yaban domuzuyla başımız dertte

bizim burada yaban domuzuyla başımız dertte ayçiçeginin gecede 3,4 dönümünü mafediyor beklesekte nafile. bu hayvanı korkutacak grin-*-s bir çare bilen varmı dostlar :S dün ayçiçegi yerlerini hazırlıyordum daha ekmede domuz gezmeye başlamış ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s hayvan şimdiden tarlayı kontrole başlamış gel görki sonu nasıl olur :S :S :S

Ynt: yaban domuzuyla başımız dertte

bu toprak tvde domuz kovucu felan diye bi reklam var onu kullan bizim burdada geliyormuş dediklerine göre ama ben görmedim canlı canlı ayak izlerini gördük bi arkadaşla

Bestepeli58 link=topic=38079.msg324437#msg324437 date=1295028816' Alıntı:
Küçük tüple çalışan birşey var saatte bir silah sesinin 2-3 katı bir gürültüde patlayıp duruyor çk güzl bi araştır...

Evet, bizde pancarda ve nohutta kullanmistik onu. Tüpün basina takiyorsun, gaz sikisiyor ve belirli araliklarda yüksel sesle patliyor. Beklemek cözüm degil. 1 hafta beklersin gelmez, beklemedigin gün bakmissin tarlaya harab etmis. Vurmakda fazla cözüm degil. Domuzu vurur bitirirsen b u seferde fareyle basimiz dertte diye konu acarsin.))) En iyisi korkutup kacirmak...

gezegen link=topic=38079.msg324428#msg324428 date=1295027608' Alıntı:
bizim burada yaban domuzuyla başımız dertte ayçiçeginin gecede 3,4 dönümünü mafediyor beklesekte nafile. bu hayvanı korkutacak grin-*-s bir çare bilen varmı dostlar :S dün ayçiçegi yerlerini hazırlıyordum daha ekmede domuz gezmeye başlamış ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s hayvan şimdiden tarlayı kontrole başlamış gel görki sonu nasıl olur :S :S :S
nasıl yani siz ocaktamı ekiyosunuz

bir cihaz var.1 saniye ara ile 10 000 volt akım veriyor.ama amper çok düşük öldürücü değil.bu cihaz meralarda ki inekler için yapılmış.ama herhangi bir tarlaya çevirince domuzlar kesinlikle giremiyor.telle çevirip elektrik veriyorsun.cihaz 550 tl.özel telin kilometresi 170 tl.

önemli not:dışarıdan hayvan giremiyor.taki akünün şarzı bitene kadar.ama giren de çıkamıyor.bizim burada adam haşhaş tarlasına çevirdi.içerde birkaç tane domuz kalmış çıkamamışlar.

Don ' t wiz on the Electric Fence

TT 55 link=topic=38079.msg324459#msg324459 date=1295033934' Alıntı:
bir cihaz var.1 saniye ara ile 10 000 volt akım veriyor.ama amper çok düşük öldürücü değil.bu cihaz meralarda ki inekler için yapılmış.ama herhangi bir tarlaya çevirince domuzlar kesinlikle giremiyor.telle çevirip elektrik veriyorsun.cihaz 550 tl.özel telin kilometresi 170 tl.

önemli not:dışarıdan hayvan giremiyor.taki akünün şarzı bitene kadar.ama giren de çıkamıyor.bizim burada adam haşhaş tarlasına çevirdi.içerde birkaç tane domuz kalmış çıkamamışlar.

Don't wiz on the Electric Fence

harika bişimiş ali abii bu alk-*s alk-*s

eskişehirin mahmudiye ilçesinde jokey kulubu olduğundan dolayı at çiftlikleri çok hepsinin bahçesinde elektirikli tel mevcut içeri girmenin tek yolu var oda :D ceketini çıkarıp telin üzerine atmak temas tan uzak durmak yoksa çok fena canını yakıyor :D saniyelik zıplatıyor adamı :)bu sisteminde yapılması çok zahmetli.. tüp ile çalışan patlayıcılardan bizdede var hatta 130 liradan 30 tane aldık 1 dk ara ile patladığı zaman tüp 25-30 saat çalışıyor biz kuş için almıştık her sabahın 5inde çalıştırıp akşam üzeri kaatmaktan 2 günde bıktık uzun süre çalıştığında ise kuşlar sese alışır oldu domuzda bir süre sonra alışacak hiç ürkmeyecektir...bu işlerin savunması çok zor öldürsen günahı var doğaya zarar :) en iyisi domuz yada kuş bunlar dünyamızın dengesini sağlıyor.(bizim gözle takip etmekten zorlandığımız fareyi yılan tutup yiyiyor...)bırak domuzda girse sen kalan mahsüle şükür etmelisin..

biz motorla domuzu kovalıycaz diye pulluğun kırankını kolunu kırdık zıplaya zıplaya :D :D hayvan yorulmuyo nası bişeyse :D
mısır işlenince yerine ekin ektik mısır bulmak için tarlayı komple sürdü haşat etti 20dönüm yeri baharın arpa ektik artık :D

anayurtlu 3105d link=topic=38079.msg324574#msg324574 date=1295049024' Alıntı:
biz motorla domuzu kovalıycaz diye pulluğun kırankını kolunu kırdık zıplaya zıplaya :D :D hayvan yorulmuyo nası bişeyse :D
mısır işlenince yerine ekin ektik mısır bulmak için tarlayı komple sürdü haşat etti 20dönüm yeri baharın arpa ektik artık :D
pulluk ne markaydı kardeşim :D merak ettim doğrusu

atom karınca link=topic=38079.msg324706#msg324706 date=1295093904' Alıntı:
arkadaşım pigo yaban savar ilaçları var kokusundan etkilenerek gelmiyorlar onu dene derim.
hiç bi işe yarımıyor bu yaz biz denedk gelyolar daha yeni çıktı zatn adam 1 haftada 3 defa aradı gelmişmi die ve gelyolar geliyodu köye adam kavede oturyodu muhabbet edyodu herkezle ilacı bulan adamı getirecekti bizm köye ama noldu bilmiyorm o zmn köyde deildim ben

fanthom_19 link=topic=38079.msg324457#msg324457 date=1295033442' Alıntı:
nasıl yani siz ocaktamı ekiyosunuz
şubat 10 dedimi başlar burda ayçiçek ekimi hava şartlarına göre.. ekiyordum demedim hazırlıyorum dedim ))).pügomu ne onu denicem bi ,bakalım nolacak :S tüple çalışan aleti denediler bir hafta sonra hayvan tarlada oglak gibi gezmeye başlamış ,hemde inadına aletin yanından yemiş ;D ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s .130 dönüm yeri elektirikli telle çevirsek çıkan ayçiçegini tele veririz tohumun torbası 265bin olmuş alk-*s alk-*s alk-*s ..yazın millet hep tarlalara kamp kuruyor bende bekledim sop-*-sa sop-*-sa şenliklide oluyor alk-*s :D ..yazın karpuz tarlasına bi dalmış 15 dönümden 2,3 dönüm bana temiz kaldı 12,13 dönüm karpuzu tahminimize göre 10 domuz telef etmiş ertesi gece bekledik 2 tane vurduk. sop-*-sa sop-*-sa...bir mısır tarlasına daldılar, dayı oglu tc56 girmiş biçiyo sanmış aly-*-s aly-*-s şety*-*ne gürültü çıkarıyolar beee

bence enn isi çekcen gündzden romağı tarla başına sessiz bi motosikletle gece gitcen romağa çıkcan :D varsa ...... yürüyerek gitcen bnm dede gidyodu bazen :D
yada alcan 3 5 arkdaş alcan tüpü mangal yapcan artk alkollüde olur çayda olur saba kadar muhabbet edersnz :D

real_!! link=topic=38079.msg324870#msg324870 date=1295114997' Alıntı:
bence enn isi çekcen gündzden romağı tarla başına sessiz bi motosikletle gece gitcen romağa çıkcan :D varsa ...... yürüyerek gitcen bnm dede gidyodu bazen :D
yada alcan 3 5 arkdaş alcan tüpü mangal yapcan artk alkollüde olur çayda olur saba kadar muhabbet edersnz :D
ok-*-s ok-*-s ok-*-s aynennn ok-*-s ok-*-s vur patlasın çal oynasın alk-*s alk-*s alk-*s bizde öyle yapıyoz ama ben arkol kullanmıyorum ıh-*-s

Bestepeli58 link=topic=38079.msg324437#msg324437 date=1295028816' Alıntı:
Küçük tüple çalışan birşey var saatte bir silah sesinin 2-3 katı bir gürültüde patlayıp duruyor çk güzl bi araştır...
beştepeli kardeşim, senin bu düzeneği çankırıda deneyen olmuş.kendisiyle görüşmedim ama dediklerine göre ; meyvelerini korumak için düzeneği koyduğu ağacın meyvesine zarar vermiş . yani onada alışıyor hayvan.bakıyor zarar vermiyor , ondanda korkmuyor.yani ÇÖZÜM DEYİL. engüzeli bekliceksin sürünün içerisinden birtanesini vurdunmu o sürü o bölgeye birdaha gelmez.ama bukezde diğer tarlalara gidiyor.