SİZCE KAPLAMA LASTİK Mİ ? O LASTİK Mİ DAHA İYİ ?

Ynt: SİZCE KAPLAMA LASTİK Mİ ? O LASTİK Mİ DAHA İYİ ?

hafif traktörlerde 10 yıl gidiyor.ama ağır ve güçlü traktörlerde çok dayanıksız.bir arkadaş almış.pancar kantarındaki boşaltma lift ine (şeytan derler) çıkarken tırnakları dökülmüş.

Sorumu bu tabii ki 0 lastik daha iyidir kaplama bizim burda yıllık 500 dönüm ekenlere 4-5 sene gitmyor ama 0 lastik bir 10 sene dolduruyor hem burda çiftini 500 tl ye kaplıyorlar pırellı lastiğin çifti 1200 tl yani iki kat pahalı hem çekişte 0 lastik %50 daha fazla fark ediyo hem 0 lastik daha güzel duruyor üstünde

godyear çabuk yıpranıyor hele hele pulluk ta resmen ölüyor sebebi lastik çok sert örnegin lassa ve petlas yumuşak kolay kolay eskimiyor

kaplama lastikler 500 tl civarı ben 4 yıl önce hanoma ka almıştım halen kullanıyorum aslında ekonomik oluyor ama kaplama yapanın iyi yapmış olmasıda işin cabası iyi yapılmamasındansa orjinali tercihim tabiki

traktör zorlanmıçaksa kesinlikle kaplama da ucuz oldugu için
ama devamlı çalışaçak ve yeri geldinde zor işde kullanılacaksa ozaman kesinlikle sıfır da iyi

kaplama lastikten sıfır lastikten aldığın verimi alamazsın kaplamayı 3 yıl kullanırsın sıfır lastiği 6 yıl haliyle aynı paraya gelir. büyük traktör ve zor işlerde hiç verim alamazsın. en iyisi sıfır lastik.
JOSEPH link=topic=38150.msg325279#msg325279 date=1295202400' Alıntı:
good year nasıl arkadaşlar bızım traktörün altında good year var :)
bizim sattığımız traktörde de goodyear vardı diş araları çok açık olduğu ve sert hamur olduğu için çok çabuk yıpranıyo
TT 55 link=topic=38150.msg325285#msg325285 date=1295202936' Alıntı:
biz ayçiçeği ekiyoruz.ayçiçeği çöpü toplarken çöpler benim masseyin arka lastiğini (lassa)patlatmıştı.
abi o şanssızlık bizi de buluyodu arka lastiği patlatmadık ama 40 dekar yerde ön alstiği iki defa tamir ettirdik sürüm yaparken...

[size=12pt]Orjinal lastik her zaman daha iyi diğer balans sorunu olmaz ama kaplama lastiklerde öle balanstır falan bakılmıyor o yüzden ön tekerlere mesela taktığınız zaman ön takıma zarar veriyo aynısı arka tekerler içinde geçerli düşününki teker yalpa yaparak gidiyo bunun sadece zararı olur zaten ömür olarakda düşündüğümüz zaman orjinal en güzeli.[/size]