kompresör....YARDIM

Ynt: kompresör....YARDIM

1bar=14,7psi~15psidir. 20 hava dediği 20 psi ' dir. aletin üzerinde yazdığına göre 250psi ' ye kadar basabiliyor, ama ben inanmadım açıkçası. Kamyon, tır lastiklerine bile 110 - 120 psi hava yetiyor, ki taşıdığı yükü siz düşünün. Traktöre, romorka ve diğer tarım aletleri için yeterlidir bence bu alet.

oto lastiği için kullanılabilir... ama görmeden denemeden geri göndermek bence etik olmaz....kaldı ki parası kadar kargo bedeli ödeyeceksin...
ama karar senin... ok-*-s

hmmmm....... o zaman adrese teslim olmalı.... yani kargo bedeli fiyatın içinde... ama sebepsiz vazgeçersen en azından kargo bedeli adı altında bir bedel talep ederler....

Aliciğim, dediğim gibi ürün kapınıza kadar gelirse en azından kargo bedelini almaya çalışırlar hatta ödemen için zorlarlar, ama aranızda bir anlaşma/senet/ imza vs. olmadığı için hukuki bir haklılıkları yoktur.
Ama ürün kapınıza kadar gelmeden, ürün alımından vazgeçtim derseniz en azından kargodan geri döner ve sizde kargocuyla muhatap olmazsınız. boşu boşunada stres yaşamamış olursunuz.

tüketici hakları hakkında internetten araştırma yaptım.alıcı ve satıcı arasında yazılı metin veya sözleşme yoksa.konuşma sözleşme yerine geçiyormuş.yani bu malı alırken sms gönderdim beni aradılar adres bilgisi verdim.bu görüşme kayda girdi isteseler bu ses kaydını delil olarak gösterebilirler.tabi uğraşmak isterlerse.

Alışverişlerinizde:

Satın aldığınız mallardan belirli standartları bekleme hakkına sahipsiniz.
Aldığınız malda hiçbir ayıp olmamalıdır.
Ambalajında , kılavuzunda yada reklamlarında belirtilen veya satıcının vaat ettiği özelliklere sahip olmalıdır.
Herhangi bir malı satın alırken sözleşme yapmadıysanız,satıcı ile olan her türlü konuşmanız sözleşme sayılır

http://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/211411-tuketici-haklari-nelerdir-tuketici-hakki-nasil-aranir-27.html

Tü ketici hiçbir mazeret belirtmeksizin aldığı malı 7 gün içinde yeniden satışa sunulabilecek şekilde ( ambalajı yırtılmamış çizilmemiş) iade etme hakkına sahiptir.