besi danası yetiştirmek..yardım..

arkadaşlar ben de iki tane montofon dana var.. 8 aylık biri ,6 aylık biri,, tüyleri bozuk,ve hayvanlarda böyle bir kaşıntı var ..tüyleri seyrek biraz ,,kullanmam gereken iğne ilaçlar yani;

danalarımın gelişmesi için önümüzdekı 10 ayiçin bakım programı yazarmısın rica etsem ...

anlayan ve bu işi yapan arkadaşlar yazsın lütfen..

Ynt: besi danası yetiştirmek..yardım..

arkadaşım danalara 5 er gram ivemik vur deri altından anlattığın kadarı ile uyuz olmuş ivemik geçirir.bakımı için fazla teferuata gerek yok ortalama günlük 7-8 kilo yem yeterli olur varsa yonca ver yeni besiye başladığına göre bir ay kadar pancar posası ve kepek ver işkembeyi genişletsin daha sonra normal besiye geç kolay gelsin.

eğer mantar varsa,ivomek bir işe yaramaz ama uyuz varsa ivomek fayda sağlar.Biri daha siyah kellikler oluyor,diğeri beyaz beyaz oluyor.beslenme konusunda kendimize göre bişeyler yapıyoruz ama besici olmadığımız için besici arkadaşlar daha doğru bilgi verecektir.

4 dana da bende tam satacaktım . sagolsun devletimiz et ihraç etti . bende satamadım ucuzladı .
besiye çekeceksen dayanacan yemi diyecegim ama nerde yem olmuş kaç para allah kolaylık versin kardeş

Hayvanlardaki kellik sorunu mantar sorunu Bildiğimiz herhangi madeni yağ ile kükürtü iyice ısıtarak bi kabın içerisinde hayvana fırca ile bu mantar olan yerlere sürünüz iki üç gün ara ile sorun hallolacaktır

sorun olmaz geçer o bakımsızlıktan dır dış ve içparazit uygula geçer birazdasağlam bak iç parazit için ivermektin veya ivomec 4 ml dış parazit içinse veernerlerden bi ane dış parazit banyo ilacı zaten iç parazite uyguladığın ilaçlar dış parazitede etkili olur uyuz olmuştur hayvan