Fareye Nasıl Çözüm Buluyorsunuz?

Bizim burda fare çok fazla,arkadaşlardan duyduğuma göre bu sene her yerde fare problemi çok fazla.Bu konuya herkes hangi lacı kullandığını,nasıl ve ne zaman uygulama yaptığını yazarsa hem birbirimize yardımcı oluruz,hem de bilgilenmiş oluruz.Biz baharda mart ayı ortası gibi gübre attığımız vakitler traktörle delikleri çiğniyoruz ve işleyen deliklere ilaç atıyoruz.İlacın adını hatırlamıyorum ama gidince bakarım adına.Ama bu sene çok fazla fare var,nasıl başa çıkacağız bilmiyorum.Aslında çzöüm nasıl dedim ama mesela biz asla tam olarak çözüm bulamıyoruz,farenin de tam olarak çözümü olduğuna şahsen pek inanmıyorum ben.

Ynt: Fareye Nasıl Çözüm Buluyorsunuz?

bu soruna bizde çare bulmadık. 2 dönüm tarlayı fidanlık yaptık, yeni yetişiyor fidanlar tek sorunumuz bu fareler tarlayı sürmekde faydasız. fidanların neredeyse hepsi dibinden itibaren 10-15 cm kadarını kemirmişler kurumaya başladı. çözüm olarak ya bütün tarla sahipleri tarlalarını ilaçlayacak yada dal ise diplerine ufak demir saç koyacak... başka da bilmiyorum. tşk ederim bu konuyu açtıgın için belki değişik bilgiler öreniriz...

Biz de hiç bir müdahalede bulunamadık.. Tamamen ekolojik dengenin oluşmasını bekliyoruz.. Çiftlikte kedi sayısını 10 a kadar çıkardık.. Arazide bolca karga sesi ve tilki izi görmeyi ümit ediyoruz.. Birde son bir haftadır oldukça sis li olan hava baya farenin ölmesine neden olmuş..

Dogal olarak çözüm baykuş ok-*-s ok-*-s ok-*-s....araştırmalara göre bir baykuş bir gecede 10kedinin yaptıgı işi yaparmış uyy-*s yılan ve tilki de hatrı sayılır ölçüde fare nüfusunda azlatma yapıyor sop-*-sa sop-*-sa. zehir faydadan fazla zarar veriyor zehirlenen bir fareyi yiyen tilkide ölüyor noo*-*- ,sonuç olarak hayatı boyunca dogal yoldan fare mücadelesi yapacak olan tilkiyide kaybediyorruz : ' ( baykuş üretmenin yollarını arayın derim kolay gelsin..

mf266g link=topic=38068.msg324382#msg324382 date=1295022158' Alıntı:
bu soruna bizde çare bulmadık. 2 dönüm tarlayı fidanlık yaptık, yeni yetişiyor fidanlar tek sorunumuz bu fareler tarlayı sürmekde faydasız. fidanların neredeyse hepsi dibinden itibaren 10-15 cm kadarını kemirmişler kurumaya başladı. çözüm olarak ya bütün tarla sahipleri tarlalarını ilaçlayacak yada dal ise diplerine ufak demir saç koyacak... başka da bilmiyorum. tşk ederim bu konuyu açtıgın için belki değişik bilgiler öreniriz...

toprak tv de görmüştüm fidanlara ilaçlı plastik bir matde sarılıyor fare kemiremiyor çokda ucuz oldunu söylüyorlardı