mf 5400 serisinin 500 saaten sonra yakıtı düşüyomu

arkadaşlar kafa takılan bazı arkadaşlar motor iyi açılınca ve 400-500 saati gecince açılır mı yoksa saatmak amıcıyla böyle diyolar

Ynt: mf 5400 serisinin 500 saaten sonra yakıtı düşüyomu

Servisin bize dediğine göre bu motorlar fabrikada açılıp öyle gönderiliyormuş.

Motoru açmak için çiftte öyle gazlamaya falan kalkmayın bu makinalar 17 18 gazı bulduğunda tam tork sağlıyormuş. Bizimki 500 saatte yakıt kullanıma göre alete göre değişiyor. Tarlanın sürümüne göre değişiyor. Söz gelimi ekin anızında 1 Dönümde(2500 metrekare) 4.5 5 litre arası yakarken mısır yerinde bu 5 5.5 tan aşağı olmayabiliyor. Hele pulluk ayarını iyi ayarlama motorun istediği pulluktan ufak pulluk tak ve tarlada ağır olsun 7 8 hatta 9 litrede yakar. =)

Deneyinde görün.

Motoru açmaya falan çalışmayın motor zaten açık geliyor. Bayilerin klişe lafları onlar.

Bu arada Karamanda 2500 metrekareye 1 dönüm deriz biz. Bazı yerlerde 1000 metrekareye deniliyor ya. Benim söylediğim litre hesabını siz 2.5 ' e böldüğünüzde 1000 dekarda yaktığı çıkar.

arkadaşlar hiç bi marka traktörün motorunu acıpta takmaz diye biliyorum.. motorların açılmasından kasıtsa şudur yeni olan parçaların kendilerine yer yapması sürtünem kuvetini azaltmasıdır buda hem yakıt hemde çekişte etki eder.. pistonların kendine yer yapması ve sürtünmeden kaybedilen güçün azalması biraz zaman alır.. traktörler seri üretim olarak üretilirler hiç bi marka tuttupta motoru 300 saat calıştırırp acıp motora takmaz.. illaki biraz yakıt düşer çekiş artar az veya cok bu olur..

Bu dediğim bizzat benim değil servisin lafıdır. Ben ona istinaden öyle söyledim bahsettiğim dönüm litre hesapları dışında ki laflar servisin lafıdır.

300 saat çalıştırıpta göndermez ama bu makinalar tezgahtan çıktığı gibi çiftçiyede gönderilmiyor hani deneme aşamasından geçiyor. Bu deneme aşamasıda motoru açmaya kafi gelmediği için bu benim aklıma yatmıyor motorun açılıpta gönderileceği. Servisin dediğine göre ben konuştum. Gidiyorsun birsürü laf salatası yapıyor adam yok şöyle yok böyle teknoloji ilerledi de bilmemne de

Bizim makinada herhangi bir gözle görünür değişiklik olmadı. Tek değişiklik 200 Kg daha ağırlık koydurduk sadece bu. Çekişide çok güzel oldu yolda giderken sekme sorunuda kalmadı. Şimdilik işimizi dört dörtlük görüyor. Bazen ayarsız edevat kullanırsak yakıta yükleniyor tek sorun bu. İlerde nasip olursa tüm edevatlarınıda tedarik ettikten sonra yakıt olayınında hakkından geleceğiz.

EgzoKaraman70 link=topic=38676.msg343770#msg343770 date=1298069324' Alıntı:
Bu dediğim bizzat benim değil servisin lafıdır. Ben ona istinaden öyle söyledim bahsettiğim dönüm litre hesapları dışında ki laflar servisin lafıdır.

300 saat çalıştırıpta göndermez ama bu makinalar tezgahtan çıktığı gibi çiftçiyede gönderilmiyor hani deneme aşamasından geçiyor. Bu deneme aşamasıda motoru açmaya kafi gelmediği için bu benim aklıma yatmıyor motorun açılıpta gönderileceği. Servisin dediğine göre ben konuştum. Gidiyorsun birsürü laf salatası yapıyor adam yok şöyle yok böyle teknoloji ilerledi de bilmemne de

Bizim makinada herhangi bir gözle görünür değişiklik olmadı. Tek değişiklik 200 Kg daha ağırlık koydurduk sadece bu. Çekişide çok güzel oldu yolda giderken sekme sorunuda kalmadı. Şimdilik işimizi dört dörtlük görüyor. Bazen ayarsız edevat kullanırsak yakıta yükleniyor tek sorun bu. İlerde nasip olursa tüm edevatlarınıda tedarik ettikten sonra yakıt olayınında hakkından geleceğiz.
SİZ AGIRLIKLARI KAÇA ALDINIZZZ...