştan ve fotoğrafta insanlar gözükmesin diye acele ettiğimden bulanık çıkmış. Bir kısmında da ürünler stand darlığından ayrıntılı ne yazıkki gözükmüyor. Artık bir dahaki sefere daha uygun kalabalığın olmadığı bir günde gitmeye gayret göstereceğim. Daha güzel kareler yakalamaya çalışacağım....;)

Arkadaşlar bu fotoğraflarda da Kubota standını göreceksiniz....;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: KUBOTA STANDI - AVRASYA TARIM FUARI (İSTANBUL) 2010....!!!

favori stand ' ım Kubota sevmeye başladım bu traktörü...
hele m7040 ' ı erkan abi biraz bilgi verirmisin m7040 hakkında kaç bg kaç silindir...

m7540 71bg güçünde 3.3 lt motor.. bulunuyor..
arkadaşlar fiyatları ise nh td serisindeki esdegeri traktörle aynı fiyat olacak.. tabi td lere göre cok donanımlı ve guzel traktörler bunlar.. tek eksileri yeterince yayılmadılar henuz ama.. şuan eski tipi olan me9000dtc bulunmuyor.. son 3-4 tane kalmış bayilerde..

cok teşekkurtler harika resimler..

doganbey1 link=topic=37307.msg317071#msg317071 date=1292883955' Alıntı:
eline sağlık. bu me 9000 serisi neden bulunmuyor acaba Yavuz abi? Alicim alalım sana bi kubota
tukenmiş turkiyedeki stogu me9000dtc nin yani kabinli modelinin kabinsiz den hala var.. kabinli 3-4 tane bayilerinde kalmış.. şuan artık yeni tiplerini 2011 de piyasaya sürüyorlar fuarlarda gördügünüz m40 serisini yani..

ceya023 link=topic=37307.msg317144#msg317144 date=1292931807' Alıntı:
tukenmiş turkiyedeki stogu me9000dtc nin yani kabinli modelinin kabinsiz den hala var.. kabinli 3-4 tane bayilerinde kalmış.. şuan artık yeni tiplerini 2011 de piyasaya sürüyorlar fuarlarda gördügünüz m40 serisini yani..
ben çok niyetliyim ama krediye girmek istemiyom kabinsiz olsun me9000 çok güzel traktör

gecenlerde toprak tv izledım bu kubatamı neyse işte adı bıle bı tuhaf galıba japonlar TÜRKLERİ VE TÜRKİYEYİ VE EN ÖNEMLİSİ ANADOLU TOPRAĞINI iyi tanıyamamıslar kendı boyutlarında traktor yapmıslar neyse tanıtımda 4 tane motor vardı 20bg 21 bg 26bg bıde sanırım m9000 adamlar reklam yapıyor bırıne pulluk takmıslar bırıne kepce falan adam pullugu bır daldırdı motor oldugu yere cakıldı 1cm gıdemıyor 21 bg motormus vay efendım bahce işlerınde harıka bısey dıyorlar motorun arkasındakı pulluk nerdeyse benım elım kadar bısey ınanın bızım bır komsu vardı eskıden eseklerle sogan sarımsak falan dıkmek ıcın vasıtanın gırmedıgı ara bahcelerde kucuk kucuk yerlerı surerdı o eseklerın pullugu bıle ondan buyuktu bırısıne kepce takmıslar adam arkaya oturmus arkasında beko var 26 bg motorun onundede duz kepce adam bekoyla cukur eserken nerdeyse motorun onu kalkacak gerıye ustelık kepcenın aldıgı topragı ben kurekle daha fazla alırım bıde surulmus tarladan alıyolar on kovayı daldırdı surulmus tarlaya motor oldugu yerde kaldı dıger buyuk motoru gostermedıler iş yaparken haa bıde fırma yetkılısı de dıyorkı bu motorla calısırken devırmemek için bayaga bır usta operator olmak lazımmıs, zaten tarlada ımıl ımıl ilerliyorlar bıraz hız yapsak heralde olduguyerde yan yatar bunlar zaten bırıncı resımdekı cocukta motordan buyuk garıbım ben bunun neresıne oturacagım dıye garıp garıp bakıyor zuha-*-s ;D

LORUOĞLU link=topic=37307.msg317154#msg317154 date=1292934112' Alıntı:
gecenlerde toprak tv izledım bu kubatamı neyse işte adı bıle bı tuhaf galıba japonlar TÜRKLERİ VE TÜRKİYEYİ VE EN ÖNEMLİSİ ANADOLU TOPRAĞINI iyi tanıyamamıslar kendı boyutlarında traktor yapmıslar neyse tanıtımda 4 tane motor vardı 20bg 21 bg 26bg bıde sanırım m9000 adamlar reklam yapıyor bırıne pulluk takmıslar bırıne kepce falan adam pullugu bır daldırdı motor oldugu yere cakıldı 1cm gıdemıyor 21 bg motormus vay efendım bahce işlerınde harıka bısey dıyorlar motorun arkasındakı pulluk nerdeyse benım elım kadar bısey ınanın bızım bır komsu vardı eskıden eseklerle sogan sarımsak falan dıkmek ıcın vasıtanın gırmedıgı ara bahcelerde kucuk kucuk yerlerı surerdı o eseklerın pullugu bıle ondan buyuktu bırısıne kepce takmıslar adam arkaya oturmus arkasında beko var 26 bg motorun onundede duz kepce adam bekoyla cukur eserken nerdeyse motorun onu kalkacak gerıye ustelık kepcenın aldıgı topragı ben kurekle daha fazla alırım bıde surulmus tarladan alıyolar on kovayı daldırdı surulmus tarlaya motor oldugu yerde kaldı dıger buyuk motoru gostermedıler iş yaparken haa bıde fırma yetkılısı de dıyorkı bu motorla calısırken devırmemek için bayaga bır usta operator olmak lazımmıs, zaten tarlada ımıl ımıl ilerliyorlar bıraz hız yapsak heralde olduguyerde yan yatar bunlar zaten bırıncı resımdekı cocukta motordan buyuk garıbım ben bunun neresıne oturacagım dıye garıp garıp bakıyor zuha-*-s ;D
arkadaşım mesajını okudum kendi fikrin ama bu sitede bir çok kubota videosu var bi açta izle senin kullandığın traktörün üreticis agco grup marubeniden sonra geliyor o traktör Türkiye ' de çok satılacak belki bir ün sen bile almak isteyeceksin ...bak bende avensis var 2.0 motor benzinde reno 9 un tüplüsü var bamada arasında 100 km 4-5 milyon oynamıyo bu traktör 100 de 100 kubota senin kullandığın motoru deutz şanzumanı a orası b şurası c peki sen bu yorumu yaparken hiç kubota hakkında bilgi edindinmi Okay Kangal adlı arkadaşta var kendisi bildiğin gibi bir çiftçi de değil makina mühendisi bir sor nasılmış aç youtube ta bak elinin altında traktör ne yapacaktı 16 bg traktör 3 lü 16 lı mı takacak senin motorunun tek çekeri zor sürüyor onu bu sitede bu markaya çoğu insanın sempatisi var insanlar bakıyor görüyor traktörünün altında ön dingili hareket veren bacak kadar şaft kubotada 3 aylık bir bebeğin kolu kadar senin trakltöründe kronik ön dişli varmı bu traktörde baskı balata bile yok ayrıca senin kullandığın traktörde shuttle varmı ben söyleyim sen yorulma yok yok yok kubotada olan herşey senin traktöründe nedense yok aynı massey herşeyi aynı 1975 model 175 likten senin traktörünün ne farkı var dur sen yorulma ben söyleyim yok yok yok beğenmezsin bilemessin tipi tip değildir ayrı konu ama karalama...ayrıca Japon arabası toyotayı alalım arasbistandan tut endonezyadan al antartikaya kadar her yerde var mercede haricinde hangi araba var örnek verebilirmisin veremessin ....

bu traktörleri sabncı gibi büyük grublar getirse yok satar.birçok ithal getiren şirketler ya batıyor ya el degiştiriyor,yada satış sonrası konularda sorunlar konusunda ilgilenmiyorlar.kioto nerde kötü traktör mü landini nerde nevşehirli bir bir yıldır satamadı ilan ilan geziyor 25000 tl ye kadar düşürmüş mc cormik nerede daha başkaları var bunlar nerde bu traktörler kötü degil arkasındaki firma ve mantık kötü.

köylü link=topic=37307.msg317172#msg317172 date=1292936905' Alıntı:
bu traktörleri sabncı gibi büyük grublar getirse yok satar.birçok ithal getiren şirketler ya batıyor ya el degiştiriyor,yada satış sonrası konularda sorunlar konusunda ilgilenmiyorlar.kioto nerde kötü traktör mü landini nerde nevşehirli bir bir yıldır satamadı ilan ilan geziyor 25000 tl ye kadar düşürmüş mc cormik nerede daha başkaları var bunlar nerde bu traktörler kötü degil arkasındaki firma ve mantık kötü.
haklısın hocam sen tem sa sın bunuda getirsene millet alsın güvenle bu haliyle bile girer piyasaya zaten girmeme gibi derdi yok artık zor olanı aştı ...

Güzel paylaşım Erkan eline sağlık; vites iyi olmuş aynı araba vitesi gibi ama biraz uzakta kalmış. Ankara da fuarda inceleme fırsatım olmuştu yanlış hatırlamıyorsam 6 vitesli modeldi ama kabinleri dardı.Paylaşıma tşk.

tabiki eşeğnden avantajları yok değil bir çok konuda ... örneğin ben traktörü durdurmak için frene ve debriyaja basmak zorundayım .. oysaki eşeğim olsa çüş deyince durur :) yemişim shutle sistemi .. çok gereksiz ... kubota manevra yeteneği ne kadar iyi olsada bir eşek gibi olduğu yerde dönemez ... mesela eşek dediğim çekemez ise durur oysaki kubota patinaj yapabilir ... şimdi eşekteki bu sistem turbomatik fendt lerden ne farkı var ... mesela kubota kademeli bir şanzımana sahip eşek ise araziye uygun olarak , hızına kendisi karar veren CVT tarzı bir şanzımana sahip ... hatta manuele alıp çubukla vurmak süretiylede hızlandırabilirsin ... tiptronik hissiyatı yaratabilir :) yani eşeğin traktöre üstünlüğü saymakla bitmez ... :) en önemlisi sal meraya yayılsın karnını doyursun , mazot sıkıntısı yok ... :) Şaka bir yana ...

eski bir hikaye anlatılır hemen herkes bilir .. ülkede demiryolları döşenirken gelen yabancı mühendise ' eşşeği salıyoruz o nereden giderse oraya döşüyoruz rayları , eşşek ölürsede amerikadan mühendis çağırıyoruz ' diyen işçinin hikayesi ... hatta hepimizde bundan içten içe üstün zeka örneği sayıp gurur duyuyoruz nedense ... şimdi ki demiryollarımızn hali ortada memleketteki akıllı eşşeklerin yaptığı ile duruyor :) bir traktörü eşşekle kıyaslamakta hala o pisikolojinin devamıdır .. benim fikrim ...

bu site traktörlerin incelendiği , kullanıcı yorumlarının dikkate alındığı , insanların bir çok şey öğrendiği üzel bir ortam ... kubota da piyasaya yeni girmiş vede bazı özellikleri ile dikkat çekmiş bir traktör .. bu sıralarda sitede pek çok muhabbeti bende dahil yapıldı ... ve kubota hakkında genel bir fikir oluşturuldu ... ama dikkat ederseniz kimse eşekle kıyaslamadı . şimdi gerçekten bir çiftçi gibi incelemeyip , hiç kullanmayıp saçma sapan yorum yapmaya gelince sitemizde nedense bir grup klavye üstadı anında devreye giriyor ... lütfen daha duyarlı olursak sitemizin genel gidaştı hep olduğu gibi daha kaliteli olur ...

OkayKANGAL link=topic=37307.msg317193#msg317193 date=1292941370' Alıntı:
tabiki eşeğnden avantajları yok değil bir çok konuda ... örneğin ben traktörü durdurmak için frene ve debriyaja basmak zorundayım .. oysaki eşeğim olsa çüş deyince durur :) yemişim shutle sistemi .. çok gereksiz ... kubota manevra yeteneği ne kadar iyi olsada bir eşek gibi olduğu yerde dönemez ... mesela eşek dediğim çekemez ise durur oysaki kubota patinaj yapabilir ... şimdi eşekteki bu sistem turbomatik fendt lerden ne farkı var ... mesela kubota kademeli bir şanzımana sahip eşek ise araziye uygun olarak , hızına kendisi karar veren CVT tarzı bir şanzımana sahip ... hatta manuele alıp çubukla vurmak süretiylede hızlandırabilirsin ... tiptronik hissiyatı yaratabilir :) yani eşeğin traktöre üstünlüğü saymakla bitmez ... :) en önemlisi sal meraya yayılsın karnını doyursun , mazot sıkıntısı yok ... :) Şaka bir yana ...

eski bir hikaye anlatılır hemen herkes bilir .. ülkede demiryolları döşenirken gelen yabancı mühendise ' eşşeği salıyoruz o nereden giderse oraya döşüyoruz rayları , eşşek ölürsede amerikadan mühendis çağırıyoruz ' diyen işçinin hikayesi ... hatta hepimizde bundan içten içe üstün zeka örneği sayıp gurur duyuyoruz nedense ... şimdi ki demiryollarımızn hali ortada memleketteki akıllı eşşeklerin yaptığı ile duruyor :) bir traktörü eşşekle kıyaslamakta hala o pisikolojinin devamıdır .. benim fikrim ...

bu site traktörlerin incelendiği , kullanıcı yorumlarının dikkate alındığı , insanların bir çok şey öğrendiği üzel bir ortam ... kubota da piyasaya yeni girmiş vede bazı özellikleri ile dikkat çekmiş bir traktör .. bu sıralarda sitede pek çok muhabbeti bende dahil yapıldı ... ve kubota hakkında genel bir fikir oluşturuldu ... ama dikkat ederseniz kimse eşekle kıyaslamadı . şimdi gerçekten bir çiftçi gibi incelemeyip , hiç kullanmayıp saçma sapan yorum yapmaya gelince sitemizde nedense bir grup klavye üstadı anında devreye giriyor ... lütfen daha duyarlı olursak sitemizin genel gidaştı hep olduğu gibi daha kaliteli olur ...
doğru söze ne denir inşallah arkadaş incelerde farkı anlar ...

OkayKANGAL link=topic=37307.msg317193#msg317193 date=1292941370' Alıntı:

+ okay abi :D EŞŞEK HOŞAFTAN NEKADAR ANLIYORSA :D saçma sapan yorum yapanlar o kadar anlar .......