erkunt çalışma saati kandırmacası

abiler bende de 2010. 70 4*4 var adamlar çalışma saati yerine devir saati takmışlar ve fabrikadan bana telefonla bildirildiği üzere tüm traktörlerde bu böyleymiş... normal saat olarak 60 saniyede bir numaratör atacağı yerde 30 saniyede bir atıyor yani ben 200 saat yerine 100 saat olduğunda (((daha erken gidiyorum))) servise ceplere zarar yani bu işe bi çözüm bulunurmu bilmem ama sizlerdede bi kontrol edersiniz iyi olur.abiler erkunt bu saattleri değiştirmezse her traktör çalıştırışımda servisin yolunu tutacağız herkese iyi günler

Ynt: erkunt çalışma saati kandırmacası

sayın abim ben servise götürdüm bu sayaç arızalı die traktöre 1500 1600 gaz verdiğin zaman bi zaman olarak sende bi saat tut yaklaşık olarak 35 -36 saniyede bir atıyo haberiniz olsun fabrikadan aradılar bu durum normaldir die kütahyadaki erkunt traktör galerisine gittim oradaki tüm sıfır erkuntlarda aynısı

ama servisteki elemanda zamanında getir dio buradaki asıl amaç servislere sıcak sıcak para akışı sağlamak olarak görüyorum belkide gitmem artık servise neden ikidebi servisin yolunumu tutacağım umarım bu konuyu diğer erkuntçularda paylşır ve fabrikaya iletirlerde bi çözüm bulurlar ilgi ve alakndan dolayı teşekkürler

arkadaşlar aslında bu konu dogru olabilir.. benim 2006 model erkuntun da saati cok çabuk atıyordu bende bunu denemedim direk ama baya şaşırıyordum saatine her baktıgımda cok atıyordu .. bunu ciddi ciddi araştırılması gerek.. yerinde bi konu olmuş.. bir erkunt kullanıcısı olarak buna kesin bi test lazım.. şuan dogrumu yanlıs mı bilmiyorum ama bend ebu konudan şüpheleniyorum

üniversal 453 analog saatti; 1250 saat te aldım.1 yıl kullandım.1850 saat te sattım. yılda 600 saat yapmış.vitesleri çok yavaş traktör dü yollarda mecbur hep tam gaz giderdim.

massey 3050 dijital saat ti, 6 ay kullandım.1200 saat te aldım.1900 saat te sattım.çift bile sürmedi.700 saat yapmış 6 ayda düşün yani.

benim bildiğim bir traktör maksimum tork devrinde (1200-1500 arası değişir markaya göre) zaman saati ile devir saati aynı hızda değişir.devir düştükçe geç atar.devir arttıkça hızlı atar.

TT 55 link=topic=38518.msg330201#msg330201 date=1296056013' Alıntı:
Erkuntçular bir sorum olacak,
erkuntlar kaç saat te bir servise gidiyor.
bakım kiti kaç para ve içinden neler çıkıyor.
bakım kiti 200tl zam olmadıysa.. içinde ek olarak kuru hava filtreside cıkıyor oda 50tl civarı onu almassan 150tl ye falan geliyor.. filtreler ve yag var içinde.. bide sapka var :)

işte abiler bu sorun bayabi karışık gibi!!! yani saat bazında iş olunca anlatması bayaa bi zor oluyo yetkili müdür ile yaptığım görüşmede anlatmak için bayaa bi ter döktüm belki işine öyle geldi ve şöyle bir yorum yaptım; benim bulunduğum yer ile traktör servisi arası 30 dakika traktör ile normal şartlarda 45 dk veya 50 dak.. süre yapıyor yola çıkarken saati kontrol ettim 143 dü yolun gerektirdiği gibi zaten yollarda asfalt servise geldim benim meşhur saat 146 oldu bunu anlattım ..:::))) müdürüm durum bu diyorum siz haklısınzda diyor eeee diyorum sonuç ... sonuç olarak yapacak bişi yok diyor biz traktörlerimizin hepsinde çalışma saati yerine devir saati koyduk diyor peki neden diyom ses yok ...vede ekliyor daha yüksek devirdedaha da hızlı atar bu saat diyor ha diyorum yani ondan siz erkunt traktör rölantidede tarla sürüyor diyorsunuz :::))) yani ben her traktöre binişimde sizin servise bakım saati geldi diyerek servisin yolunu tutacağım diyorum servis benimle iş ortağı olmuş ben servise mi çalışacağım diyorum yinede ses yok bu konularda nasıl sesimizi duyururuz arkadaşlar abiler yardımınızı bekliyorum

işi hesaba dökersek 200 saat te bir bakıma gidecek.bakım kit i 200 tl.yani bu traktörüm her devir saati için 1 tl bakım masrafı var.servise gidişte harcanan yakıt ücreti ve zaman hariç. normal bir çiftçinin ylda 600 saat çalıştığını düşünürsek.bu erkunt un hızlı çalışan saati ile 1000 e çıkar.yılda sırf bakıma 1000 tl bayılacan.yılda 5 sefer de servise gidecen.artık harmanda pancar kazarken gözün saat te olacak.işlerin kalması da cabası.

iyi tarafı da motor geç eskir.