sıvı gübre(prodem-candem)

Ynt: sıvı gübre(prodem-candem)

böyle sıvı gübreleri çiftçi deneyerek görmelidir ve ancak faydası olduğunda inancı yerine gelecektir. sıvı gübre veya yaprak gübreleri kesinlikle faydalı gübreleme yöntemidir. ancak zamanı miktarı dekara düşecek gübre (ml) çok önemlidir. amaç şu : topraktan alamıyor çünkü toprak yapısı buna izin vermiyor. neden tuzlu aşarı kireçli pH sı yuksek vb. dolayısıyla yaprak gübreleri kullanımı ortaya cıkıyor. ÖNEMLİ: ÜRETİCİ UYGALAMAYI YAPTIKTAN 15 20 GÜN SONRA TARLAYA GİDECEK KULLANILAN YER İLE KULLANILMAYAN YERDEN ÖRNEKLER ALACAK VE ŞUNLARA DİKKAT EDECEK.
1 KÖK YAPISI KILCAL KÖKLERDE ÇOĞALMA
2. GÖVDE KALINLIĞI
3. YAPRAKLARDA DİĞERİNE GÖRE DAHA KOYU YEŞİL
4 YAPRAKLARDA GENİŞLEME
5. EĞER ÜRÜN HUBUBAT İSE KARDEŞLENME SAYISI
SONUÇTA DA HASATTA FARKI BELLİ OLUYORSA MUHAKKAK KULLANIN. ZİRAATÇİ SALİH 05534083734

• Beğen
Tepkiler: muhammed unal

sıvı gübre kuulandığın zaman hava sıcaklığı çok soğursa attıgın gübre boşa gider kullanım sonrası yağmur alacak ve14veya 16 c derecenin altında sıcaklık olmayacak diye biliyorum birde 1 defa değil en az iki defa kullanılacak diye biliyorum ben herzaman buğdaylara ot ilaacı atarken holdere yaprak gübreside ilava ederim ve hiç bir zararını görmedim verime etkisi varmı onuda göremedim ama danenin kaliteli ve hekto litrenin yüksek olmasını sağlıyor bunları bizzat gördüm ve yaşladım ....... bazen gözlemlemek için tarlanın basına varın ca traktörü takviye vitese alıp 5 ve 6 m gidiyorum sonra dikkat ediyorum oranın ekini daha boylu ve yeşil oluyor hatta yağışlı seneler dede yatma yapıyor.....
kullanan diğer arkadaşlarda tavsiyelerini ve gözlemlerini yazarsa iyi olur

arkadaşlar daha pas ilaçları ve süne ilacı var. sonra sı Allah ne verirse bizden çalışması bereketi yaradandan inşaallah dostlar. cümlemize bol bereketli bir harman olur inşallah. Allah biçmeye yemeye kısmet nasip etsin cümlemizi...