5000 LİK FORD PATOZDA

Ynt: 5000 LİK FORD PATOZDA

SELAMUN ALEYKUM ARKADASIM 73 MODEL EN TUTULANI INGILIZ BEN DAHA BUNUN USTUNE TRAKTOR GORMEDIM BOYLE ASILICI TRAKTOR DAHA GELMEZ BIR DEFASINA KAMYON BATMIS ON TAMPONU SOKTU ALDI KAMYONUN OYLE MAKINA

a.selam kardeşim.birader traktör mutlaka hareret yapar ama bende ki öyle dinlendirecek kadar hareret hiç yapmıyor.hava filitresi ve radyatör deliklerinin temiz olması çok önemli kontrol ettinmi.hatta motora giden hava hortumunada bakmak lazım temizmi diye.

bende ki de ingiliz malı.forum da beyenmeyen çok insan var 5000 lik fordu ama dedim ya tek çekerde onun üzerine yok.şuan 43 yaşında hala dimdik ve ayakta nasip olursa fotoları gönderirim.

saygılarımla.

kardeş biz motoru sattık bol mazot ykıyor anca çekisi ii başka yerini pek beğenmedik birde arka hidrolik bozuktu kuyuk mili çok düşük bizde same var onunkinden yüksek yani boş ver fordu felan en iyisi fiat ölüsüde diriside para eder parçada sıkıntı yok

arkadaşlar ford fıatla kıyaslanmaz fordu kullanan çok iyi bilir bakımlarını zamanında yaparsan motorunu 10 yılda fren disklerini yine aynı şekilde 10 yılda ancak bitirirsin hidrolik aksama gelince arıza yapmadığı sürece 15 ton yükle römorku rolantide kaldırıyor ağırlığına gelincede 2700 kg civarı yakıt derseniz biraz fazla ama yıldız pompa takarsan yakıtı % 40 düşer ve çekişde % 40 artar yani anlayacağınız fordun üzerine traktör yok fıat yanına yaklaşamaz 2000 model fıata bak
1970 model forda ne demek istediğimi anlarsınız? fordun 1968 de yaptığı kalitede motoru şimdi hala yapamıyolar.

EVET HAKLISIN BİRAZ FAZLA YAKIYOR AMA TOPLAMDA NE KADAR FARK EDERKİ.TABİKİ EN İYİ MOTOR İŞİNİ GÖREN MOTORDUR.AMA 68 MODEL 5000 LİK FORDUN HAKKINI YEMEMEK LAZIM.DEDİM YA BENDEKİ 43 YAŞINDA HALA FREN BALATASI DEĞİŞMEDİM.KUYRUK MİLİ BİRAZ YAVAŞ HAKLISIN AMA ONUDA FAZLA GAZLA KAPATIYORUM.O ZAMANIN TEKNOLOJİSİYLE ANCA BU KADAR.

SAYGILARIMLA.

BASAYEV link=topic=37900.msg323012#msg323012 date=1294677825' Alıntı:
kardeş biz motoru sattık bol mazot ykıyor anca çekisi ii başka yerini pek beğenmedik birde arka hidrolik bozuktu kuyuk mili çok düşük bizde same var onunkinden yüksek yani boş ver fordu felan en iyisi fiat ölüsüde diriside para eder parçada sıkıntı yok
biz ne sameler ne fiatlar gördük bu 5000 liklerin arkasında yeter cekme cekme diye aglayan cinsden karış-*-s karış-*-s :D kardeşim ford ile fiat aynı kefeye konmaz yerleri farklı fıat yakan ve yaktığı kadar ceken bi traktor ford ise biraz fazla yakıp cok ceken bi motor fordun frenlerı 98 model 70 56 da yok disk fren ama tutmuyor bizde 70 56 dt vardı motor cekmiyodu su 73 model motor kadar alalı 10 yıl oldu motora harcadıgımız parayla bi düz 70 56 daha alırdık birde sıfır aldığımız bi 3610 ford var inan bana onun cıktıgı yerlere cıkamıyo önleri baglamayınca ve 5000 likle taktık 5000 imanını aglattı 70 56 nın motorda kabin ek agrlık ne ararsan da var agrlık olarak 5000 balon teker ve agrlıklıydı ... fazla söze gerek yok bu 4610 ve üstü fordların üstüne motor bilmiyorum ben fiat sana göre ii olabilir ama bizde yeri rezaletti fıatın eski 480 serileri hariç ... ister begenin ister begenmeyin fordlar unutulmaz efsane olarak kalmaya dewam edecek bizlerce ...

ali şen link=topic=37900.msg451635#msg451635 date=1317989098' Alıntı:
bizim 5000 lik 3200 kg sırf öğrenmek için tarttırdım.arka tekerlerde 3 er ağırlık var ön tekerlerde cant içi ağırlıklar var
kabinde varmı motorda öndeki jant ağırlıkları kaç tane ? kaç kg?
bizim steyr 3730 kg geldi standart ağırlıklar ve kabinle