Claas Arion 510 vs John Deere 6420

Ynt: Claas Arion 510 vs John Deere 6420

alipasalierkan link=topic=37888.msg322594#msg322594 date=1294590755' Alıntı:
Güzel paylaşım. ARION 510 ' un 6 ton civarı ağırlığı var. Onu çekmek her babayiğidin harcı değil...:D
erkan bu traktörler neden fazla piyasada görünmüy0r,traktör desen marka,ama yaygınlaşamıy0rlar,mesela bafra 0vası türkiyede sayılır büyüklükte bir 0va,ama bafrada claasın c sini tamazlar

yaw john deere o trakyörden hafif ve o yüzden çekiliyor john deere 5303 le bi çifte gir 266 gold u olan arkadas ozaman anlarsın john deere neymiş böyle traktör çekiştirmek ciddi çok boş bişey ve sunu da bilin hangi makina agır ise o ceker herzaman ama zaten j deerenin tonajo da beli diger makinalarında belli john deere diger makinalara göre en az yarım ton hafif geliyor john deere zaten kaliteli john deerenin kalitesini binip kullan anlarsın okey tartışma için sölemedim kardes bunları sende haklısın belki sizin orda pek j deere yoktur ama görürsen eger kulanmanı tavsiye ederim anlş-*s

ykt123 link=topic=37888.msg322604#msg322604 date=1294591799' Alıntı:
yaw john deere o trakyörden hafif ve o yüzden çekiliyor john deere 5303 le bi çifte gir 266 gold u olan arkadas ozaman anlarsın john deere neymiş böyle traktör çekiştirmek ciddi çok boş bişey ve sunu da bilin hangi makina agır ise o ceker herzaman ama zaten j deerenin tonajo da beli diger makinalarında belli john deere diger makinalara göre en az yarım ton hafif geliyor john deere zaten kaliteli john deerenin kalitesini binip kullan anlarsın okey tartışma için sölemedim kardes bunları sende haklısın belki sizin orda pek j deere yoktur ama görürsen eger kulanmanı tavsiye ederim anlş-*s
yok tartısma herzamn kavga anlamına glmez ztn bn cocuklugumda bı jd vardı 10 yıl once fln sımdıde cekısnı namını anlatırlar adam ondan sonra 4 traktor deısdı ama ondakı zevkı bulamadı diyodu oglu. kullanmadm bılmıyorum o yuzdn jd gıbı bı makınayı kotulemek ıstemıyorum ilerde valtra veya jd dusunuyorum ...

samsunbafra link=topic=37888.msg322603#msg322603 date=1294591503' Alıntı:
erkan bu traktörler neden fazla piyasada görünmüy0r,traktör desen marka,ama yaygınlaşamıy0rlar,mesela bafra 0vası türkiyede sayılır büyüklükte bir 0va,ama bafrada claasın c sini tamazlar

Ayhan abi şuan için CLAAS ' ı bayisi, servisi ve parçası olmayan bölgeye pek vermiyorlar. Şuan bayiler süratle açılıyor. Açılan bayilerde servis ve parça departmanınıda bünyesinde barındırıyor. Eğer sizin oradan da bayilik için talep olursa ve istenilen şartları karşılarsalar en kısa zamanda açılacaktır. Zaten yakında açılır diye de düşünüyorum. Çünkü çeltik için özellikle LEXION serisi biçerdöverlerin satışı üzerinde çok duruyorlar. Şuan için İpsala ' da tanıtımları çok yoğun yapılıyor. İpsala ' da alanlarda var. O yüzden sizin orayada gelmeleri çoka sürmez gibime geliyor. Birazda hemen yayılamamasının sebebi fiyatlarının yüksek olmasından kaynaklanıyor. Kısaca şöyle söyleyeyim. Traktörlerin fiyatları JD ' lerin aynı segmentteki modelleri ile aşağı yukarı aynı fiyata geliyor. Biçerdöverler zaten kalitesini herkes bildiği için diğer markalara göre yüksek fiyatta. O yüzden hemen yayılamıyorlar. Ama şuan için Balıkesir, Aksaray, Ankara, Edirne, Eskişehir, Tekirdağ, Adapazarı, Burdur ve Konya ' da bayiler mevcut. Aynı zamanda bu iller ve bu iller dışında da satış sonrası hizmetler var.

ramazanpullu link=topic=37888.msg322643#msg322643 date=1294597721' Alıntı:
erkan john derede de öyle hafif bi traktör değil 6 ton a yakındır ama çoğu çekişmede çekiliyor nedense :S

Ramazan abi JD ' ler diğer markalara göre hafif traktörler şöyle bir örnek vereyim. ARION 510 ' un katalog ağırlığı 5470 Kg 6330 ' un ise 4540 Kg(6420 ' nin kataloğu elimde olmadığı için aynı güçte olduklarından 6330 ' u değer aldım) bir ağırlığı var. Böyle oluncada bu tarz çekişmelerde JD ' lerin çekilmesi gayet normal gözüküyor. Ben JD ' yi kötülemek içinde bunu yazmadım. Bunuda ayrıca belirteyim. Sonra JD ' ci arkadaşlar alınmasınlar.