KUBOTA MARKASI...

04.10.2008
4,134
195

Kubota , 1890 yılında kurulmuştur; traktör, iş makineleri, motor sanayi, endüstriyel sistemler, çevre mühendisliği ve otomatik satış makinaları vb. alanalarda faaliyeti göstermektedir. 24.464 Çalışanı bulunan Kubota’nın 2008 yılı cirosu 11.545.740.000 Amerikan Doları’ dır.

Kubota; yıllık 700.000’den fazla üretimiyle dünyanın en büyük dizel motor üreticisi ve dünyanın iki büyük traktör ücreticisinden biridir. ABD traktör pazarının %40’ı Kubota’ya aittir.
1858 yılında kurulan Marubeni; yıllık 101 milyar Amerikan Dolar’ı aşan yıllık cirosu, 5 milyar Amerikan Dolar’ından fazla brüt karı ve 1,5 milyar Amerikan Doları net karıyla bir dünya devidir. 70 farklı ülküde; 53 şubeye, 22 yan kuruluşa ve 63 uluslar arası ofise sahip olan Marubeni; 3.700 çalışanı ve 133.000 hissedarı bulunan bir şirkettir.

Türkiye’deki çalışanlarına 1965 yılında başlayan Marubeni, halihazırda marmaray projesi içinde yer almakta olup, Komatsu inşaat makinelerini pazarlamakta ve Erdemir, İşdemir, Kardemir gibi demir – çelik fabrikalarıyla ortak projeler gerçekleştirmektedir.

Marubeni ve Kubota; ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, Avustralya, Çin, Tayland, Malezya, Flipinler Kore ve Türkiye’de Ortak Girişimlere Sahiptir.

Marubeni; Mayıs 2008’de kurduğu Marubeni AG Makine ile Kubota traktörlerini Türkiye pazarına sunmaktadır.
Kubota traktörleri; yüksek motor gücü, sağlamlık ve düşük yakıt tüketimleriyle dikkat çekmektedir.
E-TVCS Dizel motorlara sahip kubota traktör;yüksek tork üretirken, kullanıcı konforu için minimum seviyede ses ve titreşim değerine sahiptir.

Kubota traktörleri; rahat kullanım ve üstün performans için fazla sayıda vitese sahip olup , zorlu arazi şartlarına karşı üstün bir dayanıklıkta üretilmektedir.

Kubota’nın Türk çiftçileri için bir diğer avantajı da, Türkiye’de kendi dağıtım ve servis ağı ile pazara girmiş bulunmasıdır.

Ynt: KUBOTA MARKASI...

köylü link=topic=38345.msg327987#msg327987 date=1295775612' Alıntı:
ceya023 kardeşim sen iyice kubota cı oldun gibi geliyor bana ufuta kubota mı var.hayırlısı olsun da sen erkunttan vazgerç me yinede.

abi 75bg e kadar zaten erkunttan vazgecmem çok memnunum..daha buyuk traktör için kubotayı tercih edebilirim..

mstfaygz link=topic=38345.msg327954#msg327954 date=1295768874' Alıntı:
kubota traktörlerinin mevcut Türkiye piyasasındaki traktörlerden artıları ne ki ben bu markayı alayım. yakıt tasarrufu? motor gücü & ömrü? fiyatı? dayanıklı mı?

usta kubotayı biraz araştır ozaman artılarını görebilirsin hemde cok artısı var...

merhabalar Selamun Aleyküm ve hayırlı günle ismin Mustafa yaşım 25 kadstro teknikeriyim ingilizce biliyorum ve yurtdışı ziyaretlerim oldu Japonyada ziraat mühendisi Güney Afrikada bilgisayar ve Endonezyada çok samimi çevre mühendisi arkadaşlarım var ve bu arkadaşlarım bu dediğim ülke vatandaşı........geçen senelerde bir buçuk sene önce 2.0 benzinli avensis aldım bilmediğim Japın kalitesiyle tanışmam bu şekilde oldu geçen sene yolum suudi arabistana düştü yer mescidi nebevi peygamber efendimizin makamı sıcaklık 35 dereceyi aşmış 40 a yanaşmış üstümüzde bi şemsiye açıldı düşündüm düşündüm bi hafta bunu kimler yapmışki acep malum müslüman olmayana harem bölgesi yasak öğrendimki japonlar yapmış o zaman dedim başka kim yapabilirki .......................... girişim biraz uzun oldu affına sığınıyorum konumuza gelecem 98 model passat gördüm şimdi araba alacak olsak 20 milyarı gözümüz kapalı verecemiz pasatı tavan sacı erimiş perişan dökülmüş yanında 93 corolla ondan iyi durumda o sıcağa dayanmış hale canavar gibi ....... o sıcağa dayanabilen tek ülke arabası var Japonya mercedes de var ama tektük ve onu ayrı tutmak ve hakkını vermek gerek mercedes heryerde mercedes ... umreye gitmeden önce gördüm kubotayı sahibinden comda tip desen tip yok şekildesen şekil yok dedim kim alır bu traktörü .... bi Endonezyalı ile karşılaştık Sevr dağında sabaha karşı sohbet hoşbeş ten sonra ona sordum Kubota yı çok kaliteli dedi kıyaslamasını istedim malum hollanda sömürgesi altında kalmış sempatisi olan bi ülke New holland la aynı kefeye koyamadı ama new hollandıda beğendiğinide söyledi ama kubotanın çok kaliteli bi makina olduğunu söyledi.. yer mescidi nebevi güney afrikalı arkadaşla tanıştık hoşsohbetten sonra dedim sizde toyota mı var omu var bu mu vardan sonra traktör ne var dedim ne desin sence..Kubota geldim Türkiye ' ye Japonyaya mail attım ziraat mühendisi arkadaşa oita bölümünde Usa şehrinde dedi mustafa çok güzel ve kaliteli bizde bir numara ama sana büyük (me 5700 için sormuştum) 200 dönüm yer işlemen lazım bu traktörü alman için dedi kıyasla dedim alırsın kullanırsın bozamassın dedi ..................farkına gelince
1-üstün manevra kabiliyeti bildiğin yılan
2-tüm parçası kubota motorundan tut vites topuzunun plastiğine kadar
3-dünyanın en büyük dizel motor üreticisi dolayısıyla en kaliteli e tvcs motora sahip onun bunun motorunu değil kendi motorunu kullanıyo
4- google trasnleti kullanarak traktör ismini japon dili endonezya diline çevridiğinizde daha net görürsünüz nerde bi bela yer var nerde bi prinç tarlası var nerde zor bir iş var orda kubota var
5- ön çekicide kapalı kronik dişli var sudan tozdan etkilenmiyo
6- shutle var hidrolik debriyaja basmadan ileri geri gidebiliyosun
7- disb.... yok kendi satıyor dolayısıyla fiyatı uygun
8-muadilinden 100 de 30 az yakıyor ......

karar senin...........ayrıca araba alacak olsanız civic accord avensis yaris onların hepsini geçiyim corolla almazmısınız
pick up alcak olsanız d max navara hilux almazmısınız ki zaten pick up yapan avrupa firması varmı ben bilmiyorum ....
kamyon alcak olsanız mitsubishi canter almazmısınz
dünyanın en iyi arazi jeepleri fj cruser patrol land cruser değilmi

saygılar............................

kubato ne allah askına arkadaslar alacaksanız piyasa traktoru alın 2.elinide düsünun tarla takım satılıyo yerı geldıgınde bız traktorlerisatıyoruz bu 100 kişiden bir kişi sormaz bile bu makineyi

kırmıtlık link=topic=38345.msg348766#msg348766 date=1298799487' Alıntı:
kubato ne allah askına arkadaslar alacaksanız piyasa traktoru alın 2.elinide düsünun tarla takım satılıyo yerı geldıgınde bız traktorlerisatıyoruz bu 100 kişiden bir kişi sormaz bile bu makineyi
Sende olan makinadan bizdede var 11 senedir kullanıyor ve çok menunuz ama değerler ortada firma geçmişi ortada şimdi sen makinandan 20 lira bugün zararın yokmu bu gün yoksa 2 sene sonra yokmu bunu alanda 15 e verecek değil ya Bartu isimli Mustafa abi aldı tahminim 57 civarında mal olmuştur 2 sene sonra seninkide 45 onun kide sana şunu söyleyim şu sitede fanatikler hariç ki bende new holland fanatiğii 65-56 dt aşığıyım kubotayı sempati duyar çünkü traktör bildiğin gibi deği vaktin varsa bak forumdan kubota sayfasına ne videolar var kıyaslamalı üstünlüğü ortada lütfen senin traktöründe hidrolik shuttle varmı .....en basit özelliğinin ne kadar pahalı bi iş olduğunu bilerek ve seninkinde olmadığınıda bilerek söylüyorum gideceksin td ile tam duracaksın debriyaja tam basacaksın geri alacaksın da gidece bunda öylemi debriyaj sız ileri geri...... araştır bir bak istersen............

kardes ben piyasa traktoru alırım şimdi satacam desem 50 kişi elimi öper ;) onu demek ıstıyoruz özellik fazla ama servıs parca yetkili en önemlisi ikinci el piyasası yok napim ben o traktoru ben her 3 . 4 senede degiştiririm kubatoyu aldıktan hemen sonra satlıga cıkaracan ki bi kaç yılda satılsın ;D

kırmıtlık link=topic=38345.msg348776#msg348776 date=1298800376' Alıntı:
kardes ben piyasa traktoru alırım şimdi satacam desem 50 kişi elimi öper ;) onu demek ıstıyoruz özellik fazla ama servıs parca yetkili en önemlisi ikinci el piyasası yok napim ben o traktoru ben her 3 . 4 senede degiştiririm kubatoyu aldıktan hemen sonra satlıga cıkaracan ki bi kaç yılda satılsın ;D
70-66 yı neden 11 sene kullandın belki daha fazla kardeş sen bu traktörü almadan önce alıyımmı diye anket yaptın belki sana 50 kişi kubota al dedi ama sen bakmadın bile daha 4 hafta önce baruşoğlu sakarya bayi me 5700 koydu ilana bi ayda satıldı...... senin traktörü satabilecekmisin 1 ayda 70-66 ile aynı kefeye koyma şimdi bide tier 3 çıkardılar ki adam satarken sormayacakmı sana tier kaç diye new holland Türkiyede serviste bir numara ama kaç kere gidecen servise ..... vaktin varsa bi araştır istersen ...ayrıca o seride en sorunsuz herkezce beğenilen td 85 d

kırmıtlık link=topic=38345.msg348778#msg348778 date=1298800943' Alıntı:
şimdi biz kubato ile new hollandı aynı galeriye koyalım sen kubato daha mı once satılır diyosun ?? :S
ben bir şey demiyorum hocam senn kafana göre takıl ama anlaşılan yukarda yazılanların hiç birini okumamışsın benim kapıma iki makina girer biri new holland birisi kubota

kırmıtlık link=topic=38345.msg348778#msg348778 date=1298800943' Alıntı:
şimdi biz kubato ile new hollandı aynı galeriye koyalım sen kubato daha mı once satılır diyosun ?? :S
sen hew holland ı satılığa çıkaranakadar kullandığın sürede inanki ben kubota dan yakıtta yaptığım tasarruf ile
iki traktör arasındaki fiyat farkını üçe katlarım.

arkadaşlar etrafımda yeni model en az 5 6 tane 4x4 80 85 65 newholand modeli var rekorların her yerinden yağ kaçırıyor valahi elazığda newholand ın2 servisi var 2sine motorlara yetişemiyor anlıyacağın bu motorların neresi iyi sağlam olsa 400 satteki motor o hale gelirmi ben ve benim gibiler görse beleş verse almaz

konyada me9000dtc iki hafta sürmeden satıldı ilanını görmüştüm.. ayrıca newholland ın td serisi ile mukayese edilemeyecek m40 serisi şuan turkiyede satılıyor.. özelliklerini kalem kalem yazsanız 10bin tl den fazla özellik farkı cıkar en az... yakıt tüketimi kullanım konforu v..s bunlarda artıları 2-3 seneye kadar kubota nın turkiyedeki yayılımını göreceksiniz .. sivas bayisi kamer beyle görüşmüştüm adam sivasta şahlandırmış kubotayı çok yi satış yapıyormuş