ENKA, McCORMICK Traktörleri'nin Türkiye Distribütörlüğünü aldı.

cx110genel.png

Enka Pazarlama İhracat İthalat A.Ş. 01-Şubat-2011 tarihinden itibaren McCormick Traktörlerinin Türkiye distribütörü olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin en güçlü şirketler topluluğundan birisi ve ana iştigal konusu inşaat sektörü olan ENKA grubu üyesi Enka Pazarlama şirket stratejisi olarak tespit edilen tarım makinaları sektöründeki ürün gamını genişletmek ve Türkiye pazarındaki yerini kuvvetlendirmek için McCormick traktörlerininTürkiye distribütörlüğünü aldığını ilan etti. ENKA Türkiye pazarında güvenilir olması ve güçlü satış sonrası servis ve yedek parça desteği ile tanınmasının yanında Türkiye çapındaki şubeleri yardımıyla bayii ağı oluşturma ve organizasyonda profesyonel yaklaşımı ile de bilinmektedir

McCORMICK Argo Tractors SpA firmasının sahip olduğu bir markadır. Genel merkezi Fabbrico-İtalya da bulunan Argo Tractors traktör üretmekte ve Argo Endüstriyel Grup altında faaliyet göstermektedir. Argo Tractors son 10 yılda traktör üretim adetlerini 3 katına çıkarmış ve son yıllarda kayda değer büyüme hızına ulaşmıştır. 2009 yıl sonu verilerine gore 447 milyon Euros ciro, 1600 çalışan, 3 fabrika, dünya üzerinde 8 şube, 130 distribütör ve 2500 bayi oluşturmuştur. İstatistikler Argo Tractors SpA nın başarılı grup stratejileri uygulamasının sonucunu teyit eğer şekilde. İtalya iç pazarında önemli bir yeri olmasının ötesinde uluslararası pazarda da kuvvetli oyunculardan birisi olduğunu göstermektedir.

Ynt: ENKA, McCORMICK Traktörleri'nin Türkiye Distribütörlüğünü aldı.

muhtarım enkada daldandala daldandala oluyor claas getiriyodu yapacaksan birini yapacaksın şimdi müşteriye hangisini önerecek yalan söliycek ozaman yanlışmı :D :D

Hayırlı olsun :) ya bu motoru daha önce kim getiriyordu bilmiyorum ama bu motor pek satmadı sanırım yok piyasada ve donanımlı motorlar ama motorun performansı bilinmiyor.. :)

Enka Pazarlama için hayırlı olur inşallah. CLAAS ' ın distribütörlüğünü almışken McCormick ' i almak bana kalırsa biraz gereksiz olmuş. Aynı firmanın farklı markaları altında aynı özellikte ürünleri olsa o zaman alınması iyi olurdu. Aynı Koç grubunun Case IH ve New Holland distribütörlüğü gibi. Ama bu şekilde farklı markalarla ne orantıda sağlıklı bir satış izlerler emin değilim.

alipasalierkan link=topic=38823.msg334126#msg334126 date=1296579946' Alıntı:
Enka Pazarlama için hayırlı olur inşallah. CLAAS ' ın distribütörlüğünü almışken McCormick ' i almak bana kalırsa biraz gereksiz olmuş. Aynı firmanın farklı markaları altında aynı özellikte ürünleri olsa o zaman alınması iyi olurdu. Aynı Koç grubunun Case IH ve New Holland distribütörlüğü gibi. Ama bu şekilde farklı markalarla ne orantıda sağlıklı bir satış izlerler emin değilim.
bence enka McCormick ' i almakla hata yapmış erkan.McCormick ' lerde çok şikayet var kimsede memnun değil.

İZMİRLİ_85 link=topic=38823.msg334129#msg334129 date=1296580200' Alıntı:
bence enka McCormick ' i almakla hata yapmış erkan.McCormick ' lerde çok şikayet var kimsede memnun değil.

Bencede hata olmuş. Bir ara piyasaya hızlı girdi. Fakat devamı tam anlamıyla gelmedi. Biraz donanımları ve özellikleri düşük traktörler. Son yıllarda da zaten Trakya ' da gördüğüm kadarıyla pek satılmıyordu. Fuarlarada pek getirmiyorlardı. CLAAS gibi hem traktör, hemde biçerdöver ve hatta diğer tarım aletlerinide üreten bir firmayı almışken. McCormick bana kalırsa gereksiz bir distribütörlük olmuş. Zaten CLAAS ' ta şuan satışları iyi ve ilgide gayet çekiyorlar. Onun için McCormick ' le kıyaslarsak McCormick ' in satışları düşük olacaktır diye tahmin ediyorum. Ama tabiki bilemeyizde. Belkide ucuz traktör satmak için McCormick ' i almış olabilirler. Benim tahminim o yönde. Çünkü CLAAS ' ların fiyatları diğer çok tutulan ve büyük markalarla aynı düzeyde. O yüzden ucuz traktör arayan kişiler için getirmiş olabilirler. Daha çok ufak ucuz modellerini getirip satarlar diye tahmin ediyorum.

mccormick bnce çok süper motor classtan ama 2 tane firma olunca o karıştırıyor mccormick türkiyeye geç geldi ama dünya üzerinde süper bir motor 2006 ta yılın traktörü seçildi..ve bizde 95 ligi var 95 hp gücünde her traktörle tarlaya girerim