SIFIR TRAKTÖR

Ynt: SIFIR TRAKTÖR

80-90 bg arası şuan nh nin kapanyasından td85d leri uygun verirlerse alabilirsin ve tumosan 85-80 ede bakabilirsin .. özellikli ve gelişmiş şanzımanlı bi traktör istiyorsan kubota m8540 alabilirsin bu traktörü incelemeni de tavsiye ederim.. kabinsiz düşünürsen me9000 95bg düşünebilirsin fiyatı uygun.. yada biraz bekleyip yeni erkunt 90 ı alabilirsin yakında cıkacaktır zf şanzımanlı ve yeni şanzıman özellikleriyle fiyat ı ne olur bilemiyorum..
jd 5625 i secebilirsin fakat benim bi deneyimim yok kullanıp dene ona göre karar ver.. onlarında fiyatları uygun olur sıkı pazarlıkla..
daha bir cok secenek var ama fiyatları uygun olanlar bunlar bence ..

şimdi senin ne istedigin önemli hangi fiyat aralıgında ve hangi özelliklerde..
mesela yeni nesil euro 3 motor lu mu ?
sıradan bi traktör olsun işimi görsün yeter mi diyorsun ? yoksa konforlu ve özellikli olsun mu diyosun?
hidrolik shutle lı mı debriajsız ileri geri ve vites değiştirme olanagı veren şanzıman lı mı ?
hidrolik kaldırma kapasitesi nekadar olsun ??
kabinin de hangi konforları ararsın ?
max 40km/h yol hızı olsun mu yolda cok kullanacak mısın ?
oks-elift-liftotomatik gibi hidrolik sistemleri olsun mu ?
alıp uzun sure kullanmak mı istiyorsun yoksa 1-2 senede bir değişterecekmisin ? ikinci eli önemli mi senin için ?
arazi şartların nedir ? kurak mı sulu mu eğimli mi v.s.
kafanda tasarladıgın özellikleri yaz usta ona göre sana hangisi uygun fikirlerimizi yazalım..

bu konu işime yarayacak gibi bende 90 110 hp arası bi makina arıyorum çoğu markanın az çok özelliklerini biliyorum ama aklıma takılan hangi marka?(sağlamlık,satış sonrası destek,tasarruf,teknoloji ve olmazsa olmazı GÜÇ.)

80 bg olarak erkunt servet 90 bg araları deutz same ikiside kaliteli bi marka erkunt zaten kanıtlamış bi motor kendisini deutz same de alman malı onlarda kendisini kanıtlamış bi marka saglam yakıt az traktorlerdir

arkadasım traktör alacaksan case alacaksın cese hi 85 JXU tipine ve konforuna hayran kalacaksın bizde 105 versiyonu var şiddetle tavsiye