Müjde: Ucuz Benzin Geliyor

TPIC şirketiyle getirilecek benzin ve mazot gibi akaryakıtlar, TPAO ' nun istasyonları aracılığı ile satılacak.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, artan akaryakıt fiyatlarını dengelemek için Venezuela ' dan ucuz ürün getirmek istediklerini açıkladı. TPIC şirketiyle getirilecek benzin ve mazot gibi akaryakıtlar, TPAO ' nun istasyonları aracılığı ile satılacak.

Diplomasi Muhabirleri Derneği ' nin toplantısına katılan Yıldız, bu konuda en dikkat çekici açıklamayı ise artan akaryakıt fiyatlarını önlemek için alacakları yeni tedbirler hakkında yaptı. Yıldız, bu kapsamda, Venezuela ' dan ucuz petrol ürünleri almayı planladıklarını açıkladı.

110 bayisi bulunuyor

Buna göre Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ' nın (TPAO) alt kuruluşu olan TPIC, Venezuela ' dan ucuz petrol ürünü , yani benzin ve mazot ithal edecek. TPIC ' nin getireceği ucuz ürünler , TPAO ' nun 110 istasyonu olan akaryakıt dağıtım şirketleri aracılığı ile satılacak. TPIC, ayrıca isterlerse diğer akaryakıt dağıtım şirketlerine de ürün verecek.

' Selamünaleyküm '

Venezuela ' daki görüşmeleri hakkında detaylar da veren Yıldız, Devlet Başkanı Chavez ' in kendilerini 'Selamünaleyküm' diyerek karşıladığını söyledi. Chavez ' in ayrıca oturduğu binanın duvarlardaki kurşun izlerini göstererek, zamanında bu saraya kurşun sıkanlar arasında olduğunu anlattığını belirten Yıldız, kendisinin 'Sarayı kurşunlarken bir gün burada oturacağınızı düşünmüş müydünüz?' şeklinde soru sorduğunu, buna Chavez ' in 'Ben Allah ' a inanıyorum, çünkü Allah ne istiyorsa o olur, ben burada halkım için oturuyorum' yanıtını verdiğini ifade etti.

Nükleer Fransa ' ya kapalı

Türkiye ' nin nükleer santral ihalesi için Japonya ile görüşmelerin sürdüğünü belirten Yıldız, bunun mart sonuna kadar sonuçlanmasını umduklarını bildirdi. Fransa ' nın teklifinin hatırlatılması üzerine Yıldız, önce Japonya ile görüşmelerin tamamlanması gerektiğini söyledi. Fransa ' nın Türkiye ' nin AB üyelik süreci ile ilgili olumsuz tutumunun görüşmelerde etkili olup olmayacağının sorulmasına karşılık da Yıldız, şunları söyledi: 'Böyle bir süreç başlarsa Fransa ' nın yaptıkları konusunda hiçbir şey olmamış gibi davranamayız. Hiçbir şey yokmuş gibi davranamayız.'

Müteahhitler şubatta yolcu

Dün ayrıca, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ile Enerji Bakanı Taner Yıldız, Venezuela ' nın petrol karşılığı konut teklifini görüşmek üzere biraraya geldi. Bu konuda açıklama yapan Çağlayan, Venezuela ' nın 'petrol karşılığı konut' teklifini görüşmek üzere kendi başkanlığındaki teknik heyetin şubat ayının ikinci haftasında Venezuela ' ya gideceğini bildirdi. Yıldız ise bir soru üzerine, rakamlarda mutabık kalınırsa 1 veya 1,5 yıl içinde petrol çıkarıp, getirme imkanı olabileceğini bildirdi

Ynt: Müjde: Ucuz Benzin Geliyor

Et getirmesini biliyosa mazotuda getirecek tabi bu efendiler. Gerci gelene kadar sirket özellesir ve bu bakanin oglunuin eline gecer sonrasi malum. Tipik Türkiye senaryosu....

satocan58 link=topic=38447.msg329756#msg329756 date=1295985664' Alıntı:
Et getirmesini biliyosa mazotuda getirecek tabi bu efendiler. Gerci gelene kadar sirket özellesir ve bu bakanin oglunuin eline gecer sonrasi malum. Tipik Türkiye senaryosu....
aynen öyle olur valla burası türkiye burda mazot pahalı karış-*-s

ya arkadaşlar bize petrol dışardan pahalı geldiği içinmi pahalı satıyor bunlar....zaten ucuz geliyor, 4 tl lik fiyatın tamamına yakını zaten vergi. ha ucuz benzin satacakmışsın duşürürsün vergini , aha sana ucuz benzin.YANİ KILIFIN BUKADARINA DA PES DOĞRUSU.SANKİ DIŞARDAN ÇOK PAHALIYA ALIYORSUNUZ.yalan yaaa arkadaşlar.yemeyelim bunu.

18karatekin link=topic=38447.msg329787#msg329787 date=1295988239' Alıntı:
ya arkadaşlar bize petrol dışardan pahalı geldiği içinmi pahalı satıyor bunlar....zaten ucuz geliyor, 4 tl lik fiyatın tamamına yakını zaten vergi. ha ucuz benzin satacakmışsın duşürürsün vergini , aha sana ucuz benzin.YANİ KILIFIN BUKADARINA DA PES DOĞRUSU.SANKİ DIŞARDAN ÇOK PAHALIYA ALIYORSUNUZ.yalan yaaa arkadaşlar.yemeyelim bunu.
doğru söylüyosun beyaz eşyaya vergisini artırsın millet lcd ekran alıyo kapış kapış ne gerek var hep bize hep bize yükleniyor duva*-*0

tabiki bu anlaşmaların konuşulan sözlerin politik bir yönü vardır inşallah sonu bizlerin hayrına biter mazotu daha ucuza alırız depoda kaç litre mazot kaldı diye düşünmeyiz yarın depoyu nasıl doldurcam diye düşünmeyiz tarım kredi koparatiflerinden aldığımız mazotun parasını nasıl ödecez diye düşünmeyiz hakkımızda hayırlısı olsun

18karatekin link=topic=38447.msg329787#msg329787 date=1295988239' Alıntı:
bildigim kadarıyla 4 liranın 3 lirası vergi zaten ucuz ama devlet pahalı

Bir CEM UZAN vardi bir zamanlar. 1 tl ye mazot verecem diyodu. ))) Ama adam o zaman nasil verecegini aciklamisti. Vergiyi almadimi simdi bile o fiyatlara yakin oluyor. Saniyim 1,8 i vergi mazotun. Hadi onuda gectim kendi kuyularimizdan cikarmiyozki. Tabiki elin adamina gebe kalacaz. Gaza geldim, yine yazacam ama uyari alacam siyaset yapmayin diye. Zaten basimiza ne geldiyse bu ülkede mecliste konusulan siyasetten geldi. Halk konusmuyor, sadece ceylan derisi koltuklara kurulmus tuzu kuru beyenfindiler konusuyor. Bunuda halka cakarmiyiz diye bi onaylamadan geciyor sonrasi malum. HAkkimizda hayirlisi... Bunlar mazotu 3,3 e düsürürler sonra gelen mazot bitti diyip 4 de satarlar. Ahanda görürsünüz. Ayni sey ette oluyor zaman zaman su aralar....

iyide bu biraz saçma.zaten pahalı olan mazot değil vergi.benzini rafineri fiatı 1 tl.mazot 60 kr.şavez bize bedava mazot verse birde gemisi ile getirse.mazot 2,80 kr dan aşaığı olmaz.çünkü vergi si 2,80 kr.devlet vergisinden vageçecek olsa şimdi geçer.hemde seçim öncesi çok tatlı olur.hayal kurmayın.