+ Konuya Cevap Yaz
10 sonuçtan 1 ile 10 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  15 Şubat 2010
  Şehir
  tomarzalı
  Yaş
  35
  Mesajlar
  655
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  DÜNYAYAYI PEŞİNE TAKAN TÜRKÜN MUHTEŞEM İCADI.  Dünyayı peşine takan Türk'ün icadı
  Akaryakıt zamlarını tartışan dünya Yozgatlı Talat Mollaoğlu'nun icadı olan EKO66 cihazını konuşuyor. Yüzde 30 tasarruf yapan cihazı 27 ülkeye pazarlayan Mollaoğlu sırrını anlattı.

  Irak krizi, ardından dünyadaki ekonomik kriz derken, varili 17 dolara satılan petrol fiyatları aldı başını gitti. 200 dolara kadar çıkması beklenen bir varil petrolün fiyatı şimdilerde 135 dolar seviyelerinde.
  Ülkemizde ise, en kolay verginin sağlandığı akaryakıt fiyatları da can yakıyor. 3.5 YTL’ye çıkan benzin ve ona yaklaşan dizel yakıtı otomobil sahiplerini olduğu kadar, çiftçimizi de, esnafımızı da zor durumda bırakıyor. Sadece benzin fiyatlarının yükselmesi sebebiyle otomobil satışları düşerken, bu sektörden ekmek yiyen onbinlerce kişi de mağdur oluyor. Petrol ithalatçısı ülkeler ve araba şirketleri bu konuya çözüm bulmaya çalışırken Türk Mucit Talat Mollaoğlu’nun geliştirdiği EKO66 isimli cihaz ile, akaryakıt tüketiminde yüzde 10 ila 30’a varan tasarruf sağlayabiliyor. Bu, Türkiye’nin bir yılda akaryakıta vereceği paranın yüzde 10 ila 30 arasında azalacağı anlamına geliyor. Ayrıca, cihazın kullanımının yaygınlaşması, uzmanlarca 50-60 yıl sonra biteceği bildirilen fosil yakıtlarının ömrünü de uzatacak. Bunun yanında EKO66, akaryakıt tasarrufundan daha da önemli ve acil çözülmesi gereken küresel ısınmaya da araçların havaya saldıkları egzoz zehirini azaltarak çözüm sunuyor. Egzoz gazını sıfıra yakın şekilde temizleyen bu cihaz, aslında Nobel Ödülüne aday olacak bir buluş.

  Tüm bu sebeblerden dolayı EKO66’nın öneminin arttığını belirten Talat Mollaoğlu, TÜV Avusturya’dan (Teknik Denetim Kurumu) onay aldıklarını ve bu belgeyle 27 Avrupa ülkesinde cihazı satmaya başladıklarını bilidirdi. Taksim-Tepebaşı’ndaki ATM Madencilik Şirketi Genel Merkezi’nde görüştüğümüz Mollaoğlu, EKO66’nın icadından bugünlere gelişini, cihazla ilgili son gelişmeleri ve hedeflerini anlattı. Bize iki de müjde veren Mollaoğlu, bu yıl içersinde uçaklara ve kombilere de EKO66 cihazını takabileceklerini bildirdi.

  Devletlerin ve otomotiv üreticilerinin cihazın patentini almak için kendisiyle görüştüğünü ve büyük meblâğlar teklif ettiklerini kaydeden Mollaoğlu, “Allah bu cihazı bulmayı Müslüman Türk milletinin içinden ve Yozgatlı çiftçi bir ailenin oğlu olan Talat Mollaoğlu’na nasip etti. Onun için Türkiye devleti yaşadıkça EKO 66’nın patenti Türkiye Cumhuriyeti’nde kalacaktır, hiçbir şirkete ve ülkeye satmayacağım” dedi.

  Buyrun Talat Mollaoğlu ve dünyada bir devrim gerçekleştiren Eko66 adlı cihazını tanıyalım.


  Eko66’nın icad ediliş sürecini anlatır mısınız?
  Amcam Naim Ustanın, “tasarruf cihazını bul ve insanlığın hizmetine sun” demesi ve Allah’ın izniyle çalışmalarıma başladım. 35 yıl süren uğraşlar sonunda Allah’ın da nasip etmesiyle EKO66’yı bularak insanlığın hizmetine sunduk. İnsanlar ilk yıllarda EKO66 projeme çok inanmadılar. Benim normal olmadığıma varan söylemleri oldu. Ancak ürünümüzü kullandıktan ve sonucunu gördükten sonra cihaza inanmaya başladılar. Baştan bana ‘Amerika yapamadı, Almanya yapamadı, sen mi yapacaksın?’ diyenler şimdi farklı düşünüyor. EKO66 bugün dünyayı sallayan bir proje haline geldi. Başlangıçta benim ailem dışında kimsenin inanmadığı bu proje, şimdi herkes tarafından biliniyor ve kullanılıyor.


  EKO66’YA TÜV’DEN AVRUPA VİZESİ


  Ürünümüzün tasarruf sağladığını gösteren 14 tane raporumuz var. Cihazımız Eko66, en yeni onayını Avusturya`dan TÜV (Teknik Denetim Kurumu) ve Almanya’dan aldı. 27 ülkede geçerli olan bu belge ile cihazımızı 27 Avrupa ülkesinde satmaya başladık. Eko66’ya ilk olarak Eylül 2004’te ‘incelemesiz patent’ aldım, Mart 2005’te de markayı tescil ettirdim. Ürünle ilgili şüpheleri izale etmek için başvurduğum İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Ege Üniversitesi denemelerden sonra cihazımızı onayladı. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketici ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlü’ğü tarafından onaylanan ‘ilk ve tek’ garantili akaryakıt tasarruf cihazı belgemi de aldım. Eko66 10 yıllık garanti belgesine sahip. Dünyada da patenti ile onaylanan tek cihaz. Enerji ve Tabiî Kaynaklar Bakanlığı’nın ve Türk Petrolleri’nin de cihazın tasarruf sağlandığını belirten raporları var.


  Eko66 nasıl çalışıyor?
  Yakıt deposundan gelen hortumla motora giriş yerindeki mesafenin tam ortasına monte edilen cihaz, kontak anahtarı çevrildiği anda devreye giriyor. Bundan sonra motor iç bünyeden başlamak üzere magnetize oluyor. Motor içinde birikmiş olan tüm kurum, egzoz borusundan dışarı çıkmaya başlıyor. Bu süreç motorun iç bölümündeki kurumlar temizleninceye kadar devam ediyor. Cihaz, yakıtın (hidrokarbon moleküllerinin yanma verimini yükseltip, yanma esnasında yanmayı gerçekleştiren oksijenle-hidrokarbon (benzin-mazot-LPG) moleküllerin motor içinde, ekzoz gazında yanmayan çiğ yakıtın tamamının yanmasını sağlıyor. Böylece bütün sıvı ve gaz yakan motor ve kazan sistemlerinde yüzde 20-25, benzinde yüzde 25, gazda yüzde 30-35 oranında ve dizel ve fuel oilde yüzde 35 tasarruf sağlıyor.


  EKO66 ARTIK UÇAK VE KOMBİLERDE DE KULLANILABİLECEK


  Cihazı hangi araçlarda kullanılabiliriz?
  Cihazımız, LPG, dizel ve benzinli bütün motor tiplerinde kullanılabiliyor. Araçların büyüklüğü de önemli değil. Arabadan tekneye, otobüsten gemiye, traktörden kepçe ve vince kadar bütün taşıtların motoruna takılabiliyor.


  Uçakta da kullanılıyor mu?
  Şu an uçakta kullanılmıyor. Ama Allah nasip ederse, yüksek makamda bulunan bir devlet adamı söz verdi, bu yılın 10’uncu ayında uçağa da takıp kullanmaya başlayacağız.


  Kombilerde de kullanabilir miyiz?
  Şimdiden Yeni Asya okuyucularına bir müjde vereyim. 3 yıldır yaptığımız çalışmalar sonunda Eko66 kombilerde de kullanılabilecek. Ürünümüzü bu yıldan itibaren satışa sunacağız. Cihaz, doğal gaz kullanımında yüzde 30 tasarruf sağlıyor. Yani doğal gaz faturasının üçte biri vatandaşımızın cebinde kalacak. Dolayısıyla devletimizin akaryakıtta olduğu gibi, doğal gazda da dışa bağımlılığı azalacak, parası cebinde kalacak.


  Devlet buluşunuza ilgi gösterdi mi?
  2007 yılında Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüştük, beni dinledikten sonra Enerji Bakanı Hilmi Güler’e gönderdi. Daha sonra talimat üzerine AK Partili Atilla Başoğlu ve Mehmet Sekmen, cihazın takılı olduğu binek otomobili bir süre kullandı. Aracın 100 kilometrede 2,04 litre daha az benzin tükettiğini milletvekilleri de imza atarak tutanağa bağladı ve Enerji Bakanı Hilmi Güler’e sunduk. Fabrika kurarak seri üretime geçmek için devletten destek bekliyoruz.


  Yurt içinden ve dışından bu cihazın patentini almak için başvuran oldu mu?
  Dünyadaki ve Türkiye’deki tüm otomobil üreticileri ve birçok ülke, uluslar arası patenti ve uluslar arası markası olan cihazı almak için görüşme talep ettiler, kabul etmedim. Allah bu cihazı bulmayı Müslüman Türk milletinin içinden ve Yozgatlı çiftçi bir ailenin oğlu olan Talat Mollaoğlu’na nasip etti. Onun için Türkiye devleti yaşadıkça Eko66’nın patenti Türkiye Cumhuriyeti’nde kalacaktır, hiçbir şirkete ve ülkeye satmayacağım.


  Bu cihazı kimler kullanıyor?
  Cihazımızı bütün dünyada ve Türkiye’de treyler, tırlar, kamu kuruluşları, turizm şirketleri kısaca herkes kullanmaya başladı.


  Yurtiçi ve dışında kaç bayiniz var?
  Yurtiçinde Gaziantep, Ankara, Denizli, Bursa, Mersin bayilerimiz var. Hedefimiz bütün illerimizde bayiler açmak. Ancak bayilik vereceğimiz kişilerin işini çok iyi bilen güvenilir kimseler olmasına büyük hassasiyet gösteriyoruz. Yurtdışında da Almanya’da distribütörümüz var. Ayrıca, Dubai (Abu Dhabi), S. Arabistan, Pakistan, İran, Katar, Yemen gibi ülkelerde de bayilerimizi oluşturduk. Petrol zengini ülkeler ürünümüzü egzoz emisyonunu önlemek için tercih ediyor.


  Eko66’nın kopyası yapıldı mı?
  Eko66’nın sahtesini yapmak için çok uğraşıyorlar. Ancak ürün monte edildiği yerden kesildiği anda kendi kendini imha ettiği için bunu başaramıyorlar. Bu sırrı bize Allah bahşetti şükürler olsun. Bugün insanlar, bir Coca Cola’nın formülünü bulamıyorsa benim kapalı kutumun sırrını hiç bulamazlar.


  Cihazın diğer tasarruf cihazlarından farkı nedir?
  Eko66, diğer yakıt tasarruf cihazlarından farklı. Piyasada yakıt tasarrufu adı altında satılan cihazların çoğu hiçbir işe yaramaz. Tasarruf ürünü diye mıknatıs satılıyor. Yani hiçbir tasarruf ve fayda sağlamıyor.


  Eko66’yı kaç YTL’ye aracımıza taktırabiliriz?
  Aracın silindiri hacmine göre fiyatları değişiyor. Silindir hacmine göre fiyatlar şöyle:

  1600cc’ye kadar 500 YTL + KDV

  1900cc’ye kadar 750 YTL + KDV

  2200cc’ye kadar 1000 YTL + KDV

  2500cc’ye kadar 1500 YTL + KDV

  3000cc’ye kadar 2000 YTL + KDV


  Cihazla ilgili şimdiye kadar bir şikâyet geldi mi?
  Şu ana kadar cihaz taktığımız hiç kimse gelip ‘Sen bizi kandırdın, dolandırdın bir sonuç alamadık’ demedi. Eko66 gelen araca takılırken, eğer araçta bir arıza var ise cihaz devreye girmiyor ve çalışmıyor. Biz de o kişiye; ‘Arkadaşım aracın arızalı, yaptır gel öyle takalım’ diyoruz. Eko66’nın takılması aracın garantisini bitirmiyor. Hiçbir yan etkisi olmadığı için aracın hiçbir kısmına da zarar vermiyor. Taktıranlar teşekkür ediyor. Duâ ediyorlar, ‘Allah razı olsun’ diyorlar. İsteyen, www.eko66.com web adresimizdeki müşteri görüşlerini okuyabilir, müşterilerimize telefon edip sorabilir. Eko66 müşteri görüşleri NESRİN YILDIRIM İstanbul-Opel Corsa Sayın mucit Talat Mollaoğlu, biz cihazı takdırmadan önce söz verdiğimiz gibi iyi veya kötü olduğunu yazacaktık. Aynen 2 saat boyunca dinlediğimiz cihazın anlatılanlarını eşim ve ben onaylıyoruz. Size teşekkür ediyoruz, ellerinize sağlık. Arabamda çekiş mükemmel arttı % 20 tasarruf aldık. Motor sesi de kayboldu. Eksoz emisyonu raporunu da size fakslıyorum Allah razı olsun diyoruz, size duâ etmeye devam edeceğiz, siz bunu hak ettiniz, sağolun. 30.05.2008 09 : 01:01 RESUL HAKTAN İstanbul Passat - 1.8 motor Sevgili Talat, öncelikli olarak sana çok teşekkür ediyorum. Nedeni belli, eko66’dan dolayı... Aracıma takıldığı günden beri sana duâ ediyorum. Daha önce yakıt tasarruf cihazı diye 4 ayrı mıknatıs taktırmıştım, hiçbiri de aracımda bir değişiklik yapmamıştı. Gerçek tasarruf cihazı değildi, kandırılmıştım. Ben de bakanlık başta olmak üzere, devletin tüm kurumlarına şikâyette bulundum. Senin cihazına gelince, o babacan ve dik başlılığınla söylediklerine inandım ve gerçekleri söylediğin için de sana teşekkür etmek ve ödediğim parayı helâl etmek için bu meilimi yazıyorum. Ben emekli devlet memuruyum, tv’de de söylediğin gibi Türk milletinin kaderini değiştirecek gerçek bir Türk mucit eseri olduğunu kanıtladın. % 22 tasarruf aldım, ama en önemlisi de eksoz zehirini çiğ atığı kestiği için çevre dostu olması devletimizin de destek verdiğini öğrendim. Sevincimi kelimelerle anlatamam, takıldığı günden beri 22.000 km yaptım, hâlâ yağını değiştirmedim, yağımızda bozulma da söz konusu değil. Allaha emanet olunuz, kombi için de telefonunuzu bekliyorum. Mutfağın giderlerinden de tasarruf yapalım inşallah. 29.05.2008 09 : 17:36 KARAOĞLULARI GOODYEAR LASTİKLERİ İstanbul - 0212 235 95 95 Wolsvagen Transporter Eko66 yakıt tasaruf cihazını televizyon ve gazete haberlerinden tanıdıktan sonra bizzat Şişhane’deki şirket merkezine giderek önce mucidini bir Türk evlâdı olduğu için tebrik edip şehiriçinde sürekli kullandığımız Trasporter 1.9 motor dizel aracıma 240.000 km’de taktırdım. Bu meilimi mucit Talat Beye söz verdiğim için yazıyorum, çünkü cihaz taktırmadan önce mail yazmayacaksan ben cihaz takmıyorum dedi gördüm ki çok haklıydı, bunca kilometre yapmış aracımız yorgun ve çok yakıyordu, Eko66 takıldıktan sonra ise şu ana kadar yaptığımız kilometre 27.000 oldu eksoz çiğ atığı kestiği gibi yakıtta da % 25 e varan net bir tasarruf elde ettik. Allah kendisinden razı olsun şükranlarımı Türk milleti adına sunuyorum. Ellerine sağlık Türk mucidim.

  Yeni Asya
  Ümit Kızıltepe'nin röportajı

  http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=324005

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  15 Şubat 2010
  Şehir
  tomarzalı
  Yaş
  35
  Mesajlar
  655
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAYAYI PEŞİNE TAKAN TÜRKÜN MUHTEŞEM İCADI.  bunu kullanan traktorcu varmı acaba şu mazot pahalılığında bire bir.

 3. #3
  ertac sahın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  17 Ekim 2009
  Şehir
  Eskişehir'dir
  Yaş
  27
  Mesajlar
  8,249
  Adı geçen
  5 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAYAYI PEŞİNE TAKAN TÜRKÜN MUHTEŞEM İCADI.  arkdaslar kullanan yazsın yaw ... valla taktırcam foss cıkarsa sonra.... kız-*sw

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  13 Haziran 2009
  Şehir
  Kütahya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  18,755
  Adı geçen
  62 Mesaj
  Etiketlenme
  2 Konu

  Ynt: DÜNYAYAYI PEŞİNE TAKAN TÜRKÜN MUHTEŞEM İCADI.  Alıntı ertac sahın link=topic=37971.msg323288#msg323288 date=1294696416 Nickli Üyeden Alıntı
  arkdaslar kullanan yazsın yaw ... valla taktırcam foss cıkarsa sonra.... kız-*sw
  Bence inanma böyle şeylere, burda Tümosan 74 80 de vardı ekonomi düzeneği, belkide başka bir markadır tam bilemiyorum, adam 3 sene kadar kullandı ve söktü.. Taktırdığına hala pişman..

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  26 Ekim 2008
  Şehir
  Isparta
  Yaş
  50
  Mesajlar
  1,830
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAYAYI PEŞİNE TAKAN TÜRKÜN MUHTEŞEM İCADI.  2000 tl verip taktırmakda herçiftçinin harcı değil, ya istenen verimi alamaz isek.

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  06 Nisan 2010
  Şehir
  Bandırma
  Yaş
  39
  Mesajlar
  96
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAYAYI PEŞİNE TAKAN TÜRKÜN MUHTEŞEM İCADI.  *Google ye Eko66 yazdım......açılan sayfada şikayetvar.com da yorumları okudum......

  *şikayette bulunanlar 1 kuruş bile tasarruf etmediklerinden ve iade garantili ürünün kesinlikle geri alınmadığından bahsediyorlar.

  *bir şikayetçi : ........................... yerle göğe sığdıramadıkları ve 500 TL’ye sattıkları bu cihazın bir elektro mıknatıs olduğunu öğrendim. Bu cihaz yakıt borusuna takılıyor ve benzinin içindeki metal partikülleri biriktiriyor. Dolayısıyla emisyon raporunda bu partiküller yanmadığı tutulduğu için Hidrocarbon atığı düşük çıkıyor.
  Ta*** Bey’in mantığı emisyon raporuna göre cihazın tasarruf sağladığına müşteriyi inandırmak. Ancak bu cihazın tasarruf sağladığı lanse edilerek satılması büyük bir yanlıştır...............demiş

  *Zaten 2007 yıllarından bahsediyor yukarıdaki yazıda.....taktıranlar memnun olsaydı bu zamana kadar yaygınlaşır,LPG gibi hemen her araçta olurdu diye düşünüyorum.......
  *Bir şeyi alıken sadece satıcı değilde, birde kullanıcı yorumlarını dikkate alırsak daha iyi olur.......internet elimizin altında......

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  15 Şubat 2010
  Şehir
  tomarzalı
  Yaş
  35
  Mesajlar
  655
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAYAYI PEŞİNE TAKAN TÜRKÜN MUHTEŞEM İCADI.  arkadaşlar ben eko 66 üreticisi veya satan bir firma değilim paylaşımlarınız doğru memnun olmayan çok ama bir okadarda memnun olan var eğer iyi araştırırsanız.Zaten taktırıpda çıkartanların büyük çoğunluğu araba,motosiklet kullananlar bir de tatırdığı ürününün eko66 olduğunu bile bilmeyenler var.Benim amacım konunun önemi düşündüğüm için sonuçta herkes mazotla uğraşıyor ilk etapdada insana çok cazip geliyor, bunu traktore taktıran varmı diye paylaşım gereği duydum(%20_25)azbir tasarruf değil çünkü:ve de taktıran varsa bilgi almak istetdim eğer konuyla sizi boş yere meşkul ettiysem şimdiden hepinizden özür diliyorum.

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  26 Ekim 2008
  Şehir
  Isparta
  Yaş
  50
  Mesajlar
  1,830
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAYAYI PEŞİNE TAKAN TÜRKÜN MUHTEŞEM İCADI.  Tartışılmasında harhangi bir sıkıntı yok, iyide olmuş.

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  16 Nisan 2010
  Şehir
  0629
  Yaş
  53
  Mesajlar
  692
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAYAYI PEŞİNE TAKAN TÜRKÜN MUHTEŞEM İCADI.  Alıntı harun oluk link=topic=37971.msg323374#msg323374 date=1294732962 Nickli Üyeden Alıntı
  arkadaşlar ben eko 66 üreticisi veya satan bir firma değilim paylaşımlarınız doğru memnun olmayan çok ama bir okadarda memnun olan var eğer iyi araştırırsanız.Zaten taktırıpda çıkartanların büyük çoğunluğu araba,motosiklet kullananlar bir de tatırdığı ürününün eko66 olduğunu bile bilmeyenler var.Benim amacım konunun önemi düşündüğüm için sonuçta herkes mazotla uğraşıyor ilk etapdada insana çok cazip geliyor, bunu traktore taktıran varmı diye paylaşım gereği duydum(%20_25)azbir tasarruf değil çünkü:ve de taktıran varsa bilgi almak istetdim eğer konuyla sizi boş yere meşkul ettiysem şimdiden hepinizden özür diliyorum.
  Böyle bir konu açtığınız için teşekkür ederiz. Çok yararlı ve güzel bir konu ya haklılık yada haksızlık meydana çıkacak, tartışılmazsa nasıl gerçeği bulacağız?

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  19 Ekim 2009
  Şehir
  Eskişehir
  Yaş
  34
  Mesajlar
  881
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAYAYI PEŞİNE TAKAN TÜRKÜN MUHTEŞEM İCADI.  arkadaslar bızım koye satmaya gelmişler boyle bişi tasarruf cıhazı dıye ama marka bumu bılmıyorum ben yoktum o sırada babam almıs taktırmıs hem traktore hem taksıye pompanın mazot gırısıne takılıyo cok guclu mıknatıs baska bısı degıl faydasını gordunuzmu dersenız gormedık soktum evde yatıyo şimdi bence bunlar yalan en iyisi mi biz az yakan cok kaçan traktorlere arabalara bınelım

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Tumosana takan ciftcilerimiz
  Konu Sahibi burakplr Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 159
  Son Mesaj : 04.Aralık.2015, 12:49
 2. TÜRKÜN GÜCÜ..
  Konu Sahibi aksazli Forum Muhabbet - Geyik
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 24.Ağustos.2012, 17:34
 3. Başak 2085 e 5 li pulluk takan yada gören varmı????
  Konu Sahibi s@rk@n Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 16.Mart.2012, 02:55
 4. TÜMOO. TÜRKÜN GÜCÜÜÜ 6 LI PULLUKLA
  Konu Sahibi aksazli Forum Videolar (Alıntılar)
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 04.Mayıs.2011, 19:02
 5. TÜRK İCADI....
  Konu Sahibi kuyucakli_26 Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 03.Nisan.2008, 22:54

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status