destekleme primleri ne oldu

Ynt: destekleme primleri ne oldu

şimdi buldum bir açıklama

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ' ndan yapılan yazılı açıklamada, bakanlığın bu yıl çiftçilere toplam 6 milyar lira destekleme ödemesi yapacağı belirtildi. Ödemelerin yüzde 90 ' ının ilk 6 ay içinde tamamlanacağı ifade edilen açıklamada, ilk ödemenin dünden itibaren başladığı kaydedildi. Açıklamaya göre, ilk destekleme ödemesi kapsamında 359 bin çiftçiye toplam 500 milyon lira ödenecek. Dünkü ödemelere ilişkin kaynağın Ziraat Bankası ' na aktarıldığı belirtilen açıklamada, hayvancılıktan sertifikalı tohum kullanımı ile hububat ve bakliyat primine kadar birçok kalemde yapılacak ödemeleri üreticilerin, ilgili bankadaki teknik işlemler nedeniyle 30 ile 48 saat sonra alabilecekleri bildirildi.

Dayimda hic kacirmamis firsati.))) Bi kere benimde basima gelmisti. Ev sahibinin hesabina 550 euro yatmasi icin bankaya yazili talimat vermistim. Bu arada ev sahibide ayni bankanin müsterisiydi. Nasil bir yanlislik olduysa hesaptan para gitmedigi gibi ev sahibinin hesabindan benim hesabima 5500 euro gecmisti. Tirstim valla, basvurdum bankaya düzelttirdim.

arkadaşlar bide hiba paradan söz ediuorlar:bugün bizim ilçede böyle bir söylenti vardı 6 sene boyunca her bir çiftciye senede 1500 tl hiba verilecek diyorlar ne kadar doğru? acaba bilen varsa bilgilendirirmi acaba :S :S

harun oluk link=topic=38542.msg330390#msg330390 date=1296069248' Alıntı:
arkadaşlar bide hiba paradan söz ediuorlar:bugün bizim ilçede böyle bir söylenti vardı 6 sene boyunca her bir çiftciye senede 1500 tl hiba verilecek diyorlar ne kadar doğru? acaba bilen varsa bilgilendirirmi acaba :S :S

bugün tv de de altyazı geçti ama ne olduğunu anlayamadım tam..mazot gübre desteği %15 artacak dedi ve çiftçiye hibe verilecek diye hayırlısı..