Traktorun tekerlerine orginalin üzerine agırlık takmak cekisde fayda saglar mı?

Ynt: Traktorun tekerlerine orginalin üzerine agırlık takmak cekisde fayda saglar mı?

aksine tam tersi avrupa pulluk fotolarına bak denemede hepsinin arka agırlıkları sökük bu mesele çok ince bi mesele

Ynt: Traktorun tekerlerine orginalin üzerine agırlık takmak cekisde fayda saglar mı?

ben çiftçeker traktörde ön ağırlığa önem veriyorm çünki arkaları zaten pulluk yere asılıp yapıştırıyor önlerde boşa çıkmadığı sürece güzel oluyor şahsen 3105in arka ağırlıkları söktüm, yakında erkuntunkileride sökecem.ama senn motor tekçeker eğer yolda yüklü iken frenlemede flan sorun çekiyosan ağırlık ekle ama tarlada gerek yok bence üstündekiler yeter,patinaj azalsın diyosan ağırlık ekleyip 1vites aşşa gidersin sonuçta motoru yorar saygılar :)

Ağırlık Aşırıya Kaçmadıı surece fayda sağlar çekişte her iki tekerede 200 kg yı gecmesın ağırlıklar

yüzlerce test lerden geçtikten sonra piyasaya sunulan traktörleri niye değiştirmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum bunu üreten onca mühendisler hiçmi birşey bilmiyorlar.

ertuğrul link=topic=38390.msg395912#msg395912 date=1304754594' Alıntı:
yüzlerce test lerden geçtikten sonra piyasaya sunulan traktörleri niye değiştirmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum bunu üreten onca mühendisler hiçmi birşey bilmiyorlar.

++++++++ tamamen katılıyorum

tam tersi arka agırlıkları sökmenin nadasta çok faydası olacagını biliyorum ama yarıp kırma olayı çok olabiliyor o zaman motor dengesiz hale geliyor çünkü

yada lastiklere su doldurabilirsiniz onun daha çok faydası oluyor onuda iyi biliyorum şahit oldum bizzat

Fabrikadaki mühendisler sizin kadar bilmiyor değil mi? Biraz daha okuyup makina mühendisi filan olun sonra o ağırlıkların neden atılamayacağınıda öğrnirsiniz attığınız zaman ne olacağınıda.Fabrikadaki mühendisler deneme yanılma yoluyla öğreniyor nasıl olsa........

bilim dünyası traktörün geçtiği yerlerin taşlaştığından ve bu taşlaşan topraklarda ürün kaybı olduğu için. traktör ağılıklarını azaltıp, azalan çeliş gücünü radyal lastikle kapatmış.yada lastik paletli traktörlerle basınç olan yüzeyi genişletmiş.bunu mükün olmadığı eski model ağır traktörlere de arkaya çift arka lastik takmak suretiyle ağırlığı daha geniş yüzeylere genişletmiş ve birim alana düşen basıncı azaltmış.. biz halen daha kör atın kösteğine döndüğü gibi ters işler peşindeyiz.

akcaorenli link=topic=38390.msg328359#msg328359 date=1295817704' Alıntı:
yorumlarınız ıcın sımdıden tesekkurler... ok-*-s ok-*-s ok-*-s
aga sen nerelerdesin kac gündür. dedim ingiltereyemi geldi bu cocuk yoksa.)) tekeri bosver, cekersede olur cekmezsede.)))

arkalarda hıç agırlık olmayacak önler dolu olacak arkadakı tarım aletının agırlıgı hıdrolıge hıdrolıkte tekerlere bellı bır yuk bındırır zaten yurtdışına gıden polmatlarda arkalarda hıç agırlık yok hattatlarda tek var sıkışınca patınaj ıyıdır zaten :D

fatih ödemişli link=topic=38390.msg396611#msg396611 date=1304871043' Alıntı:
arkalarda hıç agırlık olmayacak önler dolu olacak arkadakı tarım aletının agırlıgı hıdrolıge hıdrolıkte tekerlere bellı bır yuk bındırır zaten yurtdışına gıden polmatlarda arkalarda hıç agırlık yok hattatlarda tek var sıkışınca patınaj ıyıdır zaten :D
Peki dediğin gibi yapınca 2 akslı romorku çekerken napacaz ?

onuda denedik çekiş saglıyo saglamasınada dişlilerin ömrü %50 azalıyor.