YENİ 6' LI 10 NUMARA NECİP TUTMAZ PULLUĞUMUZ BUGÜN ARES İÇİN GELDİ 2011...!!!

YENİ 6' LI 10 NUMARA(INCH, İNÇ) NECİP TUTMAZ PULLUĞUMUZ(PULLUK) BUGÜN CLAAS ARES 557 ATX İÇİN GELDİ 2011...!!!

30/01/2011

Arkadaşlar iki hafta önce Ares için yeni Necip Tutmaz 6' lı 10 numara pulluk aldık. Pulluğumuz bugün elimize ulaştı. Bizimle beraber iki arkadaşımızda aynı pulluktan traktörlerine aldılar. Onların traktörleride John Deere 6330 ve Valtra N111e' di. Pulluklarımızı bugün beraber teslim aldık. Pulluklarımız gerçekten çok güzel yapılmış. Pulluklarımız kalın malzemeli, tekerlekli, çim kaydırmalı ve arka ok katlanabilir olarak yapıldı. Pulluklar gerçekten çok hoşuma gitti. Boylarıda çok uzun. Bugün eve getirirken kahve önünde ve evde garaja sokarken biraz zorluk çektim. Ama zamanla alışırız. Şimdi pullukları test etmeyi merakla bekliyorum. Fakat malesef yaz sonunu beklememiz gerekecek. O zamana kadar pulluğa biraz modifiye yaparım artık....;)

alipasalierkan.............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: YENİ 6' LI 10 NUMARA NECİP TUTMAZ PULLUĞUMUZ BUGÜN ARES İÇİN GELDİ 2011...!!!

hayırlı uğurlu olsun erkan aga birşey soracam ama sana kasıtlı birşey değil Türkiyede neden hep düz pulluk kullanılıyorda dönerli kullanılmıyor mesela sen neden almadın birde 10 inç küçük değil mi teşekkürler

Ynt: YENİ 6' LI 10 NUMARA NECİP TUTMAZ PULLUĞUMUZ BUGÜN ARES İÇİN GELDİ 2011...!!!

hayırlısı olsun tutmazların pullukları gerçekte iyidir iyi bir tercih yapmışsınız. güle güle kullanırsınız inşallah.

hayırlı olsun ama o traktörlere o pulluklar hiç yakişmaz.alacaktınız birer tane alpler dönerli 6 lı 10 numara.bizim burada düz pullukların yüzüne bakan yok artık hep dönerli.
paylaşım için teşekkürler.

hayırlı olsun güle güle kullanın.ben ilk başta o pulluğu jondere için aldılar sandım.niye daha değişik bimarka almadın mesela ünlü,alpler gibi acaba.ha birde profil şase alman iyi olmuş tarlada fotolarını bekliyoruz..!!!

hayırlı olsun erkan abi dönerli niye tercih etmediniz yada sizin orda niye kullanılmıyor. acaba traktörlerin hepsi 100 bg geçik traktörler ???

hayırlı olsun erkan abi güle güle kullan ;) ayçiçek yerlerini sürmek için yada ikileme yapmak içinmi aldın anız sürümü için biraz ufak gibi geldi bana bide ayıptır sorması kaç kuruşa aldın

Yorumlar için sağolun arkadaşlar......;)

BASAYEV link=topic=38751.msg332913#msg332913 date=1296411779' Alıntı:
hayırlı uğurlu olsun erkan aga birşey soracam ama sana kasıtlı birşey değil Türkiyede neden hep düz pulluk kullanılıyorda dönerli kullanılmıyor mesela sen neden almadın birde 10 inç küçük değil mi teşekkürler

Türkiye ' de neden dönerli pulluklar kullanılmıyor dersek. Birincisi çok pahalılar, ikincisi onları randımanlı kullanabilecek büyüklükte tarlalar çiftçimizde yok ve üçüncüsü çoğu çiftçinin traktörü ufak olduğu için hidroliklerine ağırlıktan dolayı zarar veriyor. Ben niye almadım dersek. Bizim tarlalarımız ufak ve çok parçalı o yüzden o kadar para vermeye değmezdi. En büyük ektiğimiz parça 80 dekar. Diğerleri daha ufak. O yüzden o kadar para vermeye değmezdi. Ama mesela Valtra ' nın sahibinin yerinde olsam ben dönerli alırdım. Tarlalarının en ufağı 75 dekar ve hepsi toplu yerdeler. 10 inç konusuna gelirsek. Biz bu pullukları anıza tekrar anız ekini ekimi yapılacak yerleri hazırlamakta kullanacağız. Eğer sürüm zamanı kurak bir zamana denk gelirse o zaman disk pulluğumuz ile derin süreceğiz. Sonra bu pullukla yağışlardan sonra ikileme gibi tekrardan otlanınca bozacağız. O yüzden daha büyük pulluğa ihtiyacımız yok. Zaten 4 ' lü 18 numara pulluğumuz var pullukla derin sürmek istesek onunla sürebiliriz. Fakat kurakta o pullukla o kadar derin sürmek problem yaratıyor. Disk pulluklarla istediğimiz derinlikte rahatça sürebiliyoruz. Eğer yağışlı bir zamana sürümümüz denk gelirse o zaman bu pulluklarlada direkt olarak sürebiliriz. Geçen sene John Deere sahibi arkadaşımız aynı pulluklardan akrabasından alıp denemişti. 10 inç olmasına rağmen bayada derin sürüdüydü. Bizde zaten arkadaşlarla beraber ondan sonra bu pulluklardan almayı düşünmeye başladıktı. Biz zaten 3 yıl önceye kadar anız yerlerini goble ile iki kere bozarak hazırlıyorduk. Fakat biçerdövere kıyıcı alınca gobleler kıyılmış sap üzerinde güzel iş yapmamaya başladı ve sürekli anıza ekilen yerlerde otlanmaya başladı. Sonra disk pulluk ile sürmeye başladık. O yüzden bu pulluklar bizim topraklarımızda yapacağımız işe göre ideal pulluklar. Zaten bu firma çeltikçiler için bu pullukları genellikle üretiyor. Özel istek olursa 10 inç ' ten büyüğünü yapıyorlar. Normalde standart 6 ' lı olarak sadece 10 numara üretiyorlar. Genelliklede oralarda dahada büyük traktörleri olanlarda bu pullukları tercih ediyor. Hatta bugün firmanın sahibi Necip abi ile konuştuk. Şuan özel 8 ' li 10 numara 180 Hp ' lik Valtra için yapıyoruz dedi. Yani Trakya topraklarında yapacağımız iş için bu inç normal.

doganbey1 link=topic=38751.msg332936#msg332936 date=1296412857' Alıntı:
agacım bu ne güzel pulluk böyle maliyeti nedir:D ayrıca bu jondere neden yeşil almamışlar:D

Fiyatı 3500 TL. John Deere ' ci arkadaşa bende sordum ne renk yaptırıyorsun diye. Kırmızı olacak dedi. Dikkat çeksin traktörden farklı olsun diye dedi. Bana kalsa bende sarı yeşil yaptırırdım. Ben zaten onlardan sonra sipariş verdim. Necip abi CLAAS deyince yeşil olacak dimi dedi. Bende yeşil olacak. Ama Kverneland ' lar gibi çift renk tahtalarıda kırmızı olacak dedim. Tamam dedi. Ona göre boyamış.

sami ÖZKAN link=topic=38751.msg332938#msg332938 date=1296412952' Alıntı:
hayırlı olsun videolarınıda bekliyoruz

Kısmetse sürüm zamanı geldiğinde bol bol çekeceğim. Firma sahibide zaten özellikle çekmemi istedi.

elifur link=topic=38751.msg332948#msg332948 date=1296413504' Alıntı:
hayırlısı olsun tutmazların pullukları gerçekte iyidir iyi bir tercih yapmışsınız. güle güle kullanırsınız inşallah.

Bizim buralarda bu pulluklar çok bilinmiyor. Ama biz aldıktan sonra tahminim baya yayılacaktır. Bir malı satmak önemli değil. Devamını getirecek kişiye ve yere satmak bana kalırsa daha önemli. Disk pulluklarıda 2-3 sene önce ilk biz aldık. Ondan sonra bizim ilçede satış patlaması yaptı. Bizim köyde belki 10-15 tane satın alan oldu. O yüzden bizim köye bu pulluklar girdiyse devamı gelecek diye tahmin ediyorum....:D

qarizmatiqa link=topic=38751.msg332952#msg332952 date=1296413611' Alıntı:
hayırlı olsun . 10 numara bu traktörlere küçük değilmi

Gerekli açıklamayı yukarıda yaptım...;)

İZMİRLİ_85 link=topic=38751.msg332980#msg332980 date=1296415196' Alıntı:
hayırlı olsun ama o traktörlere o pulluklar hiç yakişmaz.alacaktınız birer tane alpler dönerli 6 lı 10 numara.bizim burada düz pullukların yüzüne bakan yok artık hep dönerli.
paylaşım için teşekkürler.

Bizim ilçede ve civar ilçelerde hiç dönerli pulluk yoktur. Hepsi bu tarz pulluklar. Hatta profil şaseler bile daha şimdi yeni yeni tercih ediliyor. Trakya ' da da genellikle bu tarzdadır. Bizim topraklarımız ağırdır ve tarlalarımız parçalıdır. Dönerli pulluğu randımanlı kullanacak tarlamız yok. 7-10 dekar yerde bu traktörler zaten döndüğü zaman nerdeyse öbür sınıra geliyorlar. O yüzden bize gerekmiyor. Hem bizim tarlalarımız parçalı 10 - 20 dekar yer sürüp başka meraya geçiyoruz. Arkamızda o kadar büyük ağırlık taşımak gereksiz oluyor. Daha ayrıntılı açıklamayıda yukarıda yaptım.

sayman link=topic=38751.msg332986#msg332986 date=1296415437' Alıntı:
hayırlı olsun güle güle kullanın.ben ilk başta o pulluğu jondere için aldılar sandım.niye daha değişik bimarka almadın mesela ünlü,alpler gibi acaba.ha birde profil şase alman iyi olmuş tarlada fotolarını bekliyoruz..!!!

Ünlü, Alpler gibi pulluklar çok pahalılar ve bu pulluklarla aynı işi görüyorlar. Genellikle zaten Trakya ' da usta işi veya Trakya markası ekipmanlar tercih edilir. Ünlü ve Alpler ' de güzel markalar ama o kadar para verip almaya gerek yok. Bu pulluklar işimizi rahatlıkla görebiliyor. Birde bunları istediğimiz gibi ayarlatıp ve isteğimize göre ürettirebiliyoruz. Alpler veya Ünlü gibi markalar fabrikasyon olduğu için bazen traktöre uyumsuz olabiliyorlar ve bizim istediğimiz gibi olmayabiliyor. Ama daha büyük inçte bir pulluk alacak olsaydım o zaman o markalarıda tercih edebilirdim.

tokmakcı link=topic=38751.msg332987#msg332987 date=1296415497' Alıntı:
hayırlı olsun erkan abi dönerli niye tercih etmediniz yada sizin orda niye kullanılmıyor. acaba traktörlerin hepsi 100 bg geçik traktörler ???

Gerekli açıklamaları yukarıda yaptım.

_ÖzGüR_ link=topic=38751.msg332994#msg332994 date=1296416006' Alıntı:
hayırlı olsun erkan abi güle güle kullan ;) ayçiçek yerlerini sürmek için yada ikileme yapmak içinmi aldın anız sürümü için biraz ufak gibi geldi bana bide ayıptır sorması kaç kuruşa aldın

Ayçiçek ekeceğimiz yerleri 4 ' lü 18 numara veya yazın kurakta derin disklerle sürüyoruz. Bunları genellikle ikilemede kullanacağız. Daha fazla açıklamayı yukarıda yaptım. Fiyatı 3500 TL.

aga be bu Necip abiyle bi görüşsen bizim Tümocanada bi pulluk yapsa kaça gelir acaba? 3 lü 16 numara yada 4 lü 12 numara pulluk. özellikle bu tarz pulluk istiyorum

erkan ,sürdüğü tarlaların ürünü b0l 0lsun.... :)bu pulluklar ne kadar yer alıy0r,genişliği ne kadar...6 lı biraz büyük kaçar ve parça tarlalarda başlarda ç0k yer kalır,burdan gördüğümüz kadarıla sağlam duruy0r...tabiki,yatakların ve 0kların kalitesini burdan bilemeyiz....pulluğu güzel yapmışlar ,şu tekerleğin duruşu t0prağ dik duruy0r,tekerlek kullandığımız zaman ,pulluğun ağırlğı tekerlekte kalıy0r,haliyle yaş sürümlerde tekerlek t0prağa batıy0r ve pulluk ayarı b0zuluy0r,tekerleğin yatağını dik değilde yatık yapsalar,traktörün peşinde pulluk daha rahat gidceğini düşünüy0rum...bende ,kendim pulluğu hidr0lik ayarlı ve lastik tekerlekli yaptıracağım..tşkr....

güzel bir pulluk tercihi bence hayırlı uğurlu olsun bizden de bir 40 lı katlamalı aysan alırsın artık :)) trakyada dönerli pulluk tercih edilmiyor bunu bende çözemedim bizim ege de ise artık düz pullukların yüzüne bakan yok ama ben şunuda anlayamadım trakyada aysan sız tillersiz ekim de yaptıramassınız sayın çiftçilerimize ege de ise aysan nın yüzüne bakan yok tuhaf demi:)))

türkaysan_35 link=topic=38751.msg333041#msg333041 date=1296418744' Alıntı:
güzel bir pulluk tercihi bence hayırlı uğurlu olsun bizden de bir 40 lı katlamalı aysan alırsın artık :)) trakyada dönerli pulluk tercih edilmiyor bunu bende çözemedim bizim ege de ise artık düz pullukların yüzüne bakan yok ama ben şunuda anlayamadım trakyada aysan sız tillersiz ekim de yaptıramassınız sayın çiftçilerimize ege de ise aysan nın yüzüne bakan yok tuhaf demi:)))

bizde aysan marka var abi yüzüne bakan yok.yılda birkez ya takıyoz ya takmıyoz :D ümit abinin dediği gibi kullanan yok.