havuç işi zor iş

Ynt: havuç işi zor iş

tarlaya ekildiyse o mahsül yağmur çamur demeden sökecen bazen eziyetli bazende makine ile piyasayı kimse bilemiyor iyi gidecek deriz ağır gider ağır giderken bazende hızlanır havuç piyasası
ama bu çamurda iyi bi fiyat değil yinede Allah bereket versin
dekardan 5 6 ton çıkıyor alıcılar burada tüccarlar var onlara satıyoruz şu anda piyasa 350 civarı

ya kardeş bizde pancar ekicisiyiz her sene 400-500 dönüm pancar ekeriz bu işde çok zor buda pancar gibi bişey herhalde bunun pazarlamasını nasıl yapıyor biraz daha açık konuş kardeş ya mesela pancardan ortalama 7 ton alırsın kilosu 15krş var hesabını yap ama tabi hepside kar değil..

pancara benzemez bu çok masraflı bi mahsül anlatma ile olmaz baştan sona görmen gerekir yani tarla ekilmeden önce hazırlanması sulanması yetişmesi ilacı vs vs
pazarlaması dediğim gibi tüccarlar var onlara satıyoruz veya hal ciler var onlara satıyoruz aracılar bizden çok kazanıyor tabi yine el değmeden
dekardan 5 6 ton civarı çıkıyor bu sene verim düşük işçi masrafı yakıt poşet parası derken zaten borçlu olan pek kazanamaz yani bu işte borçlu çalışmıyacan birde söküm işini işçiye bırakmıyacan kendinden olacak

SELAMLAR sanırım havuc gecen yıl daha dusuktu gecenyıl hataydan alıp ıneklere yedırıyorduk yoksa bunlardamı kalıte kalıte aslında ben kırık dokuk olanlaRI ALABILIRIM BILGIN OLSUN

SELAMLAR sanırım havuc gecen yıl daha dusuktu gecenyıl hataydan alıp ıneklere yedırıyorduk yoksa bunlardamı kalıte kalıte aslında ben kırık dokuk olanlaRI ALABILIRIM BILGIN OLSUN
gecen yıla göre fiyat bu yıl düşük gecen hayvanlara vereceğin havuçları bikaç yerden toplaman gerekir gelip araştırısan daha iyi olur
Eyyy çamura bak çeltikten beter
çeltiği bilmemde galiba pek farkı yok doğancan :D
Gerçekten zor iş, teşekkürler Ramazan kolay gelsin.
sağol nail abi
allah sabır versin. konyada havuç çiftçisiyle konuşmuştum yapılacak iş değil diyordu. ama bazen de iyi para kazandırıyormuş.
arada bi süprizi olur o zamanı iyi yakalamak önemli zaten öyle zamanda kazanıyoruz yoksa gideride çok zaten