TM 190 VE T6040 ELİTE LASERLİ TESVİYEDE.

Ynt: TM 190 VE T6040 ELİTE LASERLİ TESVİYEDE.

bu laser neye göre tesviye yapıyo bi yeri merkezmi alıyo nası ayarlıyo bi deyiverin m.ettim pancar yerini bunla tesviyelesekde salma sulama yapsak acayip verim artarrr...

bilederrr makinaları gün yüzüne çıkarmışın:D bide bana diyodun bul bana lazer diye... sen hem lazer hem motor almışsın bea:D:D bu havada lazerle iş mi yapılır decemmm fakat orası izmir yapılır:D

paylaşım için teşekkürler
bu laser neye göre tesviye yapıyo bi yeri merkezmi alıyo nası ayarlıyo bi deyiverin m.ettim pancar yerini bunla tesviyelesekde salma sulama yapsak acayip verim artarrr...
anayurtlu salma su yapacağın tarla tam düz değilde az meyilli olursa süper olur hem sulama kolaylaşım hem zamandan kazanın bizde önce her mahsüle burda salma su yapıyorduk 15 sene önce şimdi hep yağmurlamaya döndük

ramazanpullu link=topic=38245.msg326434#msg326434 date=1295456890' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler anayurtlu salma su yapacağın tarla tam düz değilde az meyilli olursa süper olur hem sulama kolaylaşım hem zamandan kazanın bizde önce her mahsüle burda salma su yapıyorduk 15 sene önce şimdi hep yağmurlamaya döndük
meyillide olurda mısıra filan iyi olur düzde olur hafiften doldurursun suyla zaten yazın kavruluyo her taraf bigünde çeker çürümede olmaz.. 10 saat yağmurlamada çlışıp 7dönüm yer sulayacağına salma suda 15-20 dönüm yeri rahat doldurur diye düşüdüyorum hem daha rahat çalışır her şekilde tasarruf..

doganbey1 link=topic=38245.msg326426#msg326426 date=1295456472' Alıntı:
bilederrr makinaları gün yüzüne çıkarmışın:D bide bana diyodun bul bana lazer diye... sen hem lazer hem motor almışsın bea:D:D bu havada lazerle iş mi yapılır decemmm fakat orası izmir yapılır:D

senden bu kadar saklayabildim artık doğan dayanamadım fazla ;D bizim burası yaz gibi.klimaları açıyoruz kabinde.başka türlü durulmuyor zuha-*-s

ramazanpullu link=topic=38245.msg326434#msg326434 date=1295456890' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler anayurtlu salma su yapacağın tarla tam düz değilde az meyilli olursa süper olur hem sulama kolaylaşım hem zamandan kazanın bizde önce her mahsüle burda salma su yapıyorduk 15 sene önce şimdi hep yağmurlamaya döndük
lazerdeki gaye t0prağı aynı sviyeye getirmsi...ancak şu var,biz çeltikte 10 dönüm yaıy0ruz tavaları ...parsel parsel,atıy0rum 50 dönüm tarlayı hep aynı seviyede yapamazsın,k0d farkı ç0k 0lan yerlerde ,ç0k masrflı 0lur,eğer tarlanın başı ile s0nunda fazla bir yükseklik farkı y0ksa 50 dönüm aynı seviyede 0lur...tarla k0mple aynı seviyede 0lunca meyil vermeye gerek y0k,suyu lazerli arazide istediğin yere götürürsün