türkiye deki en iyi traktör markası hangisi ?

Ynt: türkiye deki en iyi traktör markası hangisi ?

Traktör işe göre değişiyor. Binip denemeniz gerekiyor. Galerileri gezin traktörü deneyin. Aynı traktörle aynı pullukla tarlanın birinde tarlayı peynir gibi kıyarken diğerinde işgence çektim. O an altımda fiat 640 olmasını çok istedim. İşe göre makina.

marka model belirtmeyeceğim ama şunu söylemek isterim ki aktif olarak avcılık sporu ile uğraşıyorum.yıllardır elimden sayısız tüfek geçti.aldım kullandım sattım ve hala da kullandıklarım var.teknoloji kalite olarak yerli ve ithali şöyle özetlemek isterim.yerlinin en iyisini alacağıma ithalin en kötüsünü almayı tercih ederim.kesinlikle daha iyi randıman alıyorum...saygılar...

• Beğen
Tepkiler: Garadayi

baba540 link=topic=38422.msg895081#msg895081 date=1401431911' Alıntı:
marka model belirtmeyeceğim ama şunu söylemek isterim ki aktif olarak avcılık sporu ile uğraşıyorum.yıllardır elimden sayısız tüfek geçti.aldım kullandım sattım ve hala da kullandıklarım var.teknoloji kalite olarak yerli ve ithali şöyle özetlemek isterim.yerlinin en iyisini alacağıma ithalin en kötüsünü almayı tercih ederim.kesinlikle daha iyi randıman alıyorum...saygılar...

Bialder öyle diyorsun da bizde 20 senedir bir tane baretta s56 var harika bir silah hatta av tüfeğinin kralı bundan 10 sene önce babam sentetien diye fransız bir tüfek aldı tüfek 3 km mesafede saçma ayırıyor yani hava ayırıyor burda 33 gr ile öldüren tüfeğe 3 km sonra 33 gr az geliyor satalım dedik gelen giden tüfeğin hastası çok millet sıraya girdi görüntü hafiflik on numara çok kibar bi tüfek ama av yapamazsın

bence en az yakıp parçası yaygın ve uygun olan traktör derim buda yeni modellere nazaran eski modelleri tercihimdir kim ne derse desin bir şanzuman indirmeye verecek 9 bin liram yok benim o yüzden mf ve fiyat derim tarlada kalsa 2 saatte işiniz hallolur yeni model traktörlerde sadece parçayı en az 1 haftada tedarik edersiniz çiftçinin işi dakikdir ne herzaman toprağın tavı olur ne herzaman yağmur yapar zamanıda geçdimi öp babayın elini o yüzden bölgenizde parçası servisi ustası en bol olan traktörü alın başınız ağrıasın

Yanlış hatırlamıyorsam türkiyede geçen yıl satılan traktörlerin %45 i new holland idi. En çok tutulan new holland ve massey Fergusondur. Çünkü birçok new holland sahibinde ara işleri içinde tek çeker massey bulunur. Yada 5400 serisi masseyi olanlar da new hollandı ara işleri için kullanıyorlar gördüğüm kadarıyla.

Türkiyede 2015' teki satış adetlerine göre
1-New holland
2-Tümosan
3-Erkunt
4-Massey Ferguson...

G7 (Dünyanın en zengin ve en gelişmiş 7 ülkesi) deki sıralama
1-John Deere
2-CNH( CASE-IH, New holland, Steyr)
3-Agco( Fendt, Massey Ferguson, Valtra)

*Ayrıca dipnot Türkiye pazarının %90 lık kısımı 90 Hp ve altı beygir gücüneki traktörler.

En iyisi Fendt tir herhalde. Ama en kullanışlı olan tercih edilmeli. Bu pazarlama stratejileri, servis hizmeti gibi değişkenleri de içerir. Mercedes ne kadar iyi olursa olsun, daha ucuz olan, Tofaş, reno, hyundai yıllarca satış rekoru kırar ülkemizde.
Cebimizdeki paraya göre, İşimize en yarayan en iyisidir deyelim kısaca.