4x4'te tek frende dönme

Arkadaşlar bir Başak traktör bayisi ilanında 4x4 ' te iken tek frenle dönme özelliği demiş.Bu tam olarak ne oluyor ben anlayamadım,açıklarsanız sevinirim.

Ynt: 4x4'te tek frende dönme

2060 4X4 BAŞAK TRAKTÖR
2060 4X4 TURBO İNTERCOOL 60 HP.DÖRT ÇEJERDE TEK FRENLE DÖNME ÖZELLİĞİNE SAHİP TEK MARKA.BAŞAK TRAKTÖRÜN 4X4 OLAN TÜM MODELLERİ TEK FRENDE DÖNME ÖZELLİĞİNE SAHİPTİR.EN AĞIR İŞTE DÖNÜME 1 LT.YAKIT TÜKETMEKTEDİR.KURU HAVA FİLTRESİ DİSK FREN 16 İLERİ 8 GERİ VİTES ÖZELLİĞİNE SAHİP TAM SENKROMEÇLİ SINIFININ EN İYİSİ OLAN TRAKTÖRDÜR.TAM ANLAMIYLA ÇİFTÇİ DOSTU.

Benim bildiğim 4 çekerler dönerken direksiyon beyni ön tekerleri devreden çıkarıyor.Birçok traktörde bu şekilde,yani dönerken tek çekere dönüyor,önlerde diferansiyel yok herhade dönemiyor.

Direksiyon beyinlerinin çoğu direksiyon döndürüldüğünde ön tekerleri devreden çıkarıyor,direksiyon tekrar düzeldiğinde ön tekerleri tekrar bağlıyor.Bu da 4x4 ' lerin hepsinin dönemediğini gösteriyor.

Kardeş öyle değildir önlerde saft var önler çekide ikende boşta iken de dönüyor tek fren arka tekerde oluyo tek fren olmasada bu tekerler çekide iken sağa sola dönüyo eskileri bilmem ama yenilerinde senin değigın gibi değil:)

aynen arkadslar bizde case 105 nh 85 fiat 60 66s var ve ücüde cekerde tek firen ile dönebiliyor sunu da söyleyim BAŞAK GERCEKTEN BERBAT Bİ TRAKTÖR SIKIŞTIRMALARA DAYANIKSIN VE HARARETE COK CABUK KALKAN Bİ DEMİR YIGINI !! ok-*-s