yaban domuzuyla başımız dertte

Ynt: yaban domuzuyla başımız dertte

Şimdi yeni geldik sabaha karşı yine gidicem bakalm yarın akşam full beklicem onu bakalım eymi yaman beymi çok fena hırslandım anasını bellicm onların

Eren ASLAN link=topic=38079.msg599230#msg599230 date=1337976173' Alıntı:
Şimdi yeni geldik sabaha karşı yine gidicem bakalm yarın akşam full beklicem onu bakalım eymi yaman beymi çok fena hırslandım anasını bellicm onların
izlerine bak nerden girdilerse ordan gelirler izlerinin oldugu yerde beklemey calı$ .. bide sigara içme burunları hassas namızsızların ..

Eren ASLAN link=topic=38079.msg599240#msg599240 date=1337977179' Alıntı:
Eyvallah sigara kullanmıyoruz zaten dağ tarafından geliyo nalet olasılar
normal bağ çubuklarına bağlanan penye ipler var .. tarlanın etrafına karga cubuk falan dikip siyah katrana batır o ipleri tarlanın etrafına çek bi müddet rahat ettirirler birader .. haftada bir fırçayla katranı yenilerim ben sürerim diyosan katran kokusundan nefret ediyolar .. buda bi çözüm .. etrafta yicek ba$ka hicbi$ey kalana dek senin tarlaya bula$mazlar .

Ali SARAÇ link=topic=38079.msg599242#msg599242 date=1337977383' Alıntı:
normal bağ çubuklarına bağlanan penye ipler var .. tarlanın etrafına karga cubuk falan dikip siyah katrana batır o ipleri tarlanın etrafına çek bi müddet rahat ettirirler birader .. haftada bir fırçayla katranı yenilerim ben sürerim diyosan katran kokusundan nefret ediyolar .. buda bi çözüm .. etrafta yicek ba$ka hicbi$ey kalana dek senin tarlaya bula$mazlar .

Ali abi biz de çomak dikip çuval bağlıyorlar.. :D İşe yarıyor mu bilmiyorum...

bi yere kadar önlem oluyo mahmut .. alı$tılar mı onu falan dinlemezler .. tarlaya 50 metre aralıklarla pilli radyolardan koymu$ arkada$ın biri sürekli ses deği$tiğinden korkuyolar onlar .. gitcen 20 30 tane tarlanın büyüklüğüne göre radyo alcan ascan sınırlara biri araklamazsa bu kesin çözüm geçen sene biri yapmı$ sonuç almı$ .. haftada 1 pillerini dei$tirivercen .. yöntemi çok ..

Bizde darıya pek zararı olmadı, geçen senelerde gündüz vakti üzüm kesen amelenin yemekleri ekmeğini dağıtmışlar hemen yanda darı var oraya kadar asılmışlar, adamlar 10 yemeğine oturacak ekmek yok, yemek yok :D :D Gözle kaş arası halletmişler. Ertesi gün ağaca astılar yemeklerini..:D

demir45 link=topic=38079.msg599245#msg599245 date=1337977930' Alıntı:
Bizde darıya pek zararı olmadı, geçen senelerde gündüz vakti üzüm kesen amelenin yemekleri ekmeğini dağıtmışlar hemen yanda darı var oraya kadar asılmışlar, adamlar 10 yemeğine oturacak ekmek yok, yemek yok :D :D Gözle kaş arası halletmişler. Ertesi gün ağaca astılar yemeklerini..:D
geçen sene benim 35 40 dönüm yediler namıssızlar ..

ali sarac sanırım sana ınandırıcı gelmedı elektrıklı cıt sana bahsetmıstım 240 da yerden bahsettıgım yer orman ıle sınır camlık vs inanmazsın 1 da dahı zarar yoktu bız 15 yıldan berı ugrasıyoruz gecen yıl serefsız domuzların yuzunden vampır gıbı oldum domuz beklemekten elektrık kuranlar evde mısıl mısıl uyuyodu bız nobet ben tel cıt satıcısı falan deılım sıfır zarar ıstosan kullan derım sana satan arkadasın tel nosunu ayarlaycaktım yogunluktan kusura bakma sozum olsun top mus tufekmıs hıkaye

ali ceyhan koşar link=topic=38079.msg599258#msg599258 date=1337979764' Alıntı:
ali sarac sanırım sana ınandırıcı gelmedı elektrıklı cıt sana bahsetmıstım 240 da yerden bahsettıgım yer orman ıle sınır camlık vs inanmazsın 1 da dahı zarar yoktu bız 15 yıldan berı ugrasıyoruz gecen yıl serefsız domuzların yuzunden vampır gıbı oldum domuz beklemekten elektrık kuranlar evde mısıl mısıl uyuyodu bız nobet ben tel cıt satıcısı falan deılım sıfır zarar ıstosan kullan derım sana satan arkadasın tel nosunu ayarlaycaktım yogunluktan kusura bakma sozum olsun top mus tufekmıs hıkaye
yok inandırıcı gelmediğinden değil yaptıracam sana lafım yok zaten .. eletrikli çit öneri olarak sunulmu$ ben ba$ka önlemlerden bahsettim sadece .. sonucta herkesin maddi gücü eletrikli çite yetmeyebilir .. saygılar ..

Büyükbaş hayvanlara kullanılan elektrıklı çıt var ondan kullan başka türlü kurtaramasın bızım koyde 30 yıldır domuz var 6. 7. Yıldır bundan kullanılıyor herkes rahat tellerı kontrol etmen lazım ılk zamanlar