pulluk tercihi

arazimin çok yerleri taşlı ve saylık 4lü 14numara alpler kullanıyorum takıldımı kırıyorum çok defa kırdım parça almaktan gına geldi bunun bir çaresi olmalı duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 arkadaşlar diskli pullukmu yoksa yaylı pulluklar varmış ondan mı alsam yaylı pulluk nasıl dır kullanan veya fiyatını bilen varmı :S yaylı olursa 4lü 16 kulak almayı düşünüyorum veya 5li disk arasında kararsız kaldım :S fikirleriniz için şimdiden teşekürler.....

Ynt: pulluk tercihi

gezegen link=topic=38081.msg325350#msg325350 date=1295209731' Alıntı:
arkadaşlar diskli kullanan varmı kullanışı nasıl :S
Bn kullanıyorum bnde dagda tasda tarla suruyom say ilme cok biizm burda pullugun tadını vermıyor cabuk otlanıyor tarla ayarını iyi veremezsen cekiyo traktoru yoruyor gecenlerde bn bi tasa takdım kovanlarda yag atıı acıdım valla 4 lu dısk agırlıgı 600 kılodan fazla traktore zarar bnce sen paraya kıy yaylı pulluk al derım

http://ozduman.com/site/index.php?page=urun_icerik&lang=tr&id=adp
bnm disk bunun 4 lusu

yaylı pulluklar biraz pahalı ancak senin işini en iyi görecek olan pulluk yaylı pulluktur.
diskli pulluk taşlı arazide seni ve traktörünü hep güç olarak hem yakıt olarak yorar.
ve disk pulluklar daha çok sert tutucu topraklarda keseklenmeyi önlemek amacıyla kullanılır.
yine de seçim senin şahsi fikrim yaylı pulluktur.

aribas link=topic=38081.msg325360#msg325360 date=1295210473' Alıntı:
yaylı pulluklar biraz pahalı ancak senin işini en iyi görecek olan pulluk yaylı pulluktur.
diskli pulluk taşlı arazide seni ve traktörünü hep güç olarak hem yakıt olarak yorar.
ve disk pulluklar daha çok sert tutucu topraklarda keseklenmeyi önlemek amacıyla kullanılır.
yine de seçim senin şahsi fikrim yaylı pulluktur.
ok-*-s pahalı olsada almak lazım yaylıyı. parçacılarla kanka olduk iç-*-* yaylının parası ordan çıkar diye düşünüyorum ok-*-s

yaylı pulluklar güzel arkadaş tavsiye ederim ben şimdi alacak olsam yaylı alaırım bende geçen sene 4 lü 14 no pulluk aldım bi şeye benzettik yani arazinin bazı yerleri taşlı bide ünlünün pullukları var taş falan hiç dinlemiyor ben kullanmadım ama çok inceledim ve kullananlarıda gördüm çok memnunlar alırsan bi ikisine bak bizim burdada 5000 falan diyorlar

gezegen link=topic=38081.msg325423#msg325423 date=1295214036' Alıntı:
ok-*-s pahalı olsada almak lazım yaylıyı. parçacılarla kanka olduk iç-*-* yaylının parası ordan çıkar diye düşünüyorum ok-*-s
aynen parça parası uzun zamanda farkı amorti eder. aslında çiftçi için öncelik parça değil yarıda kalan geciken iş boşa geçen uğraş.. ok-*-s

aribas link=topic=38081.msg325446#msg325446 date=1295216327' Alıntı:
aynen parça parası uzun zamanda farkı amorti eder. aslında çiftçi için öncelik parça değil yarıda kalan geciken iş boşa geçen uğraş.. ok-*-s
4,14 lüyü 2,14 lü yapma konusunda uzmanlaştık artık ))) :D takıldımı iki parça oluyor şase yada bacak kırılıyor duva*-*0 duva*-*0 dedigin gibi parça ellerinde arsa iyi biide getirelim dedilermi işin yosa bekle artık karış-*-s cidd*-*-* zaman kaybı masraf uyy-*s onun için hacı her aleti iki tane aldı 3,14 iki tane 4,14 ikitane 13lü yaylı ikitane vs. nerde trak orda bırak zuha-*-s öbürüyle devam et alk-*s alk-*s alk-*s sonra boş zamanımızda yaptırıyoruz güçç*-* güçç*-* güçç*-* artık yaylı zamanı araştırmak lazım iyisi hangisiyse ünlüyü çok met ediyolar bi bakacagız artık

benim sana tavsiyem köken al derim traktoru hıc yormuyo bende 3 lu vardı adam iflas etmıs dedıler sattık 4 lu turan aldıok kokenın tadıyok bu sene koyde bırınde var koken onu aldım orta kolu parazna cukuruna gırdıkten sonra deneme amaclı orta kolu soktum ve pulluk sadece hıdrolık askı kollarıyla arkamdan gelıyo sasırdım yanı motoru yormuyo ama derinlik ayar tekerını ındıreceksın koken unluye rakıp bı fırma olacak senın kullandıgın deve boyun pulluk ların yaylı olanını uretıyoo ımkanım olursa fotolarını cekıp koyarım nasıl ulasacagınında bursa yenısehırde uretılıyo bu pulluklar