büyük traktöre küçük pulluk taktınmı?traktörü kasma diye bir olay yaşanırmı?

Ynt: büyük traktöre küçük pulluk taktınmı?traktörü kasma diye bir olay yaşanırmı?

Evet yaşanır, pulluk traktörden çok küçük ve alçak ise traktör arkasına yeterli ağırlık yapmadığı için patinaj sorunu yaşanıyor..

Ynt: büyük traktöre küçük pulluk taktınmı?traktörü kasma diye bir olay yaşanırmı?

kesinlikle olur bizzat yaşadım 3085 e 12 li 4 taktım traktör resmen kasıyo yakıt dekarda 3 lt re 14 lü taktım traktör yolda gider gibi,,, küçük pulluk yoklama yapmıyo pulluk dalma çıkma yapıyo pulluk büdükçe traktör rahatlıyo arkadaki malzeme ağır o lacak tabii kapasiteye göre

adem gül link=topic=38387.msg328287#msg328287 date=1295815101' Alıntı:
valla bende şu anda 3 ' lü 10 inç var kasıyo o zaman 4 ' lü 12 veya 14 tam uygun ağalar
toprak yapısına göre biz burada 4lü 14 lüyü 3085 takıyoruz

bunu bende duymuştum tam denge olması sürümü daha etkili bir hale getiriyormuş mesela 3 lü 12 numara bir pulluğu çekemeyen 70 bg bir traktör 4 lü 11 numarayı çok rahat çekmiş ve bunun ağırlıktan dolayı olduğuna kanaat etmişler

bende tl100a ya 3 lü 12 inç takmıştım, hiç birşey olmadı, ne kastı ne zorladı...benim görüşümde sadece uygun malzemeyi takmazsan birazcık çok yakar. dolayısıyla traktörden çok, cebimizi kasar gibi geliyor bana.

bızım niğde cıvarında 398 mf 5li 14 no kullanırlar genelde gecen yıllarda bızım komsu sulak tarlaların ekımını bıtırdıkten sonra sulama yapmak ıcın tarlaya çizi yanı kanal cekmeye gıtmiş arkasına 3 lü 14 no pulluk takmıs tarlada önden ıkı tabagı orta kolla ayarlayıp en son tabakla baslamıs cızı cekmeye 20 m falan gıtmiş motorun sol arka tekerlek baslamıs patınaja derken motor oyle bır gomulmuskı tarlaya baska bır traktorle cekıp cıkarmıslar sımdı komsu ozel olarak cızı pullugu yaptırdı tam motorun ortasına gelıyor takınca dengelı oluyor da oyle cızı cekıyor benzer sorunları bızım 285s yasıyoruz mesela ben 3 lü 14 takınca sol teker sureklı patıye kacıyor ama 4 14 takınca serı bırle surum yapıyorum hem işten hem yakıttan hem zamandan kazanıyorum sonuc sukı motorun arkasındakı pullugun iş genişliği sayet motorun lastıklerının dıstan dısa olan genıslıgınden az ıse o pulluk herzaman dengesızlık yaratır kısaca motoru kasar ve randuman alınmaz

aynı sorunu bizde hema 5875 3 lü 12 inç takmıstık motor çok patinaj patinaj etti sonra 4 lü 14 ü taktık hem motor çok rahat götürüyodu hem de yakıt çok düştü ekipman küçük olunca motor kasılıyo cekmiyo ...

Hema çekermiki o pulluğu çeksede dönüe 3 lt yakar
HEMA 60 link=topic=38387.msg328653#msg328653 date=1295873155' Alıntı:
aynı sorunu bizde hema 5875 3 lü 12 inç takmıstık motor çok patinaj patinaj etti sonra 4 lü 14 ü taktık hem motor çok rahat götürüyodu hem de yakıt çok düştü ekipman küçük olunca motor kasılıyo cekmiyo ...

seri 1 le çekiyo dönüme de1,33 litre yaktı 30 dönüm tarlayıda 5 saatte sürüyo hemayı mf ye benzetme hemanın sadece hidroliği mf eeder .

mf yide gördük kardes bizim burda bir kaysısı sezonunda kuyrukmiliyle kaysı sirkelerken 1 ayda debriyajı bitiriyolar kaysı agaclarına ilaç atarken mf ciler hemanın attıgı yüksekligin anca yarısına yetistirebiliyo ...bizim burdada 168 aldılar sahibi gelsin baglayacaz 168 i nasıl cekiyo sende göürrsün..