Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin iletişim hattı 444 4 855 devreye girdi. Uygulamayı ilk olarak Merkez Birliği Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım ve Genel Müdür Yardımcısı Oktay Malyemez test etti.
Yeni devreye giren hattı ilk olarak Merkez Birliği Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım aradı ve karşısındaki görevliye Tekirdağ Bölge Müdürü Veli Çelebi ile görüşmek istediğini iletti. Yıldırım bağlantı kurulan Bölge Müdürü Çelebi’ye yeni uygulamadan bahsederek bundan böyle çiftçilerin sıkıntılarının çok daha kısa zamanda çözülebileceğini kaydetti. Çiftçilerin sorularının da daha kolay cevaplanacağını dile getiren Yıldırım, uygulamanın kurum adına hayırlı olması dileğinde bulundu.
Cep telefonu ile yeni devreye giren hattı arayan ve kendisini bir çiftçi olarak tanıtan Genel Müdür Yardımcısı Oktay Malyemez de sorununu aktardığı 444 4 855 hattı çalışanlarınca ilgili birime aktarıldı. Konuyla ilgili görüştüğü kişi Malyemez’in sıkıntısını dinleyerek sorunun çözümü konusunda yardımda bulundu.
Uygulama kapsamında ilk kez aranan kişi olan Bölge Müdürü Çelebi de Tarım Kredi Kooperatiflerinin, çiftçilerin işlerini kolaylaştırmak adına gerçekleştirdiği hizmetlerine bir yenisinin eklendiğini ve uygulamanın çiftçiler adına çok sevindirici olduğunu belirtti.
Dışarıdan 444 4 855 rakamlarını tuşlayarak isteğini belirten Erzurum Bölge Müdürü Ömer Efe de iletişim hattında görevli personelce en kısa zamanda Genel Müdür Yıldırım’la görüştürüldü. Bu uygulama sayesinde Genel Müdür Yıldırım’a kolaylıkla ulaşabildiğini dile getiren Efe de hayırlı olması temennisinde bulundu.
Tüm çiftçilerimiz bu hattan ulaşabilirler...
Genel Müdürlüğümüzce uygulamaya koyulan ve Türkiye’nin her yerinden aranabilen 444 4 855 hattını arayan tüm çiftçilerimiz, Tarım Kredi Kooperatifleri ile ilgili her türlü sorusuna konunun ilgilisi ile görüştürülerek cevap alabilecek.
Mesai saatleri içerisinde hizmet verecek ve yapılan konuşmaların kayıt altına alınacağı uygulamada arayan kişinin adı, soyadı, irtibat bilgileri 444 4 855 iletişim hattında görevli kişilerce sisteme kaydedilecek. Çiftçilerimizin talepleri ve sonuç safhası e-mail sistemiyle takip edilecek.