ARKADASLAR TARLAMDA SU BULAMIYORUM YARDIM EDERMISINIZ??????

Sevgılı arkadslar 300 dekarlık kıracta bır tarlam var cevresındekı tarlaların hepsınde derın kuyu var en kucugunde 6 numara dalgıç pompa calısıyor 100-150 m arasında degısıyor derınlıklerı buyıl bende nıyetlendım gıttım bır muhendıs buldum bana kuyu yerı gostermesı ıcın olctu bıctı bır yer gosterdı burda 107 m 8 lık su var dedı sen 120 m kuyu ac daha ıyı olur dedı 125 m actırdım su degıl rutubet bıle cıkmadı 6 mılyar param uctu havaya neyse daha sonra ODTÜ mezunu bır muhendıs buldum tarlanın ıkı yerınden olcum aldı sonra bu tarla fay tabakasının uzerınde ve 100 m den sonra altında 85 m kalınlıgındada yaglı kil var burda su yok dedı nasıl olur hocam 300 dekar tarlada su olmaz mı hemen yanındakı tarlada arasında 230 m var derya denız su var burda nıye yok dedım yok arkadas dedı kestırdı attı umudumu kesmedım gıttım cop ve bakır cubukla tarlada su arayanlar varmıs sorusturdum bırısını cok metettıler hatta ıkı tane beledıye baskanıyla gorustum koylerınde ıcme suları yoktu muhendısler su bulamamıs bu vatandas ıgde calısının dalıyla catal yapmıs muhendıslerın su yok dedıgı yerden 4 luk su bulmus sımdı arkadaslar ben ne yapayım 10 mılyardan fazla param gıttı havaya hala tarlada suytu bulamadım bana bı yardımcı olurmusunuz copcuyemı ınanayım yoksa muhendısemı yenıden kuyu vurdursam cıkarsa cok ıyı ama ya yıne cıkmazsa en az bı 6 mılyarım daha havaya gıdecek para kolay kazanılmıyor ustelık tarlam kıracta olmasına ragmen yan tarlalardan farklı bır topragı var kıraya verıyorum yan tarladan dekardan 4-5 ton patates alırlarken benım tarladan 7-7,5 ton alıyorlar bu yıl 20 dekarına kendım karpuz ektım yerlı tohumdan su bıle veremedım en kucuk karpuzum 15 -18 kılogram gelıyordu 25 kg karpuzum oldu anlayacagınız vaz gecılecek bır yer degıl LUTFEN YARDIM EDIN BIR CARE GOSTERIN NE YAPAYIM????

Ynt: ARKADASLAR TARLAMDA SU BULAMIYORUM YARDIM EDERMISINIZ??????

unakıtanın bi sözü var :D sınıra dikilip komşunun tarlaya doğru yamuk deldirrrr (lan diyo adamlar karşıda ırakta petrol çıkarıyolar bizde sınırın butarafında deliyoruz deliyoruz çıkmıyor.. çocuklara ırağa doğru delin dedim diyoo) sende öyle yap bari yapacak bişey yok :D :D

arkadaşım o dalla bulanları yabana atma. birçok mühendisin bulamadığını onlar buldu defalarca haberlere çıktılar. mantık manyetizma mantığı çünkü...mühendis san izin aldığın için en yakında 600m kuyu olmaması lazım diye biliyorum ondan yan kırmış olabilir. yan taraftan çıkarsa sendede azda olsa vardır...

anayurtlu 3105d link=topic=38351.msg327699#msg327699 date=1295723073' Alıntı:
unakıtanın bi sözü var :D sınıra dikilip komşunun tarlaya doğru yamuk deldirrrr (lan diyo adamlar karşıda ırakta petrol çıkarıyolar bizde sınırın butarafında deliyoruz deliyoruz çıkmıyor.. çocuklara ırağa doğru delin dedim diyoo) sende öyle yap bari yapacak bişey yok :D :D
boşver uğraşma yan tarlaya doğru deldir

LORUOĞLU link=topic=38351.msg327655#msg327655 date=1295718751' Alıntı:
Sevgılı arkadslar 300 dekarlık kıracta bır tarlam var .........
...... ustelık tarlam kıracta olmasına ragmen yan tarlalardan farklı bır topragı var kıraya verıyorum yan tarladan dekardan 4-5 ton patates alırlarken benım tarladan 7-7,5 ton alıyorlar bu yıl 20 dekarına kendım karpuz ektım yerlı tohumdan su bıle veremedım en kucuk karpuzum 15 -18 kılogram gelıyordu 25 kg karpuzum oldu anlayacagınız vaz gecılecek bır yer degıl LUTFEN YARDIM EDIN BIR CARE GOSTERIN NE YAPAYIM????

Dediğin gibiyse boşuna uğraşıyosun bence.....zaten mevcut haliyle % 100 e yakın fazla verim alıyosun....üstelik masrafsız uğraşısız... bils-*-

zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ;D ;D ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s alk-*s şety*-* şety*-*
anayurtlu 3105d link=topic=38351.msg327699#msg327699 date=1295723073' Alıntı:

arkadsalar yorumlarınza tesekkurler ama kesın bır cozumu olan yokmu tanıdıgı ıyı bır muhendıs veya çöpcü varsa bılen mesaj atsın ayrıca yakınlarımda sulama kanalı yok baraj yok tarlayı kıraya verdıgım zaman yan tarlalardakı komsuların kuyuları var ordan sulama yapıyorlar yan taraflardan tarla almayada calısıyorum ama satan yok bızım buralarda allah vermesın mal sahıbı ölüp mallar varislere kalmayınca kolay kolay tarla satmazlar haaaaa unakıtanın fıkrıde ıyı ama öyle becerıkli sondajcı varsa bi zahmet haber verin......

SAYIN ARKADASLARIM bır tarafta teknoloji bır tarafta da yılardır bu tur işleri yapan adamların hislerı ve sonunda cepten cıkacak 8-10 bın tl para var hangısıne guveneyım teknolojıyı kullanan muhendıs tarlanda su yok dıyor cöpcude tarlanda ıkı tane akar damar var ve bunlarda cok kuvvetlı su var muhendısler akar damarları saptayamazlar cunku makıneleri 5metre ile 10 m aralıklı ölcüm alırlar 1-2 m geişliğindeki akarları yakalayamazlar onlar ancak yerın altındakı durgun toplanmıs suyu tespıt ederler dıyor sasırdım kaldım ne yapayım????

hocam bizde de kuyu var ama bizim burda yer altı suyu genel itibariyle çıktığı için bizde sadece tarlaya uygun yeri seçip kuyuyu vurduruyorsun. senin duruma gelince bazı sondaj yapan kişiler garantili sontaj yapıolar o da şöyle ki ben sana suyu bulacam bulamazsan para verme diyo. öle birini bul bulamazsan 5-6 bin liran cebinde kalır.

Arkadasım genelde bızım buralardada oyle tarla sahıbı sondajcıya kuyuyu suraya vuracan der adam da kuyuyu acar 80-100 m arasında su cıkmayanını duymadım haa bazen gocuk olur yer degıstırırler ama mutlaka su cıkardı benım tarla kıracta yakınımdakı tarlaların hepsındede kuyu var bana en yakın 250 m mesafede 2 tane 700 m mesafede 5-6 tane var ustelık benım tarla 300 dekar ve muhendıs tarlamın fay tabakasının uzerınde oldugunu soyluyor benımkı fay tabakasındada nıye yanımdakı degıl dıyorum bısey demıyor anlayacagın herkes farklı konusuyor....

walla benim başıma böyle bi olay gelmedi kuyu açtırmadım hiç. Köyümüzde 2 baraj var her tarlanın başında vana var. yağmurlamayı takıyoruz vanayı büktümü o suluyor kendi kendine :D
LORUOĞLU link=topic=38351.msg328632#msg328632 date=1295869872' Alıntı:
kımsenın basına gelmedımı bu tur bır olay yavvvv sızler tarlalarınıza nasıl kuyu actırdınız hangı yontemlerı kullandınız

aribas link=topic=38351.msg330164#msg330164 date=1296051669' Alıntı:
hocam bizde de kuyu var ama bizim burda yer altı suyu genel itibariyle çıktığı için bizde sadece tarlaya uygun yeri seçip kuyuyu vurduruyorsun. senin duruma gelince bazı sondaj yapan kişiler garantili sontaj yapıolar o da şöyle ki ben sana suyu bulacam bulamazsan para verme diyo. öle birini bul bulamazsan 5-6 bin liran cebinde kalır.
MURAT o sekılde kuyu acan tanıdıgın sondajcı varmı acaba varsa ozelden mesaj yaz ırtıbata gecelım telefonunu falan yaz....

SEVGILI ARKADASLAR bugun cumartesıve pc basında cok sayıda onlıne uye var bari bu gun bı cozum yolu gosterın......