Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu
33 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  12 Kasım 2009
  Şehir
  Kütahya-Simav-
  Yaş
  28
  Mesajlar
  3,005
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!
  ARKADAŞLAR ABDESTSİZ YERE BASMAYAN ATALARIMIZI GEY YAPTILAR ONLARI HAREM DÜŞKÜNÜ YAPTILAR BİZDE TRAKKULUP OLARAK TEPKİMİZİ GÖSTERELİM HERKESİ DAHA DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM !!!


  İVEDİK KAFALI ADAMLARIN İŞİ

  Cihan padişahı Kanuni'nin zaferlerini görmezden gelen Muhteşem Yüzyıl fragmanlarında, Kanuni ile ilgili gerçekdışı bilgiler de ön plana çıkarılıyor. Fragmanlarda, Hürrem Sultan, işkenceler altında Kanuni'ye zorla eş yaptırılıyor. Kanuni'yi kadın düşkünü olarak gösteren dizi, padişah için toplanan kızların hamamda toplanması ve padişah için birbirleriyle 'havlet yarışında' olduğu da yansıtılıyor.

  İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sinema Direktörü Yusuf Kaplan, dizinin daha önce kendilerine destek almak amacıyla başvurduğunu ancak 'rezalet' nedeniyle bu talebi kabul etmediklerini dile getirdi. Kaplan, 'Bu senaryoyu yazanlar sömürge kafalı, Recep İvedik zihniyetli adamlardan başkası değil' dedi. Tarihçi Yazar Ali Satan ise 'Bu batının algısıdır. Oryantalist yaklaşım' diye tepkisini koydu.

  GAY SAHNESİ BİLE VAR

  Kanuni kitabının yazarı Tarihçi Okay Tiryakioğlu, 'Son zamanlarda Türk dizlerinin yurt dışında satılıyor olması bunda etkili oldu. Kar amacı güdüyor. Çok şaşırmadım. İzleyici gerekli cezayı verecektir. Gay sahnesi bile var dizide böyle saçmalık olmaz. Kanuni asla içki içmiyordu. Bu koca yalan. Ömrünü Allah için adamış bir kişidir Kanuni... Diziye izleyicinin ilgi göstermeyeceğine inanıyorum' dedi.

  Tarihçi Mustafa Armağan da Kanuni'nin içki içtiği sahneyle ilgili şu yorumu yaptı: 'Kanuni'nin içki içtiğini ilk Halil İnancık yazmıştı. Ama o nereden buldu bilgiyi bilmiyorum. Kanuni içki yasaklayan bir padişahtır. Yazdığı mektuplardan da anlıyoruz ki inançlı biridir.'

  Gerçekler çarpıtılmış

  Yapımcılığını Timur Savcı'nın üstlendiği dizide, 10. padişah Kanuni Sultan Süleyman'ın sözde hayatı anlatılıyor. Show TV ekranlarında seyirciyle buluşacak olan dizide, Kanuni'yi Halit Ergenç canlandırırken, Valide Sultan'ı ise dominant anne karakteriyle Haziran Gecesi, Aşk-ı Memnu gibi dizilerde oynayan Nebahat Çehre oynuyor.

  5 Ocak'ta yayınlanacak dizi için hazırlanan dört ayrı fragman da internette yayınlanmaya başlandı. Eleştirmenler reytingi adına popüler oyuncuların dizi için toplatıldığını ve aynı kaygıyla, tarihi gerçeklerin çarpıtılarak senaryonun çok tartışılacak hale getirildiğine vurgu yapıyor.

  Dizinin internet sitesine yağan tepkiler:

  Ümit Ölmez: 'Dizide oynayan çeken ve de bütün emeği olen herkesi kınıyorum'

  Bahattin: 'Avrupalılar ve içimizdeki dönmeler kendi iğrenç egolarını bu şanlı devletin üzerinde tatmin etmeye çalışmışlardır.bir sürü uydurma kitap ve görsel çizmişlerdìr...

  Yavuz: 'Abdestsiz yere basmayan ecdat nasıl böyle şuursuzca tanıtılır, içki ve kadına düşkün olsalardı 700 sene dünyaya nam salar viyana kapılarına mı dayanırlardı yoksa helak olur giderler miydi.....'

  Kaynak : http://www.internethaber.com/cok-tep...#ixzz19v0HpVDP

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  24 Mayıs 2010
  Şehir
  Tekirdağ\SARAY
  Yaş
  23
  Mesajlar
  1,526
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  ben bu diziyi yazanında çizeninde oynayanında yöneteninde taa .................

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2007
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  25
  Mesajlar
  13,626
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  Bir başlasaydı insanlar görseydi de ondan sonra kara verseydik keşke.Fragmanlar çoğu zaman ilgi çekici olmak için belli bölümler kesilerek veriliyor,farklı anlamlar çıkıyor olabilir.Çok erken bence hüküm kesmek için.

  Yazıdaki içki içenleri inançsız gösterme çabası da ayır bir tartışma konusu tabi.

 4. #4
  doganbey1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2008
  Şehir
  Edirne
  Yaş
  26
  Mesajlar
  11,571
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  Onu demek istemedi Çağrı bence. Şimdi o zamanları ele alırsak, padişahlar dini temsil eden en yüksek kişilerdi. Ve bir pagişah ilk önce dinini sonra vatanını temsil ederdi gittiği yerde. Şimdi gittiği yerlere adalet,barış,ilim,irfan,islamiyeti yaymaya çalışan ecdadımızın padişahı içki içse gittiği yerdeki halk demezmiydi. bu nasıl padişah bize dediklerini kendisi bile uygulamıyor. bide gelmiş bize bunları anlatıyor. hiç bir işe yaramaz der geçerlerdi ve bizim geçmişimiz OSMANLI DEVLETİ 3 kıtaya birden hükmedemezdi. Kendi görüşümdür

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  01 Mart 2008
  Şehir
  Sivas
  Yaş
  36
  Mesajlar
  3,955
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  Sinema filmleri ve dizileri fragmanlarıyla değil , tamamı ile elştirilir . hemen anında bazı kesimlerin konuya balıklama duygusal yaklaşımları bence kesinlikle yanlıştır arkadaşlar . Kanuni Sultan Süleyman ' ın içki içmediğine yada guy olmadığına dair elimizde kesin bir kanıt olmadığı gibi , Allah ' ın sevgili kulu olduğu , yere abdestsiz basmadığı konusundada kesin bir kanıt yoktur . Kimse ne uçkurunun başını tutmuştur , nede abdest ibriğinin başını tutmuştur . O nedenle bu tür cesur sinama vb sanat eserlerine , oturduğumuz yerden provakatif eleştiriler yapmayalım . Yok ecdadımız elden gitti , milletimiz uçtu kaçtı gibisinden .

  Benim şahsi fikrim şu yöndedir osmanlı açısından . Kimin müslüman , kimin dinsiz , kimin hiristiyan olduğu benim umurumda değildir . Ben her dönem padişahının yaptığı siyasal vede ekonomik icraatlarına dönemsel olrak aklımın yettiği kadar ilgilenirim . Soyu sopuda o nedenle beni ilgilendirmez . Eğer iş eleştiri yapmak isede yerli yersiz , sarayın yarısını harem diye kapatım muhtemelen golf oynamamıştır padişah hazretleri efendileride ... Osmanlı arşivlerindede , tarihindede harem vede oğlanocakları detayı ile anlatılır . Hatta osmanlı ahiliğinde uzun bir dönem oğlancılık vede tokmakçılık resmi olarak bir meslek grubudur . Kızmaca darılmaca yok . Osmanlıda eşcinselliğe karşı ilk resmi yasak - ki bu sarayı hiç bağlamadı - Vatikan tarafından avrupanın vede toplumların uyarılmasından sonra oldu . Açınız vede okuyunuz .. Tarih lisede anlatılan KEMAL KARA denilen milli eğitim memurunun yazdığı kitaptan ibaret değil maalesef . Zaten Viyana kapılarına varmanın sırrı Müslümanlıkta olsa idi geri dönmezdik muhtemelen ki yıllardı vede kurulduğundan bu yana orada gavurlar yaşamakta ...


 6. #6
  doganbey1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2008
  Şehir
  Edirne
  Yaş
  26
  Mesajlar
  11,571
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  İç Oğlan Müessesesi

  Evvelâ, iç oğlan kelimesini tarif etmek gerekmektedir. İçoğlanı, Enderûn denilen İç Saray’da çalışan özenle ve dikkatle seçilmiş saray görevlilerine denmektedir. Osmanlı tarihinde, Topkapı, Galata, İbrahim Paşa ve Edirne Saraylarında yetiştirilen ve zamanla muhtelif devlet hizmetlerine çıkan devşirmeler olarak tarif edilmektedir. Bunlara Saray Acemi Oğlanları veya Celeb de denmektedir. Bir de Yeniçeri Ocağının acemileri vardır; aslında bunlara iç oğlanı dense de, bunları Saraydakilerden ayırmak için Şadi adı verilmektedir.

  O halde iç oğlanı, bir terimdir. Oğlan kelimesi, illa da kötü niyetle seçilmiş genç çocuk manasına gelmez. Belki Enderun denilen İç Saray’da istihdâm edilmek üzere seçilen devşirmelere de denmektedir. İç oğlan denmesi, İç Saray’da istihdâm edilmelerinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca burada istihdâm edilecek devşirmeler, Enderûn Mektebinde yetişmektedirler. Yani Enderûn aynı zamanda devlet adamı yetiştiren bir fakülte durumundadır. Nitekim buradan yetişen devlet adamları arasından pek çok beylerbeyiler ve sancakbeğleri çıkmıştır.

  İkinci olarak, bazı yabancı seyyâhların ve bir kısım İslâm düşmanı tarihçilerin anlattıkları gibi, Enderun yani İç Saray’da çalışmak üzere yetiştirilen İç Oğlanlarının yakışıklı olması, Padişahların gayr-i meşru arzularını tatmin için değildir. Belki İç Saray yani Osmanlı Devleti’nin en geniş sınırlara ulaştığı dönemlerde toprak alanı 24 milyon km2yi bulan bu muhteşem devletin Devlet Başkanlığı sarayı demek olan bu mahalde çalışacak personel dikkatle seçilmeliydi. Bugün bile başbakanlık ile cumhurbaşkanlığı Köşkünde çalışan personel ile normal bir devlet dairesinde çalışan personelin aynı özelliklere sahip olmadığını, aslında bu iftiraları kitaplarına alanlar da bilirler. Gerçekten İç Saray’da çalışacak personel, sır tutmalı, eli ayağı düzgün olmalı, yalancı ve hâin insanlar olmamalıydı. İşte bütün bu özelliklere sahip devşirmeleri iç oğlanı adıyla tesbit edebilmek için bugün Kriminoloji veya benzeri ilimlerin yerine Osmanlı döneminde de İlm-i Sîmâ veya İlm-i Kıyâfet denilen bir ilim dalı vardı. Elinin, ayağının, gözünün ve kulağının özelliklerine göre, bir insanın ahlaki yapısı az çok tesbit edilmekteydi. İşte Enderûn denilen İç Saray’da çalışacak iç oğlan denilen personel, bu konuda uzman olan kişilerce seçilmekteydi. Gılmân veya İç oğlan denilmesinin bir sebebi de, burada bugünkü gibi kadın personel çalıştırılmamasındandır. Bunu, Osmanlı’da Harem isimli eserimizde ayrıntılı olarak anlattık.

  Üçüncü Olarak, İç Saray’da çalışan iç oğlanları yakışıklı gençlerden oluşması sebebiyle, Padişah açısından değil, kendi aralarında muhtemel bir gayr-i meşru durumdan sakınmak için çok dikkat çekenlerin yüzlerine peçe örtmesinin emredilmesi doğru olabilir. Ancak bu Padişahın onları başkalarından kıskanmalarından dolayı değil, bu konudaki şer‘î bir hükmün tatbikinden ileri gelmektedir. Gerçekten İslâm hukukunda bir hüküm vardır: “Genç bir hoca veya terbiyeci, genç ve bıyığı bitmemiş çocuklarla, fazla yalnız kalmasın; zira nefis insanı kötülüklere sevkedebilir. Hatta bu tür gençler, yüzlerine peçe bile örtebilirler. Bu tür gençlere şâbb-ı emred denilir”. Fevkalade bir edeb kaidesi olan bu hükme, bazı Osmanlı Padişahları uymuşlar ve bir kısım İç saray görevlisi iç oğlanlarına yüzlerini peçe ile örtmelerini emretmişlerdir. Şimdi soruyoruz, Kur’ân’ın emrine uymak için gösterilen bu hassasiyet nerede? Bunu Hammer gibi bir Hıristiyan tarihçinin iftirasına uyarak tamamen edeb dışı yorumlara gitmek nerede?

  Dördüncü olarak bir hususa daha dikkat çekmek istiyoruz: iç oğlanlar, değişik hizmetleri görmektedirler. Bu hizmetlerden biri de Has Oda’nın hizmetlerini görmektir. Has Oda, Padişahın iç oğlanlar ile beraber olduğu ve gayr-i meşru hayat yaşadığı bir mekân değildir. Biraz sonra Has Oda’nın mahiyetini öğrenince böyle bir iddiadan titrememek mümkün değildir.

  Gerçek Has Oda, Enderun odalarının birincisi ve en itibarlısı olup Fâtih tarafından personel mevcudu otuz kişi olmak üzere kurulmuştur. Daha sonra diğer Padişahlar tarafından genişletilmiştir. Harem’de değil Enderun’da yer almaktadır. Has Oda’da Hırka-ı Sa‘âdet ve diğer mukaddes emânetler bulunmaktadır. Has Odalıların asıl vazifeleri de Hırka-ı Sa‘âdet Dâiresini süpürmek, tozunu almak, mübârek gecelerde güzel kokularla donatmak ve gül suyu serpmek, Kur’ân-ı Kerim okumak, Padişaha ait hizmetleri görmek yani Saray içinde Padişahın hususî personeli olmaktır.

  Özellikle Fâtih Sultân Mehmed ile alakalı olarak Notaras’ın ve Franzes’in oğlu ve Erico’nun kızı ile ilgili isnatlar ise, Bizans tarihçilerinden bazılarının, İstanbul’u fethetmesinden dolayı duydukları kızgınlığın yalancı bir sonucu olmaktan öteye gitmemektedir ve hiç bir delile dayanmamaktadır.

  Bütün bu bilimsel açıklamalara rağmen, hâlâ İslâmcı Gay’ler diye haber yapanların durumunu ilimden anlayanlar daha iyi takdir edebileceklerdir. Bunlar, Gelibolulu Mustafa Âlî’nin tıpkı Kâbusnâme’de olduğu gibi, erkek ve kadın hizmetkârlar ve câriyelerle ilgili verdiği bilgileri ve özellikle de genç kız ve erkek manasında kullanılan gulâm ve bunun çoğulu olan gılmân kelimesini dillerine dolayarak, Osmanlı devlet adamlarını ve hatta Şeyhülislâm ve kazaskerlerini bile, gay’likle itham etmektedirler. Halbuki aynı yazar, tıpkı Kabusnâmenin yaptığı gibi, hizmetkârlar hakkında bilgi verdikten sonra, toplumdaki ahlaksızlar hakkında da bazı açıklamalarda bulunmaktadır. Zaten, Osmanlı toplumunda tümüyle bu ahlaksızlıklar yok idi denilemez. Karşı çıkılan, bu ahlaksızlıkların Padişahlara ve âlimlere de isnad edilmesidir.

  Büyük Osmanlı Tarihçisi Âlî, bu rezillere ayırdığı kısa bahiste, gay tabir edilen cinsî sapıkların dinimize göre suçlular olduğunu, haram helal demeden kadınlarla beraber olanların ise, nefislerine mağlup olan reziller grubunu teşkil ettiğini; lezbiyenlerin ve homoseksüellerin de bunlar gibi reziller grubunda yer aldığını, toplumdaki grupları sayarken gayet açık beyan eylemektedir. Aynı eserde, meyhânelere ayrılan bir bölüm de vardır. Acaba böyle bir bölümde gayr-i müslimlerin meyhaneleri anlatıldığı ortada olduğu halde, bu başlığı okudukdan sonra, Osmanlı Devleti’nde herkes meyhâneye giderdi mi diyeceğiz?

  http://www.osmanli.org.tr/yazi-1-19.h

  Araştırdığım kadarıyla OSMANLI DEVLETİNDE İç Oğlan denen bu oluşumu sizlerle paylaşmak istedim.

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  01 Mart 2008
  Şehir
  Sivas
  Yaş
  36
  Mesajlar
  3,955
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  Osmanlı zamanında müşteriye çıkan delikanlılara 'hîz oğlanı' denirdi ve mesleklerini icra eden 'hîz'lerin devlet tarafından kayıt altına alınmaları şarttı. Hayatını bu işten kazanan erkekler 'defter-i hîzán' yani 'hizler defteri' denilen kütüğe yazılırlardı ve bugünden çok daha önemli bir farklılık söz konusuydu: Profesyonel eşcinseller, 'esnaftan' kabul edilirlerdi. Esnaf, o devirde ordunun bir bölümü sayılır, padişahın sefere çıkışından önce İstanbul’da yapılan büyük geçit resmine bütün meslek grupları katılır ve 'hîzán', yani eşcinseller de bu geçit resminde yer alırlardı.’

  Eşcinsellik , Osmanlıda vede daha öncesi Anadoluda çokyaygın olduğu artık herkes tarafından kabul görmüştür . Gerçi şimdi Etiler vb mevkilerdeki büyük şehirlerdeki travesti , guy vb sapıkların sayısı osmanlının nüfüsüna yakında o ayrı konu . Lakin benim anlatmak istediğim , bu işlerde duygusal olmamak arkadaşlar . Kimsenin imansız olduğunu idaa edecmeyeceğimiz gibi kimseninde üstün imanlı olduğunu , hiç hak yemediğini iddaa edemeyiz . Osmanlı 600 sene durduğu toprakta , ROMA 2000 seneye yakın durdu .. Niidek şimdi ölçüt bumudur . Biz osmanlı ecdadıyızda bulgar , makedon , kafkas , cezayirli kimin torunu ... Bu duygusallığı bırakınız . Fatih yapmamış , Kanuni yapmamış , Yavuz yapmamış sonrakiler yapmamış ...

  Yukardaki yazıda direk sonradan kıvırmak için yazılmış kapı gibi ortda . Padişaha hizmet edermiş oğlanlarda , yakışıklı olurlarmışta , kimse meyletmesin diye yüzüne peçe takarlarmışta .... Kendini Allah ' a adamıştı hani bunlar yakışıklı hizmetçiside eksik kalsım efendinin .. Alsın işe çirkin iki tane çalıştırsın .. Derdi omu koca Padişahın ... Hiç mantıklı geliyor mu acaba size .

  Ben şahsen kendim haremi gezdim . Saray bayanlarının yüzdüğü havuzun başında padişahın tahtı var . Orda ne yapıyormuş acaba efendi hazretleri ... Ha yine fesatlık benim olsun ... Orada oturup derin siyasi işlerini vede halifeliğini yürüttüğü İslamın bekasınımı düşünüyordu bilemem ...

 8. #8
  doganbey1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2008
  Şehir
  Edirne
  Yaş
  26
  Mesajlar
  11,571
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  yorumuna saygı duyarım Okay abi. Fakat ben katılmadığımı belirtmek isterim.

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  01 Mart 2008
  Şehir
  Sivas
  Yaş
  36
  Mesajlar
  3,955
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  Alıntı doganbey1 link=topic=37626.msg320124#msg320124 date=1294012593 Nickli Üyeden Alıntı
  yorumuna saygı duyarım Okay abi. Fakat ben katılmadığımı belirtmek isterim.
  çok teşekkür ederim tabiki . fikir ayrılıkları zenginliktir . birbirimize cevap vermemiz zaten fikirlerimize duyduğumuz saygıdandandır . yoksa sende okyup geçebilirdin bende dimi . ülkemizde konuşulması hassas konuları başka hiç bir sitede değil trakkulupte tartışabilmek , hayatının bir büyük kısmı toprak koklayarak geçmiş üyelerden oluşan bir site olduğumuzdandır . gerçek anadolu vede türk hoşgörüsü budur işte .

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  05 Eylül 2010
  Mesajlar
  377
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  benimde bu konu hakkında nacizane fikrim şöyle..
  ecdadımızla övünmek hamaset sayılırken,ecdadımıza yapılan her türlü hakaret aydın kişilik olarak adlandırılıyor..
  bu hakaretleri yalayıp yutmanın adıda hoşgörü oluyor..çok hoşgörülüyüz zannımca..

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  27 Nisan 2009
  Şehir
  Yozgat
  Yaş
  44
  Mesajlar
  3,180
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  Alıntı KAF link=topic=37626.msg320128#msg320128 date=1294015286 Nickli Üyeden Alıntı
  benimde bu konu hakkında nacizane fikrim şöyle..
  ecdadımızla övünmek hamaset sayılırken,ecdadımıza yapılan her türlü hakaret aydın kişilik olarak adlandırılıyor..
  bu hakaretleri yalayıp yutmanın adıda hoşgörü oluyor..çok hoşgörülüyüz zannımca..
  aynen öyle ,adamlar bir tarih yazmış biz sahip olmasını bile bilmiyoruz .şimdi butür dizileri yapanlarında anaları savaş sırasında tecavüze uğrayan ne olduğu belirsiz türkiyeyi içten fethetme pilanları uygulanan vede kandırma taktikleri ile bizi tekrar ecdatlarımıza karşı kötü fikirler beslememizi bu şekilde sindirilmemizi çok güzelde başarıyorlar 4 ermeni ile bile başedemiyoruz yazıklar olsun bize

  http://www.facebook.com/album.php?ai...86984257980245

  http://www.facebook.com/album.php?ai...89224847757861

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  12 Kasım 2009
  Şehir
  Kütahya-Simav-
  Yaş
  28
  Mesajlar
  3,005
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.. bu arada OKAY abinin ( fikir ayrılıkları zenginliktir )sözüne katılıyorum

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  27 Ekim 2008
  Şehir
  Kayseri
  Yaş
  31
  Mesajlar
  393
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  Zulmü Alkışlayamam
  Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;
  Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
  Biri ecdadıma saldırdımı,hatta boğarım!...
  -Boğamazsın ki!
  -Hiçolmazsa yanımdan kovarım.
  Üçbuçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;
  Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.
  Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale;
  Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!
  Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum
  Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
  Kanayan bir yara gördümmü yanar ta ciğerim,
  Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
  Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
  Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
  Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...
  İrticanın şu sizin lehçede ma ' nası bu mu?


  Mehmet Akif Ersoy

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  23 Haziran 2010
  Şehir
  Konya
  Yaş
  24
  Mesajlar
  1,342
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  o filimde kadınalrın giyiniş tarzları davranışları vb. şeyler 12 13. yy avrupasını anımsatıyor zaten hiçbir zaman padişahların anneleri hanımları başı açık dekolteli elbiseler giymezler dediğim gibi 12. 13. yy avrupasındaki şatolarda yaşayan güya soylulara benzetilmek istenmiş benim aklıma takılıyordu zaten bu konu yayınlayan arkadaşa çook teşekkürler ediyorum bizim tarihimiz yalan bir tarih değildir bunu unutmayalım ve kabüllenmeyelim!

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  22 Nisan 2009
  Şehir
  Konya
  Yaş
  43
  Mesajlar
  218
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  Muhabbet Tarim olsun, olmadi traktor olsun, oda olmadi ekipman olsun..
  Illa tarih olacaksa o da tarim tarihi olsun..
  Burada herkesin, kusuruma bakmayin,bu tur konulari olgunlukla tartisabilecek duzeyde hosgoru sahibi oldugunu sanmiyorum..
  Tarim ve Hayvancilik meraklilarini , politik fikir ayriliklari, bolmesin..

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  neyimize dil uzatmadılar ki ş.... bizler gurur duyuyoruz osmanlıyla ,selçukluyla,oguzlarla karahanlılarla gaznelilerle atamızla dedemizle bizler sahip çıkalım degerlerimize onlar ne düşünürse düşünsün.bizim fatihimiz var,genç osmanımız var,yavuz sultan hanımız var ,sokullumuz var ATATÜRKÜMÜZ var.koca yusufumuz var,seyit onbaşımız, daha sayamadıgız ne hazinelerimiz var kahraman mehmetçigimiz mehmetlerimiz var.onların neyi var onlar düşünsün.onların gücü sadece buna yeter bizde yürek var.daha neler var neler.......

 17. #17

  Üyelik Tarihi
  06 Aralık 2007
  Şehir
  Ankara
  Yaş
  25
  Mesajlar
  13,626
  Adı geçen
  2 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  Alıntı Osman Musaogullari link=topic=37626.msg320226#msg320226 date=1294068391 Nickli Üyeden Alıntı
  Muhabbet Tarim olsun, olmadi traktor olsun, oda olmadi ekipman olsun..
  Illa tarih olacaksa o da tarim tarihi olsun..
  Burada herkesin, kusuruma bakmayin,bu tur konulari olgunlukla tartisabilecek duzeyde hosgoru sahibi oldugunu sanmiyorum..
  Tarim ve Hayvancilik meraklilarini , politik fikir ayriliklari, bolmesin..
  Yerinde bir uyarı yalnız şu an için konu çok güzel gidiyor,herkes bildiklerini paylaşıyor.İllaki dediğiniz tarzda kişiler de çıkacaktır,yorumunuza katılıyorum ancak biz de yönetim olarak bu tarz bir durum olursa gereğini yaparız...

 18. #18
  bartu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06 Mart 2010
  Şehir
  Kırklareli-Lüleburgaz
  Yaş
  38
  Mesajlar
  4,551
  Adı geçen
  3 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  dizi reytink yapacakya, gerisini boşver düşüncesi.
  aklı yerinde olan Türk vatandaşı bu ve bu gibi dizileri izlemez, böylece
  bu dizide 6. bölümde boyunun ölçüsünü alır arkadaşlar.

 19. #19
  doganbey1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2008
  Şehir
  Edirne
  Yaş
  26
  Mesajlar
  11,571
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  Trakklüp bu sebepten dolayı kaznıyor gün geçtikçe

 20. #20

  Üyelik Tarihi
  08 Ağustos 2007
  Mesajlar
  882
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!  yahudi sponsorlugu altinda ermeni yapimi yunan oyunculari 'ile osmanli dizisi..psikolojik harp dedikleri böyle bir şey işte...tepkisiz kalmayalım rtük e gerekli şikayetleri ulaştıralım..

  son olarak,

  ecdadımıza alçakça iftira atanlar, karalayanlar bilsinler ki sadece uyuyan devi uyandırıyorlar..kendi kininizde boğulursunuz inşallah..
  Hanefi Söztutan / Ben Osmanlıyım

Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Erkunt videosu Yabancı Facebook Videolarında Alay Konusu Oldu.
  Konu Sahibi b.ozyurt Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 21
  Son Mesaj : 04.Mart.2015, 00:10

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status