Sizce Milsiz Goblemi Yoksa Normal Goblemi???

Sizce Milsiz Goblemi Yoksa Normal Goblemi???

• Kullanılan toplam oy
    13

Arkadaşlar karar veremedim sizlere bi sorayım dedim..Bizim goble baya eskidi saçlar falan iyice ufaldı yeni bişi almayı planlıyoruz ama daha ne olacağı belli değil...Teknolojiye uyup bu milsiz gobleden mi alsak dioruz yada eski sistem normal hidrolikli goble alsak dioruz yorumlarınızı bekliyorum

İşte milsiz gobleden bir kaç görüntü....

yad.jpg

Buradada normal yenisini alacağımız gobleden bir kaç görüntü....

Ynt: Sizce Milsiz Goblemi Yoksa Normal Goblemi???

bence ikisinin de kullanım alanları farklı..milsiz goble önceden sürülmüş arazide iyi tohum yatagı hazırlamada kullanılır..goble ise sert yerlerin sürümünde veya sürülmüş yerlerin ufalanmasında tohum yatagı hazırlamada kullanılır..önceden sürülmüş arazide milsiz goblenin daha güzel çalışıcağı, normal goblenin ise her şartta ve amacta kullanılacağını düşünüyrum..marka olarak da İLGİden vazgeçme derim ARES e de arazi tesviyesini dikkate alarak 28 liden küçük alma..bizim buranın şartları olsa katlamalı 40 lı hakkı ama..

sercaneker01 link=topic=4455.msg46146#msg46146 date=1212950184' Alıntı:
bence ikisinin de kullanım alanları farklı..milsiz goble önceden sürülmüş arazide iyi tohum yatagı hazırlamada kullanılır..goble ise sert yerlerin sürümünde veya sürülmüş yerlerin ufalanmasında tohum yatagı hazırlamada kullanılır..önceden sürülmüş arazide milsiz goblenin daha güzel çalışıcağı, normal goblenin ise her şartta ve amacta kullanılacağını düşünüyrum..marka olarak da İLGİden vazgeçme derim ARES e de arazi tesviyesini dikkate alarak 28 liden küçük alma..bizim buranın şartları olsa katlamalı 40 lı hakkı ama..

Sağol Sercan Abi...Ama bana milsiz goble sert yerde çok lazım olcak kanola yeri hazırlamak için anızı sürecem acaba milsiz goble iyi çalışırmı anızda? Normal goble alırsak 30 ' lu alcaz zaten.. :D

milsiz goble diğeri kadar ağır değildir diye düüşünüyorum..anız yerinde diğer goblelerde iyi çalışıyo neden milsiz goble dedin anlamadım..normalide ya 28 li al yada 32 li..30 lu 70 cm e ekilen ayçiçeği yerlerinde dengesiz oluyo..32 lide traktör her defasında karıkların içine basıyo.anladın?:D

Bende Sercan Abiye katılıyorum.Milsiz goblenin ayaklarında esmesi için parçalar var zaten.Sert yerlerde esneyerek toprağı güzel işlemez kanımca.Ama tohum yatağı hazırmalamak istiyorsan milsiz goble daha iyi olur çünkü toprağa açılı bi şekilde battığı için toprağı savurarak işler ve tohum yatağı için güzel bi toprak işlemesi yapar tahminimce.