New Holland TD85D vs Tümosan 90 80

Ynt: New Holland TD85D vs Tümosan 90 80

djzeus link=topic=37767.msg321472#msg321472 date=1294348029' Alıntı:
nh almış herkes biliyor şimdi tümosanla nh arasındaki kalite farkını marka farkını herkes biliyor tümosan daha dün çıkmış ama 10 sene önceki teknolojiyi uygulayıp traktör üretiyor o kadar çok iyibir traktör olsa sıfırını 55 bine satmazlar ben 2. el traktör galericiliğide yapıyorum burda 2011 model 82-80 traktörü 53 bine satıyorlar ben dükyanda 2005-2006 model td85i o fiyata satıyorum aradaki fark daha burdan başlıyor her türlü nh derim tümosanda arkadaşların abarttıkları kadar bi traktör değil fiat çakması bi traktör...
1-Tümosanla New Hollandın TD serileri arasındaki kalite farkı nedir acaba bunu açıklayabilir misin abi?
2-Ben Keşandanım. Bu civarda hangi ustaya gidersen git( New Holland servisi dışında) TD serilerinden şikayetçidir. Ama 100 lükten sonrası New Hollandda çok güzeldir.
3-2005-2006 model TD 85 4x4 satmaya kalksam galericilere 35.000 TL den yukarı kimse almaz. Satmaya kalksalar 45.000-50.000 TL isterler 1-2 yıl bekler motor yine satılmaz.
4-Tümosan 82-80 DT bak ne güzel 53.000 TL ucuz,milletin ihtiyacını karşılayabiliyor,millet ucuz diye alıyor.2011 model TD 85 Keşanda 65.000TL ye satılıyordu. Biraz daha parası olan konforu seven gidip New Holland alıyor.
5-Bizzat kullanan arkadaşlarımdan biliyorum. TD serilerini önermiyor.

td85 çekmiş bu video da ve 90-80 motor güçü olarakta daha güçlü.... paylaşılmıştıda bu video yanlış hatırlamıyorsam... ve sonraki gönderilen videolarda tumosan lar kabinli fiat ve td kabinsiz agırlık farkı oldugundan tumosan kolay cekmiş.. tumosanın iyi asılabildigini düşünüyorum ama.. kalitesi tartışılır.. kendini cok geliştirmeli..

ceya023 link=topic=37767.msg321505#msg321505 date=1294363998' Alıntı:
td85 çekmiş bu video da ve 90-80 motor güçü olarakta daha güçlü.... paylaşılmıştıda bu video yanlış hatırlamıyorsam... ve sonraki gönderilen videolarda tumosan lar kabinli fiat ve td kabinsiz agırlık farkı oldugundan tumosan kolay cekmiş.. tumosanın iyi asılabildigini düşünüyorum ama.. kalitesi tartışılır.. kendini cok geliştirmeli..
dediğin gibi abi katılıyorum ve daha öncede paylaşılmıştı ama o ölmüş burdan devam edebilirsiniz tartışmasız!..
http://www.trakkulup.net/videolar-(alintilar)-207/newholland-td-85-ve-tumosan-90-80/

tümosanla nh arasında malzeme kalite farkı var nh her zaman daha sağlam ve dayanıklıdır bizim burda komşu yan çiftlikten 2007de 0 aldı ara işleri yapmak 82.80 aldı tümosanın ilk önce debriyajı gitti sonra arkasında 800 kglik ilaç makinası hidrolikleri dağıttı arka defransiyelide dağıttı traktörde o kadar ağır iş yapmadı kabini hiç saymıyorum sesten sıcaktan tozdan çalışamıyorum üstünde diyor 2. eldede senin dediğin gibi bi olay olmaz 35e al satt 45-50ye o kadar kar olmaz en fazla 1 tarktörden en fazla genelde 2 veya 3 milyar bilemedin bazen 1 milyara kadar düşüyor kar ben kaç seneden beri yapıyorum 2. el galericilik benden önce babam daha hiç böyle bi olay gelmedi başıma bi traktörden 15-20 milyar kar...

djzeus link=topic=37767.msg321688#msg321688 date=1294424072' Alıntı:
tümosanla nh arasında malzeme kalite farkı var nh her zaman daha sağlam ve dayanıklıdır bizim burda komşu yan çiftlikten 2007de 0 aldı ara işleri yapmak 82.80 aldı tümosanın ilk önce debriyajı gitti sonra arkasında 800 kglik ilaç makinası hidrolikleri dağıttı arka defransiyelide dağıttı traktörde o kadar ağır iş yapmadı kabini hiç saymıyorum sesten sıcaktan tozdan çalışamıyorum üstünde diyor 2. eldede senin dediğin gibi bi olay olmaz 35e al satt 45-50ye o kadar kar olmaz en fazla 1 tarktörden en fazla genelde 2 veya 3 milyar bilemedin bazen 1 milyara kadar düşüyor kar ben kaç seneden beri yapıyorum 2. el galericilik benden önce babam daha hiç böyle bi olay gelmedi başıma bi traktörden 15-20 milyar kar...
Sana isim vermek istemiyorum fakat Tekirdağdan bir galerici 30 a alıp 45 istediğini çok iyi biliyorum:D aynı zamanda en aşağı 5-6 milyar kar yapmak ister. Çok kere şahit oldum abi. Bizim burda da biz TÜMOSAN almadan önce 82-80 tümosan alan bir abmiz aldı. Özellikle ince teker istedi. 2005 yılından beri vurdurmadığı rampa çekmediği römork kalmadı 1 kere de ustaya gittiğini bilmiyorum. 2005 model td 85 kamyon çekerken arka dağıttı. iki kişide tarla komşumuz oluyor

doganbey1 link=topic=37767.msg321749#msg321749 date=1294427821' Alıntı:
Sana isim vermek istemiyorum fakat Tekirdağdan bir galerici 30 a alıp 45 istediğini çok iyi biliyorum:D aynı zamanda en aşağı 5-6 milyar kar yapmak ister. Çok kere şahit oldum abi. Bizim burda da biz TÜMOSAN almadan önce 82-80 tümosan alan bir abmiz aldı. Özellikle ince teker istedi. 2005 yılından beri vurdurmadığı rampa çekmediği römork kalmadı 1 kere de ustaya gittiğini bilmiyorum. 2005 model td 85 kamyon çekerken arka dağıttı. iki kişide tarla komşumuz oluyor
30a alıp 45 istemesi mantıksız her şeyin bideğeri var istesede satamaz o fiyata... nh tümosandan her konuda daha üstündür nh fanatiğide değilim ama tümosanıda biliyorum nh yide nh üstün bi traktördür

Ben ikisininde fanatiği değilim. Bugüne kadar da fanatiklik yapmadım. Her markayı severim. Her markanın iyi ve kötü yönleri vardır. Gerçi bu kötü yönleri iyi yönlere çevirmekte biz çifçilerin elinde. Bütçene uygun olup alıp güzel itinalı bir şekilde kullandıkötan sonra sorun yoktur:)

konu nerden nereye döndü şimdi videonun birinde valtra bölündü diye bütün valtralara aynı gözle bakmak saçma diilmi arkadaşın biri td 85 kamyon çekerken arka dağıttı diyo ne kadar doğru bilmem bütün td ler arka dağıtıyo anlamına gelmez sonuçta bunları bizim gibi insanlar üretiyo hatalar olabilir yapılırken gözden kaçmış bi şeyler olabilir ben td 65 4x4 kullanıyorum ormanda çoğunluk çokta memnunum arkasında 4 ton yükle duvar gibi rampada iki tekerin üstünde zıpladığı zamanlar oldu kayıp tekerler aniden çukura girip durduğu zamanlar oldu kim ne derse desin vız gelir same argon 70 iniş inerken baya bi kayıp yarım metre bi tümsekten atladı arka dağıldı yine argon 70 kafa kaldırıp ön dingilin ordan bölündü şimdi bütün sameler arkamı dağıtıyo jd nin 55 hp lik bi traktörü modeli şimdi aklıma gelmedi ön şaftı kırdı bütün jd lerin kırması gerekir o zaman doğrumu örnekler çok makaralı td 85 i ikiye bölmüşler makaranın ne güçle çektiği belli değil öyleki kışın şarampole giren grayderi çıkardılar makarlı traktörle 80 66 ile batan enteri çekerken ikiye ayırmışlar kimse çıkıpta şu sağlam bu sağlam demesin her traktör sağlamdır.
tümosan a gelince iyidir hoştur ama sonuçta bi fiat kopyasıdır yinede türk emeği ile yğrulduğu için benim gözümde iyi bir traktördür

hollancı abim bende genelleme yapmadım zaten. Bunlar olabilecek şeyler. Sonuçta traktörleri ayakta tutan civatalardır. Kırılır yamulur eğrilir bunlar olabilecek şeyler. Önemli olan emek verilerek yapılan bir malı direk olarak kötülememek. Her ne kadar fiat çakması deselerde Tümosan da da çok büyük ilerleme var. LPG li motor üretti. Kolay bir şey değil. Hep fiat çakması dendi. Yeni kasa yapıldı tasarlandı onca emek verildi ne oldu. yine fiat çakması denilen kasalar çok sattı.

doganbey1 link=topic=37767.msg321821#msg321821 date=1294432870' Alıntı:
hollancı abim bende genelleme yapmadım zaten. Bunlar olabilecek şeyler. Sonuçta traktörleri ayakta tutan civatalardır. Kırılır yamulur eğrilir bunlar olabilecek şeyler. Önemli olan emek verilerek yapılan bir malı direk olarak kötülememek. Her ne kadar fiat çakması deselerde Tümosan da da çok büyük ilerleme var. LPG li motor üretti. Kolay bir şey değil. Hep fiat çakması dendi. Yeni kasa yapıldı tasarlandı onca emek verildi ne oldu. yine fiat çakması denilen kasalar çok sattı.
arkadaşım sana veya bi başkasına bişey dediğim yok sadece yapılan yorumlara göre bişeyler yazdım kimse alınmasın.
tşkkür.

tümosan bana agır traktör demeyin arkadaşlar.bizim burda 70.80 kılasik var.boşu 2460 kg geliyor.benim başakta 70 hp 3520 kg geliyor.işte fark kullanılan malzemenin saglamlıgı ortada.

iki traktörüde bu yaz kullanma fırsatım oldu hemde aynı tarlada domates çekerken mesela ikisinde de aynı romork var 6tonluk mesela kalkışlarda td85 in vites hısları 90-80 e göre birazdaha yavaş hafif rampada seri 1 ile kalkış yaptım patinaj atarak direksiyonu sağa sola kıvırarak zor çıktım başa.tümosan ise bayağı güçlü bir traktör 4-2 ile kalkış yapıyorum hiç pati atmıyor ama seriliğin neticesinde bayılıyor yani vites hızlı geliyor bu çekişmede bana kalırsa şöför acemi çünkü tümosan-nh arasında güç farkı var ha birde td 85 de radıal lastik var onun da
faydasının olduğunu düşünüyorum.nh de adamlar konfora önem vermişler.tümoda ise maliyet ucuz olsun diye fazla masraf yapmamışlar ama
adamlar güçlü motorlar üretiyor örn. 95-80 tümo hh tl 90 la kafa kafaya gider.kimse yalnış anlamasın ben sadece bir anımı ve görüşlerimi yazdım.

aklım almıyor arkadaslar ikisinin kalıtelerı tartısılır ama tumo guclu ve nadastada tdden daha ii gıdıyor.td85i benım 75 sameyle cektım.90-80le baglamaya korkuyordum simdi benım motor tumoyu cker mı

Valla bugüne kadar daha traktör cekistirmedimde köyde cekistireni görmedimde. Öylesine atmistim asklinda. Sonucta bir traktörün digerini cekmesi sahibine fayda getirmez. Yolda nasil, hergde nasil, yakit tüketimi nasil ona bakmali. Benim traktörüm benim isimi mümkün oldugunca ekonomik ve hizli yapsinda gelsin 35 ligede cekilsin..