erkunt on şanzuman?

bizde 2 tane erkunt var birisinin on şanzumanı zf ama digerinin ne bilmiyorum bilen varsa yardımcı olabilirmi acaba resimleri atıyorum zf olanı atıyorum ve digerini atıyorum zf olandan 1 tane resim var benimkisinden 4 5 tane mesela on tekerlerin on dingil içindeki şavtlarda zf olanda gres basılcak yer var benimkisinde yok sadece difransyelde var resimleri atıyorum 3 tur şanzuman varmış birisi zf birisi corrado diğeri dana erkunt bu 3 şanzumanı kullanıyomus bilen yardımcı olursa sevinirim

Uploaded with ImageShack.us

Ynt: erkunt on şanzuman?

Bir defa konu başlığı Ön Diferansiyel olmalıydı, resimde ön diferansiyeli sormuşsunuz.. Muhtemelen ya Carraro veya Daına dır.. Bu konu daha önceki sohbetlerde geçmişti.. Erkunt bölümünde ersanakyai nickli mühendis arkadaş konuya ilgili uzun yazılar yazmıştır, biraz araştırırsanız bulabilirsiniz..

naıl_59 link=topic=38284.msg327106#msg327106 date=1295561866' Alıntı:
landini de DANA var şaftlarda gresörlük yok
terazi için mi yoksa şaftlar içinmi sordun grsörlüğü
http://www.dana.com/wps/wcm/connect/Dext/dana/markets/off-highway/markets/agriculture
hem terazide yok hem şaftlarda yok gres basılacak yer zf şanzumanda var ama ikisindede kendim gres basıyodum digerinde vardı bunda aradım taradım bulamadım antalyada bi bayi ye sordum snnki corradodur onlar ucuz ooluyo falan dedi aklımı karıştırdı ondan sormak istedim

köylü link=topic=38284.msg327081#msg327081 date=1295560455' Alıntı:
hema olmadıgından eminim.carraro,zf diger d harfiyle başlıyordu adı galiba biliyordum ama aklıma gelmedi.
abi başlıktada yazdıgım gibi corrado zf dana die 3 tane şanzuman kullanıyomus erkunt onlerde ersan abinin soyledigine gore fakat benimkisi hangisi die merak ettigim için soruyorum pullukta falan fark olurmu die belki bi ara deneriz ikisinide tarlada hangisi daha iyi çekecek die

arkadaşlar on şanzuman markasını buldum sonunda dana mış :) resimde atıyorum içinde yazıyormus teneke bişeyde ama uzerini boya yaptıkları için okunmuyordu uzerini elimle surttum boya dokuldu ve altından markası çıktı dana yazıyo :) arkadaşlar dana on şanzuman nasıl zf ile corrado ile kalite sağlamlık bakımından bilgisi olan varmı?

dana ön difrenasiyeli jhon deere de kullanıyor.. erkunt tek marka kullanmıyor bu üç markayıda kullanıyor traktörlerinde.. ben fabrikaya bu konu için mail atmıştım... onda acıklamıstı.. sadece tek tedariciden parca almamak için alıyoruz demişti tekele düşürüpte piyasada fiyatlarını yukselmemek için.. üç markadanda ön dif. alıyoruz dediler.. ve aralarında kapasite farkının olmadıgını söylediler..

fark olur mu bilemem sistem aynı ise fark olmaz kanısındayım.ha bana göre zf derim zf zf dir.sonuçda erkuntu niye aldık niye sevdik perkıns motor diye degil,3 silindir diye degil.zf şanzuman diye aldık duyduk övdük vs.imaj kalite her zaman önde gider.

köylü link=topic=38284.msg327154#msg327154 date=1295601264' Alıntı:
fark olur mu bilemem sistem aynı ise fark olmaz kanısındayım.ha bana göre zf derim zf zf dir.sonuçda erkuntu niye aldık niye sevdik perkıns motor diye degil,3 silindir diye degil.zf şanzuman diye aldık duyduk övdük vs.imaj kalite her zaman önde gider.
dogru bende zf olsun isterdim ama on boyle gelmiş ama çekişlerinde bi fark yok