laptop alacagım özelliklerini bakarmısınıız calıstırırmı acaba bunu ve ls2011'i

Hp Compaq Laptop CQ - XH174EA

* Ekran : 15.6 Hd bv led
* İşlemci : T4500
* İşlemci hızı : 2,3 ghz, düzey 2 ön bellek 1 mb
* Ön bellek : 1 mb
* İşletim sistemi : win 7 starter
* Hard disk : 250 gb
* Bellek : 2 gb
* Ekran kartı : Intel R Graphics Media Accelerator 4500 m, en çok 797 mb toplam kullanılabilir grafik belleği
* Bağlantı : tümleşik 10/100 base-t ethernet lan, 802.11 B/g/n
* Webcam
* 2 yıl servis garantili
bunu alacagımda iyimi bilgi verirmisiniz

Ynt: laptop alacagım özelliklerini bakarmısınıız calıstırırmı acaba bunu ve ls2011'i

sen bana kaç para bilgisayara verebiliceksin onu yaz .. ben sana ona göre tavsiyede bulunayım.. bu eski nesil intel T işemcili bi bilgisayar.. paylaşımlı ekran kartı var.. ön bellegi az..

eger fiyat aralığı verirsen sana ben uygun olup olmadıgını söylerim.. özelikle vatanbilgisayarın sitesine bak bu ara orda guzel indirimler oluyor takip et...internetmagazasından da alabilirsin 2gun içinde elinde olur ve güvenilir.. ben sürekli alışveriş yapıyorum vatan dan..

Ynt: laptop alacagım özelliklerini bakarmısınıız calıstırırmı acaba bunu ve ls2011'i

Yukarda arkadaşın fikrine katılıyorum..Paylaşımlı ekran kartı olan makina ile oyun oynayamassın.(1 ay önce bir arkadaşım almış(asus 4 gb ram 350gb hdd intel ekran kartlı) ama oyun oynayamadığı için satmak istedi ve ben aldım)
O nedenle alacağın makinada ekran kartı paylaşımsız ve ya NVİDİA yada ATİ olsun

abi sana yeni çıkan asusları öneririm bende var 3.0 usb hız var
ötekinlerden 10 kat hızlı 4gb ram var 1gb paylaşımsız nvidia gt325 ekran kartı core i5 2.83.maxiumum hız 16.hdmomütör tavsiye ederim uzusnma derdi olmaz kesinlikle

arkadaşlar bilgisayar seçimi fiyatı ile alakalıdır direk nekadar cok para verirseniz okadar iyi bilgisayar alırsınız.
şimdi bu bilgisayarda egerki degerinden aşagı bi fiyata verilirse gunluk işleri görebilir..
ama daha üstün özellikler guncel programları çalıştıracak bi bilgisayar almak istersen surekli artan fiyatla daha iyi bilgisayar secilebilir..

şuan iyi bilgisayar özellikleri kabaca intel işlemci düşünülürse i5 ve üzeri işlemciler tercih edilmeli..bu işlemcilerde zaten cach bellek alanıda 3mb ve üzeri buda gayet guzel. ayrıca 2 gercek ve 2 sanal çekirdekli mimarisiyle gayet iyi performans sunar eski nesil işlemcilere göre..
bellek olarak ddr3 ve 3gb ve üstü olmalı.
ekran kartı markası ne olursa olsun 128bit ve üzeri olması güzel olur ve ayrıca harici 1gb ve üzeri olması guzel olur.
bunun yanında iyi bi sogutma mekanizması performansını artırır burada markalar devreye giriyor. tasarımları vs.
hdd boyutu 300gb üstü olması da hoş olur.
led ekran da olursa az elektrik karcaması ve uzun batarya ömrü sunacagından guzel olur.

üstte yazdıgım özelliktekibi bir bilgisayarın degeride şuan 1500tl üzerinde sanırım ancak kampanyaları takip etmek lazım buyuk satıcıları media mark ,bimeks,vatanbilgisayar ,istanbulbilişim gibi bunlarda olan kampayalardan yararlanmak en iyisi..
paranıza göre alacagınız bilgisayar iyi olur.. 7-8bin tl yede bilgisayar alabilirsiniz 700-800tl yede önemli olan verdiginiz paraya göre işinizi görmesi..

dostum o pc pek işine yaramaz.. acele etme ve araştır.. ben baldıza 4-5 ay önce 750 tl ye asus un aldım performansı gayet iyi ve sessiz ayrıca ısınma problemide yok. medya markt ta kampanya vardı gayet uygun geldi fiyatı.. 700-800 tl arası bişey bakıyorsan tavsiye ederim o paralara alınacak en ideal pc bu. birde lenova var onuda araştır. bu iki markada uygun fiyatlı işini görecek makina bulabilirsin...

saolun fiyat aralıgı 699 ytl uygun gibi gözüme geldi
zaten yaz geliyo domuz beklemeye gitcem can sıkıntısı için laptop almayı düşünüyorum ls2011 ' i calıstırsa yeter gibime geliyo agrarı da calıstırsa fena olmaz hanii

Sonradan ekran kartı degişmezmi

şlemci : Intel Core i3 370M
İşlemci Hızı : 2,4 GHz, 3 MB
Bellek : 3 GB
Sabit Disk : 500 GB
Ağırlık : 2,6 kg
Bluetooth Portu : Var
Ekran Belleği : 1 GB
Ekran Boyutu : 15,6'
Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768
Ethernet : Var
Garanti Süresi : 2 Yıl
Hoparlör : Var
Bellek Tipi : DDR3
Model : NP-R580-JT05TR
Ekran Özelliği : LED HD
Grafik Tipi : ATI HD5470
İşlemci Tipi : Çift Çekirdek
Optik Sürücüler : DVD-RW
Pil Tipi : 6 Hücreli Li-Ion
Menşei : İthal
Touchpad Mouse : Var
Ses Kartı : Var
Tv-out Çıkışı : HDMI
Wireless : Var
Kart Okuyucu : Var
Dahili Kamera : Var
Usb Bağlantı Adedi : 3
Yazılım : Windows 7 Home Premium
Parmak İzi Okuyucu : Yok
peki ya bu calıstırırmı fiyatı 1,500

# şlemci : Intel Core i3 370M
# İşlemci Hızı : 2,4 GHz, 3 MB
# Bellek : 3 GB
# Sabit Disk : 500 GB

BU DA FİYATINA GÖRE İYİ DEGİL İ3 İŞLEMCİ YE 1200TL ÜZERİ PARA VERİLMEZ ARTIK..
ARKADASIM İ5 İŞLEMCİLİ BİLGİSAYARLAR ŞUAN 1400TL CİVARI.. VATAN BİLGİSAYAR DAN BAK ŞUAN COGU MARKADA İNDİRİM VAR..
FİYAT ACISINDAN UYGUN OLAN VE KALİTELİ OLAN İKİ MARKA ÖNEREYİM BUNLARA BAK ORDAN HP VE DELL ... LENOVODA COK UYGUNSA FİYATI TERCİH ET..

EGER 1500TL CİVARI PARA VERİCEKSEN İŞLEMCİSİ EN AZ İ5 OLSUN.. EKRAN KARTI HD5650 VE ÜSTÜ OLSUN ... 128BİT 1GB EKRANKARI YANİ.. DİGER ÖZELLİKLERİ COK ÖNEMLİ DEGİL.. ZATEN BU İŞLEMCİYE SAHİP BİLGİSAYARDA DDR3 DESTEKLİ EN AZ 3GB RAM OLUR.. HARDDİSKİ 16MB ÖN BELLEGE SAHİP. VE 7200RPM OLURSA COK İYİ OLUR... BU SAYDIGIM ÖZELLİKLER AYRITILI İÇERİGİNDE GÖRBİLİRSİNİZ.. DİREK KATALOGDA YAZMAZLAR.. BU SAYDIGIM ÖZELLİKLERE SAHİP BİLİSAYAR ŞUAN PİYASADAKİ TUM OYUNLARI İYİ KALİTEDE OYNATIR..
VE UZUN SÜREDE GÜNCEL KALACAK BİLGİSAYAR..

VATANDAN HP BİLGİSAYARLARA BAK DEDİGİM ÖZELLİKLERE DİKKAT EDEREK... UYGUN FİYATLARI BEN BAKTIM..

Bİ ÖNCEKİ SORUNA GELİNCE BİR DİZUSTU BİLGİSAYARIN EN SON DEGİŞECEK YERİ İŞLEMCİ VE EKRANKARTIDIR.. YANİ BUNLARI DEGİŞMEKOLASI DEGİLDİR.. TASARIMLARI FARKLI OLACAGI İÇİN UYUM GÖSTERMEZ.. RAM LER ARTIRILABİLİR SONRADAN YUVA SAYISINA GÖRE..

laptop bilgisyaralarda genelde bütün parçalar anakart üzerine lehimlidir. değişiklik yapamazsın
bir parça değiştirmek demek neredeyse bilgisayarı değiştirmek demektir. anakartı komple değiştirmen gerekir. onun için biraz fazla ver core i5 işlemcili bir bilgisayar al. uzun yıllar arkana bakmazsın.

Ynt: laptop alacagım özelliklerini bakarmısınıız calıstırırmı acaba bunu ve ls20

Ben bunu teknosadan alacagm. Abm bilgsayarci teknosada dedi bunu alalm bnde size danisaym dedm yok watan flan intrnetten bsey almam ben bu agrari calistirsn yeter

istedigin yerden al .. benim ki tavsiye fiyat araştırması yapaacaksan benim uygun gördügüm yer oldugu için.. teknosa şuan cok pahalı mediamark ve vatanbilgisayara göre... artık para senin 200tl fazla verirsin eksik verirsin senin bilicen iş ben tavsiyelerde bulundum...

EXPER KARİZMA NC93K

(1463.81 TL + KDV)
Teknik Özellikler
İşlemci Intel® Core™ i5 560M Processor (2.66 GHz , 3M Cache)
İşletim Sistemi Orijinal Windows® 7 Home Premium
Chipset Intel® HM55 Chipset
Bellek (RAM) 8 GB DDR3 1333 MHz
Hard Disk 500 GB SATA HDD / 5400 RPM / 8 MB
Optik Sürücü SUPER MULTI DVD YAZICI
Ekran Kartı 2 GB DDR3 128 BiT ATI HD5470 Ekran Kartı(1 GB Ayrılmış Bellek)
Ekran 15.6' Glare (1366X768) Parlak Ekran
Hoparlör Tümleşik Stereo Hoparlör
Ethernet 10/100/1000 Gigabit Ethernet
Kablosuz Ağ 802.11G 54MBPS
Klavye Türkçe Q Klavye - Touchpad
Webcam 1.3 MP Dahili Webcam
Diğer Kart okuyucu , HDMI ,E-SATA Combo, 3 X 2.0 Usb Port , Express kart slotu , Vga Out , Headphone Jack , S/PDIF , Line-in
Diğer Exper Notebook Çantası
Diğer Babylon 8 Yabancı dil çeviri programı Türkçe (1 yıllık tam sürüm)
Diğer Microsoft® Office Starter 2010
Diğer Microsoft® Security Essentials

iyimii bu laptop

dostum benim makinanında ana kartı mefta oldu bende yeni akıcam araştırıyorum kendime uygun bi tane buldum önümüzdeki hafta sonu bi aksilik olmazsa almayı düşünüyorum incelemek istersen aşağıdaki linkten bakabilirsinn... ve diğer linktende inceleme yorumlarını okuya bilirsin

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-59-048234-y560-core-i5-460m--2.53ghz-4gb-500gb-1024mb-hd5730--15.6-dvdrw-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=50937#divDigerResimler

http://www.chip.com.tr/urun/lenovo-ideapad-y560_i2995.html