Gerçeklik payı varmı ...

ARKADAŞLARDAN GELEN EMAİLİ AYNEN YAZDIM BURA GERÇEKLİK PAYI VARMI

[size=10pt]Benzin fiyatlarının, birkaç ay içinde bugünkü seviyelerden (3,39 TL/Litre) % 20 oranında artış göstererek 4,20 TL/Litre seviyesini ulaşacağı söylenmektedir.
[/size]

[size=12pt]Fiyatların inmesini mi istiyorsunuz?
BU MÜMKÜN !

Bu nedenle harekete geçmeliyiz. HEMEN ve aklımızı kullanarak!
Geçen yıl, ' Bir gün benzin almayın! ' diye boykot önerileri yapılmıştı.

Petrol şirketleri buna gülmekteydi, çünkü pazartesi günü almadığımız benzini salı günü alacağımızı biliyorlardı.
Bu onlar için küçük bir aksaklıktı ama problem olmamıştı.
Bir kişi olabilirliği yüksek bir plan oluşturdu ve

EĞER İSTERSEK GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ !

diye yola çıktı. Okumaya devam edin ve ikna olursanız bize katılın.
Bu nedenle agresif bir yol izleyerek tüketicilerin her
zaman borsaları ve fiyatları kontrol ettiklerini

göstermemiz gerekiyor. Fiyatların düşüşe geçmesini
sağlamak için, petrol şirketlerinin en hassas oldukları
bölgelerinden vurmak gerekiyor:

[/size]

[size=14pt]BU DA ONLARIN CÜZDANINDAN DEMEKTİR!
BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ!
NASIL MI?
Hepimizin, araçlarımıza bağımlı olduğumuzu biliyoruz ve benzinsiz bir yere gidilemeyeceğini biliyoruz. Buna rağmen, fiyatlar üzerinde büyük
bir etki yaratabiliriz:

ORTAK HAREKET EDEREK bir FİYAT SAVAŞI başlatabiliriz!!
[/size]

[size=18pt]Önerimiz:
Sene sonuna kadar aşağıdaki 3 petrol şirketlerinden BENZİN ALMAYALIM:

TOTAL - SHELL - BP

(total fransız, shell ve bp ingiliz diğerleri Türk firmaları )
[/size]

[size=18pt]Bi Düşünün!

En büyük 3 petrol şirketi benzin satamadığı takdirde fiyatları zorunlu olarak düşürmek zorunda kalacak ve bu da hemen fiyat indirme savaşını tetikleyecektir.
Hedefimize ulaşabilmek için ise milyonlarca
TOTAL - SHELL - BP
müşterilerine ulaşmamız gerekiyor. YAPILMASI GEREKEN ŞU!
Ben bu maili yaklaşık 30 kişiye gönderiyorum.
Bu gönderdiklerimden hepsi 10 ' ar kişiye daha gönderse 300 kişiye ulaşmış oluruz.
Bu 300 kişi ise 3.000 kişiye gönderecek....

Bi sonraki derken gönderim 3 milyon kişiye ulaşır, vs..
Hepimiz aynı gün 10 ' ar kişiye iletirsek, bir hafta
içinde! bu petrol devlerine savaş ilan etmiş

300 MİLYON kişi olabiliriz
EVET, KAZANABİLİRİZ, ANCAK.......
Hedefimize ulaşana kadar;
TOTAL - BP - SHELL haricindeki benzin istasyonlarından ALMALIYIZ

Bu nedenle bu e-postayı iletmenizi rica ediyoruz!

VAR MISINIZ
bu savaşı kazanmaya?
[/size]

Ynt: Gerçeklik payı varmı ...

_ÖzGüR_ link=topic=37522.msg319128#msg319128 date=1293487187' Alıntı:
aslında çok basit bizim için değişen bir şey yok ha totaldan shellden almışım ha petrol ofisinden
biz zaten mazotu petrol ofisinden alıyoruz arabalara benzin ve gazı shellden alıyorduk onu da almayız olur biter ama yine iş genelin katılımında bitiyo

arkadaşlar bende wolsvagen transporter var 8 yıldır kullanıyorum,ben bu aracımın deposun boşalmadan pek doldurmam
bunun sebebide 1 depo ile yaptığım km yi ölçmek, her depoyu fullediğimde günlük km yi 0 larım.4 ay öncesine kadar
çok farklı istasyonlardan motorin aldım bu 3 şirkette buna dahil ve 1 depo ile 800 km şehir içi 900-950 uzun yol
yaptım.Biraz reklam olacak ama 4 ay önce petrol ofisinden dopoyu doldurdum şehir içinde 900 km yi geçti
uzun yola gittim 1040 km yi buldu ve 4 depoda hep 100 km fazla yaptım.kendi şirketlerimizin motorini dünya devlerininkinden iyi, ne gerek var elin yabancı şirketlerinle alış verişe....

bartu link=topic=37522.msg319134#msg319134 date=1293487914' Alıntı:
arkadaşlar bende wolsvagen transporter var 8 yıldır kullanıyorum,ben bu aracımın deposun boşalmadan pek doldurmam
bunun sebebide 1 depo ile yaptığım km yi ölçmek, her depoyu fullediğimde günlük km yi 0 larım.4 ay öncesine kadar
çok farklı istasyonlardan motorin aldım bu 3 şirkette buna dahil ve 1 depo ile 800 km şehir içi 900-950 uzun yol
yaptım.Biraz reklam olacak ama 4 ay önce petrol ofisinden dopoyu doldurdum şehir içinde 900 km yi geçti
uzun yola gittim 1040 km yi buldu ve 4 depoda hep 100 km fazla yaptım.kendi şirketlerimizin motorini dünya devlerininkinden iyi, ne gerek var elin yabancı şirketlerinle alış verişe....
harbiden ya elin gavurnu zengin ediyoz almayalım arkadaşlar

benzin ve gazda ben menunum shellden ama sonuç alınacaksa hiç problem değil başka yerden alınır gerçi vergi de çok yüksek istasyonların karını azaltması bize yetmez ama kar kardır ne kadar düşerse o kadar iyi

Arkadaşlar geçenlerde TV de bir açık oturumda duyduğuma göre. T.C. bütün kitleri sattığı için onlardan gelen 70 milyar dolar vergiyi den mahrum kalmış.bu açığı kapatmak için akaryakıt ve tekel e yükleniyorlarmış.Sizde tahmin edebiliyorsunuz özel sektörden vergi toplamak kolay değildir.insanlar vergi vermemek için ne gerekirse yaparlar.

yüksek akaryakıt fiyatı ile yaşamaya mecburuz.devlet te akaryakıttan yüksek vergi almaya mecbur.bu bir kısır döngü yukarıdaki sebepten.

benzinin yaklaşık 4 tl olan fiyatının %66,8 i ötv +kdv yani 2.67 tl si vergi rafineri çıkış fiyatı 0.99 tl geriye kalan 0. 34 tl de dağıtım giderleri ve dağıtıcı karı yani bu fiyatların yükselmesinde bp shell veya totalın bir etkisi yok fiyatları yükselten acımasız vergiler . T abiki arkadaşında dediği gibi total shell ve bp den alacağı türk şirketlerinden alıp yabancıya döviz akıtmamalıyız ama burda bu firmaların suçu yok vergilerin suçu vaar . ;) ;) ;)